Merhabalar,
0'dan Excell eğitimi almak istiyorum. Finans bölümünde staj yaptıgım için Excel hakkında başlangıc düzeyi bilgim var çoğu zaman yetersiz kalıyor. Udemy içerisinde yer alanlar ise üstünkörü geçtiğinden farklı bir platformdan eğitim almak istiyorum. Önerisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dostlar Merhaba

Üniversite de üçüncü sınıfa gitmekteyim. Uzun süre TOEFL sınavına çalıştım bu nedenle fena olmayan bir İngilizce birikimim var. İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde yer alan bölümlerden birinde okumaktayım. Aynı zamanda Türkiye'deki en önemli fabrikalardan birinde dış ticaret bölümünde staj yapıyorum. Son birkaç aydır insanlara kendimi geliştirmem için ne yapmam gerektiğini sorduğumda bana yurtdışına çıkmamı mümkünse mezuniyet sonrası hayatımı orada sürdürmemi gerektiğini söylüyorlar. Malum benimde aklıma yatıyor uzun süre düşündüğümde kendim için faydalı olabileceğini düşünüyorum. Araştırma yaptığımda her kafadan ayrı bir ses çıkıyor veya güvenilir olmuyor. Yurtdışına çalışma amaçlı gidebilmem için nelere sahip olmam gerekiyor ve bu tür başvuralar yapmam içi ne tür donanımlar gerekiyor gibi konularda beni aydınlatabilirseniz veya önerebileceği video/yazı var ise çok mutlu olurum.
Teşekkürler iyi forumlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Makineci @makineci

    Güzel bir TOEFL veya İELTS puanın varsa yurtdışındaki üniversiteler için yüksek lisans başvurusunda bulunabilirsin.

    Ayrıca LinkedIn'de güzel iş ilanları çıkabiliyor karşına.

  • ilker @gilker

    ülkeden ülkeye çalışma ve oturum izinleri değişiyor. Bizim zamanımızda fuarlar olurdu öğrenci olarak gidip belirli şartllarda çalışmana olanak sağlıyorlardı şimdi aklımda yok ama öğrenci olarak gidip çalışmayı araştır derim. Tabi yurt dışından bir firma özel istek yaparsa o zaman çok daha rahat oluyor.