ARKADAŞLAR DİKKAT!!

GÜNEŞTE DEV PATLAMA

Saatte 2.5 milyon mil hızla Dünya'ya doğru ilerliyor. Güneş'te meydana gelen patlamaların yarattığı şiddetli bir fırtına Dünya'ya doğru geliyor...

Bu kez Dünya’ya çok yakından geçmesi öngörülen patlamanın, Dünya’daki uydu haberleşme sistemlerini, radyo dalgalarını ve manyetik alanları etkilemesi bekleniyor. Yüksek enerji ve manyetik alan taşıyan plazmanın, önümüzdeki birkaç gün içinde atmosferdeki manyetik alanı bozabileceği bildiriliyor.

Kolorado’ daki Uzay ve Hava Tahmin Merkezin(NOAA)‘deki yetkililer kuvvetli Güneş patlamasının etkilerine karşı uyarı yaptı. Uyarıda Güneş’in tam ortasında meydana gelen bu patlamanın ‘potansiyel olarak’ Dünya’da güçlü etkiler yapmasını bekledikleri belirtildi.

UYDU VE HABERLEŞME SİSTEMLERİNİ ETKİLEYECEK!

Amerika’da 10 Eylül 18:15′te (6:15 p.m.ET) gözlemlenen patlamanın, önümüzdeki iki gün içerisinde Dünya’daki GPS uydu, haberleşme ve radyo sistemlerini etkilemesi bekleniyor.
Uzay ve Hava Tahmin Merkezi yetkilisi Tom Berger konuyla ilgili, ‘Bu patlamanın uydularda ve radyo istasyonlarında büyük etkiler yaratmasını beklemiyoruz. Bu seferki patlama korkutucu olan değil’ dedi. Berger, Dünya’nın kuzeyinde yaşayan insanların, bu patlamanın etkilerini Kuzey Işıklarının benzeri olarak görebileceklerini de söyledi.

CUMA GÜNÜ GELİYOR!

Saatte 2.5 milyon mil hızla Dünya’ya ilerleyen patlamanın, Cuma günü erken saatlerde etkisini göstermesi bekleniyor.

Ağustos ayından bu yana, son dönemde Güneş’te çok sık ve orta büyüklükte patlamalar yaşanıyor. En son 24 ve 26 Ağustos’ta yaşanan bu ve benzeri patlamaların doğrudan insanlara zarar vermeyeceği ve fırtınanın zararlı etkilerin atmosferin içine girdiklerinde yok olduğu biliniyor.
@gamsizm @leventp @hkellecioglu @salihcln

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 39

#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz

II.KISIM (ÖNERILER)

Bu kısma geçmeden okumayanlar varsa aşağıdaki linkten I.KISIM okumalarını öneririm.
http://teknoseyir.com/durum/170604

#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz

1) Reklamlar kaldırılabilmeli (Şahsen beni rahatsız etmiyor ama tercihe bırakılması gerektiğini düşünüyorum)
2) Plus üyelerini profil sayfalarını özelleştirebilmeli (Blog tarzı olacağı Murat Abi tarafından açıklandı)
3) Yayınlanan içerikler Plus üyelere daha erken ulaştırılmalı (mesela şuan gece yarısı yayınlanan videolar pluss üyesi olmayanlarla en az 6 saat sonra paylaşılmalı, Youtube kullanımıyla bu biraz zor gibi gözüksede, hazırlanan videonun siteden yayınlanması yası yada farklı bir medya sağlayıcı ile çözülebileceğini düşünüyorum. 6 saat sonra youtube' a yüklenebilir)
4) Üyeler arasında Plus üye olan ile olmayan fark edilmeli. (Avatar çerçeveleri kırmızı olabilir mesela, yada profil sayfasında bir açıklama olabilir)
5) Beğenilen, Kaliteli içerikler akışta kaybolmamalı, beğeni, paylaşılma gibi puanlama gibi etkenlerle ana sayfada kendine her daim yer bulabilmeliler.
6) Ana sayfanın yanlarında bulunan sütünlar özelleştirilebilmeli (Örneğin şahsen istersem çok kullandığım alanları yukarı aşağı sağa sola hatta tamamen kapatabilsem güzel olur diye düşünüyorum.
7) Haftada 1 kere CanlıYayın yapılabilir, Plus üyelerin soruları cevaplanabilir. Diğer kullanıcılarda sadece seyreder mesela)
8) O hafta yada ayda en çok beğenilen, paylaşılan incelemenin sahibi Plus Üye stüdyoya çağırılıp, Bir TeknoSeyir incelemesi yapabilir. (Bu biraz isteğe bağlı olduğu için birinci istemezse ikinci, oda istemezse üçüncü olabilir ama bunun içeriğin kalitesi ve rekabet ortamının vereceği bir olumlu tepki yaratacağını düşünüyorum)
9) Bir çok üye çağırıldığınız lansmanları çok merak ediyor, çekiliş yada ödüllendirme yöntemiyle 1 yada 2 ayda bir bir Plus üye(ler) lansmana götürülebilir. (Şahsen ben hem sizle tanışmak, hemde bu işin backroud'unu görmek için bile isterdim, ilgi çeker diye düşünüyorum)
10) Plus üyeler arasında bir anket yapıp bu sefer neyi inceleyelim diye sorulabilir ve yapılabilir. (sizin tarafınızdan önden seçmeli olursa daha iyi olur, çünkü anket sonucundan Ford Mustang çıkarsa ne yaparız dimi 🙂 )
11) Tüm akış konusunu en sona bıraktım 🙂 Aslında şahsi fikrim olsada olur olmasada olur şeklinde ama sanki Plus üyelere serbest olması bi çok üyenin seveceği bir özellik olabilir (Tabi kısa süreli trollük yüzünden dert yanacak olanlar hariç)

Bunlar ilk aşamada aklıma gelenler, paylaşmak istedim. Devam ettmeyide planlıyorum . Bu konuyla ilgili yorum yapmak isteyenler #TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz hashtag'ıle paylaşım yaparlarsa iyi olur.

Buraya kadar okuyan herkese teşekkur ederim.

Saygılarımla.

@hkellecioglu , @gamsizm , @leventp

#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz 1.KISIM (TESPIT) Sayın Teknoseyir Yönetimi ve Değerli Üyeler Eminim günlerdir siteyi yönetenler/takip edenler belli başlı - Teknoseyir

#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz 1.KISIM (TESPIT) Sayın Teknoseyir Yönetimi ve Değerli Üyeler Eminim günlerdir siteyi yönetenler/takip edenler belli başlı
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10