Benim vimeo player ile ilgili bir önerim olacaktı @hkellecioglu . Önceden youtube player kullanılırken (youtube da oturum açtığımdan) videolara son kaldığım yerden devam edebiliyordum. Son izlediklerime ulaşabiliyordum. Vimeo player da böyle bir durum yok. Özellikle vimeo dan giriş yapıp denedim ama olmadı.

Bende hızlı çözüm olması açısından araştırdım. Vimeo js-api nin (https://github.com/vimeo/player.js) dökümanlarına baktım. Event olarak timeupdate var 250ms de bir tetikleniyor. Bunu kullanarak kaldığımız yerden devam etme gibi birşey yapılamaz mı?(kullanıcı login ise tabi) Aynı zamanda son izlediklerimiz de yine play event dinlenerek yapılabilir mi?

Not: Tabi bu sadece benim için bir sorun teşkil ediyorsa, olmasa da olur. Neticede youtube üzerinden takip edebiliyoruz hala.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Github engellenmesi sonrası kimse türkiye de neden startup çıkmıyor demesin.

Artı VPN #Github için bir çözüm olamaz. Çünkü build(derleme), test veya deploy(dağıtım) gerektiren her durumu için, sunucuların herbirinde #Github erişimi gereklidir. Bu sunucuların hepsine VPN ile erişim sağlamak imkansız bir durum. Bundan dolayı an itibariyle finans sektörü büyük bir kaos içindedir diye tahmin ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  Ben onu geyik falan snaıyordum yani github'ı engellemiş olamazlar diye ama gerçekmiş. Diğerlerini engelledikleri sebepten mi engellemişler acaba. Cılkı çıktı iyice.

  • Orkun @orkkoc

   @ozgurg Bu engellemeleri yapanların kafası çalışmıyor mu yani. Ben gerçekten bu olay olmasa bu olaydan haberdan olmayacaktım şimdi meraktan bakmak isticem. Redhackte iyice abarttı koy torrente bu kadar yayasın varsa. Kamuoyuda oluşmuyor ki hiçbir haberd yok BBC Türkçe ve bazı uç yayınlar hariç. Olan işini gücünü buralardan halledenlere oluyor.
   Ama btk lütfetmiş itiraz et alanı koymuş 🙂 ben ettim ama tabi ki bir işe yaramayacak.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @orkkoc Github'ın ne olduğunu bildiklerinden emin bile değilim. 😀

  • Burak Doğan @dexxa

   Söz konusu mail dosyalarının github üzerinde torrent dosyası paylaşılmış. Sonuç olarak nedeni ne olursa olsun ülkede yazılım geliştiren her birey her şirket için kötü bir durum.

   Npm, composer vb paket sistemleri üzerinde birçok kütüphane github üzerinden besleniyor.

  • Orkun @orkkoc

   @dexxa @ozgurg bir iki güne açılır ama işte olan dediğiniz gibi bize ve yazılım firmalarına oluyor. Sonrada yabancılar Türkiyeye yatırım yapın diyorlar. Ben yabancı yatırımcı olsam Türkiyeden koşarak uzaklaşırım. Banka sistemi -politik olarak- güvenilmez, bilişim desen kafalarına göre engelliyorlar, Şirketlere önce el koyup sonra yasa çıkıyor. Sebebi ne olursa yabancı yatırımcı kaçar gider dolarda fırlar gider.
   BTK'da bilişimden anlayanlar vardı vaktiyle biliyorlardır githun'In ne olduğunu ama karar verenler onlar olmuyor maalesef.

  • Agah @agah

   @orkkoc açılmayabilir de, çok site var öyle kapatılıp da unutulan.

  • Orkun @orkkoc

   @agah_bagrik Bunlar kullanılan siteler o yüzden kapalı kalacağını sanmıyorum Dropbox falan açılmış bile. Ama işin komik kısmı biraz önce microsoftu aradım onedrive olayı ile alakalı çalışanlar olaydan bir haber ben diyince teyit ettiler. Daha microsoft itiraz etmemiş olabilir yani 😀 github tarafı daha bir karışık zaten ama umarım uzun sürmez.