Selamlar çok spesifik ve kısıtlı bir kullanıcısı olduğunu düşünmekle birlikte, masaüstü sistemimde 2 tane 2.5" için yer mevcut ve 2.5" lik diske yönelesim var bu sebeple aşağıdaki ürünü nasıl bilirsiniz?

https://www.hepsiburada.com/western-digital-4tb-sata-2-5-hard-drive-wd40npzz-p-HBCV00002H847U?ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6802-IT.dsa.camp1635354706adgr59854405102&ds_rl=1294343&gclid=Cj0KCQjwz96WBhC8ARIsAATR252itlEzGSTOx3rperSlNhxE71Lpg3qYu3l8vuUIv7ZlFc-J9FbB5nQaAiegEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alptekin @alptekinck

  wd mekanik disk işte. standart sayılır.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  5500 rpm oldukları için pek kullanasım gelmiyor, en azından 7200 bulmaya çalışın. Sadece depo için bile fark ettiriyor. Hele bir de W 10 ile kullanacak sınız; her ne kadar sistem diski olmayacağı için problem yaratmaz gözükse de MS'in ne halt edeceği belli olmaz. Bazan, sırf yer daha bol diye SSD'yi bırakıp, diğer HDD'lere el atabiliyor (mesela güncellemelerde temp olarak). Çünkü tek disk üzerinde işlem yapmak (SSD'ye rağmen) 2 disk üzerinde işlem yapmaktan yavaş olabiliyor.

Bu Türk Telekom adına satış yapan ve hep engellememe rağmen bir sonraki gün farklı numaradan arayan sapıklardan sizde de var mı? Bakanlığın Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi üzerinden şikayet ettim. "iys.org.tr" üzerinden izinleri kaldırdım. Ama bunlar düpedüz sapık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  iys.org.tr'ye giriş yaptığım bilgilerin de satılmadığından emin değilim.

 • cestlavie @cestlavie

  🙂 hattımı değiştireceğim bir hafta daha devam ederse. Süperonline beni sürekli arayan bu arada. Günde 3 5 kez arıyorlar istemediğimi söylememe rağmen.

  Size günahımı vermeyeceğim ömrüm boyu devam edin 😀

  • Arasaka @protego

   Hattını değiştirirsin de yeni alacağın numaranın daha önce kullanılıp kullanılmadığını bilemiyorsun. daha önce kullanılan bir numaraysa yine aynı teraneler oluyor ve hatta daha kötüsü, önceki sahibinin numarayı silmediği yerlerden sana mesaj arama falan geliyor.

 • sms55 @sms55

  Özellikle son bir haftadır 20 den fazla numarayı engelledim.
  Sizin bu yazınızı görünce aklıma geldi. TT nin kendi sitesinde veri işleme izni iptali için 5008 e FIRSAT IPTAL yazıp gönderin diyor. Gönderdim.
  Bakalım sonuç ne olacak.
  Selamlar.

  • Makineci @makineci

   sil süpürü kullanamayacaksınız 🙂

  • sms55 @sms55

   @makineci Kullanmıyorum zaten. İşin ilginç olanı oğlanın okulu için bip kullanma mecburiyeti nedeniyle TT den hat aldım. İrtibat numarası olarak da Vodafone numaramı aldılar. Başka bir numara yazmadan yeni hat alamıyormuşum...
   İşte ilginç nokta burası; o günden bu yana önceden hiç aranmayan Vodafone numaram adeta yağmura yakalanmış gibi oldu.
   Bir seferinde gece 12;35 de bir seferinde sabah 07:20 de aradılar.
   Sabrın da sonu var ama devlet destekli arama terörü ne zaman bitecek bilemiyorum.
   Arkadaş yazınca biraz araştırayım dedim.
   Yukarıdaki yöntemi okudum.
   Sil süpür felan bana lazım değil.
   Hatta 3 ayda bir kontör yüklesem yeter.
   Sadece çocuğun okulunun mecburi bip saçmalığı o kadar.
   Selamlar.