Paylaş Paylaş

MSI GT780 DXR Oyuncu dizüstü sistemi İncelemesi

Oyuncu sistemi olmak çok güçlü bir donanım gerektirdiğinden, dizüstüler pek bu yola sapmaz. MSI'ın GT780 dizüstü sistemi, bu özel sistemlerden biri. Kendi sınıfında en hafif sistem olma iddiasında da olan sistem, güçlü donanımı ile modern oyunları çok fazla detay kısmadan oynamanıza izin veriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • cihat emre @cihat-emre

  beyler asusun oyuncu kasası asus tytan nı ıncelermısınız sıze zahmet cunku ulkemızde oyunculara pek opsıyon sunulmuyo bı acıklayın inşallah

 • Ahmet Kerem

  Yorum yapabilmek için üyelik sistemine geçilsede şu gereksiz yorum yapanlar birbir ayıklansa burdan !!! Böyle reklam kokan yorumlar cidden OLMAZ OLSUN !!!!!! (Reklamdan kastımı anlayan anlamıştır eminim)

  • AFK1905

   Hedef çok belli olmuş 😀
   Ben hala arkadaşın yazdığı mesajın sonuna takıldım kaldım o nasıl bir cümle bitirişidir inşallah 🙂

   Yorum için üyelik sistemi gerçekten büyük ihtiyaç, pclabs'ta da bu açık sistemi çok sağlıklı bulmuyordum, olur olmadık kişiler olmadık yorumlarda bulunabiliyor ve bu biraz kirliliğe sebep oluyor. Ahmet Kerem ve benim bu mesajımın yeri bir incelemenin yorum alanı olmamalıydı ama bu seferlik affınıza sığınalım 🙂 İnceleme yine çok güzel olmuş, bu haftaya hızlı başladık incelemeler yağmur gibi, sizi sık görmek güzel 🙂

  • Veysel @spectrum

   Kesinlikle üyelik olsun.

   Üyelik de, PC labs ve DHW kullanıcı databasei ile birlikte çalışsın 🙂

 • srknlvnt @srkn_lvnt

  O zaman omlet yapılabilecek düzine ile dizüstü modeli sayabilirim. 😀

  58 derece BF3 oyununda çıkan havanın sıcaklığı. Core i7 ve GTX570M ile çıkan bu hava normal bile sayılabilir. 🙂

 • Hüseyin Vurucu @huseyinv26

  abi touchpad biraz fazla solda. oyun oynarken el değerse sıkıntı olabilir. onun dışında bide windows tuşu yok solda. geri kalan kısmı oldukça güzel görünüyo.

 • ledzep

  Klavyesinin ışıklandırması tuş içinde yok sadece tuş çevresinde var denmiş ama videoda haricen konan karanlık ortam resimlerinde tuşlar üzerindeki harflerde de içten aydınlanma var ve ışık hiç te etraftan yansıyor gibi değil. Ya yanlış duydum ya da gözlerim iyi görmüyor. 🙂

  Işık açısından bendeki K800'den tek farkı gözlerimde bir sorun yoksa K800'de tuş çevresi aydınlatması birazcık daha az gibi.

  Bir oyun delisi olarak alacak param olsa düşünmeden alırdım bu aleti, beni tatmin eden bir ürün olmuş. Yanında gelen ekstralar da güzel düşünülmüş olması gereken ayrıntılar.

 • Ziyaretçi

  Performans ve tasarımına diyecek laf yok. Markalı bir ürün olması sebebiyle fiyatı biraz fazla. Daha ucuza daha performanslı monster marka bir makina alınabilir. Birde şu ivy bridgeler gelseydi.

  • Helmoneous

   Kardeş benim ilk laptop'ım monsterdı. Tamamen donanımsal özelliklerine bakıp F/P oranından dolayı almıştım. Aldığıma pişman oldum. Malzemesi çok kalitesizdi. Halojen lambanın altında (aralarında 15 cm falan vardı heralde) plastiği erimişti o derece.

   2007 yılında alınan monster böyleydi. Şimdi nolmuştur bilemem ancak ben denedim memnun kalmadım.

  • Ziyaretçi

   Sitelerinde incelediğim kadarıyla yeni gelecek ivy bridgeli modelleri Msi'ın bu kasasına sahip olacak .

 • Sinan Y.

  Sizce bu laptop mı yoksa 400 tl ye canavar gtx580 oc ekran kartlı canavar bir desktop mı ?

 • Targulason

  Tek kelime ile yetersiz.

  1) Tamamı USB 3.0 olmalıydı. Hala USB 2' ler kullanılmış.
  2) SSD nerde? Oyun pc' si ama SSD yok. Komedi.
  3) Blu ray sürücü koymuş ama blu ray yazıcı koyabilirmiş.
  4) Ekran kalitesi IPS olmadığından kötü.
  5) Yeni Ipad' in küçük ekranı bile 2048x1536 çözünürlük verebilirken 17.3" ekran koy ama çözünürlük full hd olsun. Tek kelime ile yetmez. Kimse bu saatten sonra daha azını insanlara yutturmaya çalışmasın. Hem de ekran kartları artık bu çözünürlükler için çok yeterli iken....

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Tamamı USB 2.0 olamaz çünkü Intel henüz desteklemiyor. SSD'li model de olacak. Ancak kapasite sorununu göze almak gerekiyor. Oyuncu bilgisayarında RAID 0 gerekli performansı veriyor. Tipik bir oyuncu için SSD'li sistemin kapasitesi yeterli olmayabilir. Ödenecek fiyat da çok yüksek olacak. BluRay yazıcı da hedef kitle için gereksiz ek masraf olurdu. IPS panel olmasa da oyunlar için yeterli bir ekran konmuş. IPS de maliyeti çok yükselten bir kalem. Ekran kartının daha yüksek çözünürlükte nefesi yetmeyecektir bunu da düşünün. Çözünürlük düşüremeyeceğiniz için grafik detaylarını kısmanız gerekirdi. Yani bu tip ürünlerde ekran kartı ve çözünürlüğün bir oranı mutlaka gerekiyor.

  • yusuf

   zaten en iyi ürünümüz diyerek çıkarmamışlar belli ki. en iyi fiyat / performans ürünü olarak çıkmış. Bu tür oyun sistemlerinde kapasiteye göre uygun donanım koymak şart. örneğin i7 işlemci koyup ekran kartını orta segmentten koyunca pek mantıklı olmuyor. Msi bunu iyi ayarlamış gibi 🙂 Bir tek kafama takılan o kadar büyük boyutlardaki laptopun plastik olması vebiraz kullanınca iki parça olma ihtimali 😀

 • Helmoneous

  RAID 0 özelliği ve okuma yazma performansı unutulmuş galiba 🙂 Ben de en çok onları merak etmiştim. 2x750 olduğuna göre çift hdd için yer varmış. Keşke 1tb'lık performanslı bi diskin yanında 120lik bi ssd koysalarmış. Hem batarya süresi uzardı aletin hem performansında yükselme görülürdü.

  Onun dışında güzel bi inceleme olmuş. Ürün fotoğraf ve videolarında sanırım zeminin bi dokusu var artık, hoş durmuş. Bide o döndüren şey de çok lazım bişeymiş 🙂

  Özellikler güzel, tasarım güzel ama benim anlayışıma hitabetmiyor. O kadar konfor o kadar performans istiyorsam o kadar param da varsa kendime en gıcırından masaüstü toplardım.

  Son olarak yukarıdaki arkadaşların bahsettiği yorum için üyelik olayını desteklemiyorum. Herkes gelsin düşüncesini belirtsin hani. Terbiye sınırları içerisinde olduğu sürece sorun yok. Hatta eğlenceli 🙂

  Saygılar üstatlar.

  • Bedircan Erşahince @bedircan

   +1.lavuk, dalkavuk heryerde var, görmiycen kaale almıycan 🙂

  • Ahmet Kerem

   Helmoneous anladın mı şimdi üyelik sistemi neden gerekli ?!?

  • Bora Öztaş

   Evet, üyelik sistemi artık gereksinim halini aldı.

  • lorem ipsum @lorem-ipsum

   Yorum için üyelik olayını bende desteklemiyorum. Trollük yapacak olan üyelik aldıktan sonra da yapıyor. Üyelikten atarsın. Başka kullanıcı adıyla yine geliyor. Çözüm değil.

   Yorumların okunarak onaylanması yapılabilir. Murat ve Levent abinin sürekli buna ayıracak zamanının olduğunu sanmıyorum. Ayrıca yorum yapıldıktan sonra insan yorumunun onaylanmasını beklemek istemiyor. Hemen yayına girmesini istiyor.

   Çeşitli teknoloji sitelerini inceleyin. Yine en kaliteli ve okunamaya değer yorumların pclabs,basçek ve teknoseyirde olduğunu görüyoruz.. Demek ki yorum sistemi başarılı.

   Şimdi bir trol burada küfürlü birşeyler yazsa sitenin değerini kaybettirmez. Trol trollük yapmış denir. Yorum silinir. Devam edilir. Souçta youtube yorum sistemine dönmeyeceğine göre bence sorun yok.

 • Burak Bayram

  bence mütiş bir pc tam benim masaüstüyle yarışacak donanıma sahip yani. Helal olsun adamlar yapıyor ama fiyatıda baya tuzlu 😀

 • Recep @recep

  Güzel ama pahalı. Bence klavye aydınlatmasıda saçma olmuş. Vitrine yerleştirip gelen misafirlere sergileyecek değiliz ya.

  • Bora Öztaş

   Oyuncu adam gece karanlığında ışıksız oynamayı sever ki kendimden biliyorum. Fakat o zamanda klavyeyi görmek problem olabiliyor. Klavyenin aydınlatması burada çok işe yarıyor. Eskiden G15 kullandığımdan biliyorum.

 • simon says

  Video da tuşlar arkadan aydınlatmalı değil dense de gayet arkadan aydınlatmalı. Klavye 3 ayrı bölümde farklı renklendirilebiliyor istenirse. Klavye de makine de gayet iyi. Ivy bridge ve yeni nesil ekran kartı içeren güncel model haziran ayında çıkacak. O zaman kadar ellerinde kalan bu modelleri tüketmeleri gerekeceği için fiyat indireceklerdir. Almak isteyen varsa 2 ay daha beklemesi faydalı olur diye tahmin ediyorum.

  Arkadaşım kullandığı için ben de göz gezdirdim biraz ve fiyatını kesinlikle hakediyor. Sesleri ayrı satılan hoparlör kadar iyi. (50-100 tl arası satılanlar kadar diyelim). Kasası sağlam. Soğutma sıkıntısı yok. Eğer turbo boost kapatılırsa daha da sessiz olur. Tek eksiği türkiye de (her zaman olduğu gibi) belirlenen yüksek fiyatı. 4500tl olan fiyatına masaüstünde gtx580 oc ekran kartlı, 16gb ram li, kaliteli güç kaynaklı ve kasalı, ssd li ve hdd li sistem toplanır.

 • Batucan

  Güzel bir inceleme olmuş.

  Dilinize sağlık.

  Keşke oyunlarda ki performansyonunuda görebilseydik daha iyi olacağına inanıyorum.

  Saygılar.

 • rehaguner

  Ssd, bluray yazıcı, ips panel isteyen arkadaş gitsin 4000 dolarlık bilgisayarlara baksın. Ha varsa 2000 dolara bunları sunan, söylesin de biz de görelim beğenelim.
  Bir oyuncu bilgisayarı için olması gereken herşey var. Ips paneli masaüstünde kaç kişi kullanıyor ki bu bilgisayarda gelmesini bekliyoruz? Ayrıca böyle bir sisteme 120 gb. ssd de çok mantıklı gelmiyor, 4-5 tane oyun yükleyince Windows'la beraber çok kolay doldurur. 240 gb. derseniz de cihazın fiyatı kafadan 1000 TL artar. Öyle klavye başında işkembeden sallamakla olmuyor bu işler.

 • CAN ŞAHİN

  Daha videoyu izlemeden yorum yapmak ihtiyacı hissettim.Bu ürünü satın alıp aynı gün iade eden (1001 zorlukla efendim) bir kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim ki malzeme kalitesi berbat sağı solu ayrı oynuyor afedersiniz ve de plastik kalitesinin insanda bıraktığı his gerçekten korkunç msi dan soğudum gittim kendime masaüstü topladım aynı gün iyide yapmışım evet.

 • Melih Melikoğlu

  msi bu sefer güzel bir ürün yapmış beni ikna etti. Asus belki biraz fiyat indirir bu msi modelini gördükten sonra.

 • Melih Melikoğlu

  Sizin araştırdım en düşük fiyatı PC Depo'da buldum. MSI GT780DXR-691TR Notebook 2045.80USD yani 4147.09TL

 • alperencsm

  Ultrabook'lara dizüstü denmediği gibi bunlarada denmesin 😀 Hay maşallah, Meydan Larousse gibi.

 • Ziyaretçi

  Alienware M17xR3 özentisi bu cihazlar 🙂 veya bir Origin EON 17S 🙂

 • Bilgehan

  Monster'ın muadilli bir ürünle de karşılaştırsaydınız keşke. Bir de bu gibi bir alete raid yerine ssd+hdd lazım bence.

 • Emre

  Güzel makina fakat tam olmamış. Kendi kullandıgım Asus G74 Sx yanında biraz sönük kaldı.
  Murat Gamsız bey müsait olursa G74Sx imi incelemesi için yardımcı olabilirim.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Bu ağırlık konusu cidden büyük bir sorun bende asus n53s var 2.71kg olmasına rağmen çantaya koyduğum fişi ve mouse la birlikte askeri teçhizat çantası gibi bir ağılrığa ulaşıyor öyle ki taşıması ayrı dert ay birşey olmasın ayrı dert en iyisi evde masaüstünde kullanmak 😀

 • mfeyzifar @mfeyzifar

  herkeste bir ips panel hastaligi basladi, 20 sene bombeli crt monitorlerle oynadik da noldu, simdi herkesin diline pelesenk olmus ips paneli isteyenlerin buyuk kesimi 2000 liralik tablet/laptoplari ile facebook'ta 480p kedi videosu izliyor.

  ihtiyac/luks kavramlari birbirine girmis durumda tuketici cevresinde galiba

 • Abdullah

  Merhaba,

  Eğer bilgisayarı beğenen varsa; 128 GB SSD + 750 GB olan modelini 3.970 TL'den satıyorum. Sahibinden.com'da 80876787 nolu ilan. Hoşça kalın.

 • muhlis bey

  bu ne yahu.......

 • Oğuz Kağan Koç @konixaga

  Kapanışı yapmaya kimse yeltenmemiş, bir ara program kapanmayacak zannettim 🙂

 • cgdincer

  ben şu mat ekranlardaki karıncalanma etkisini sevmiyorum, parlak ekranlardaki net keskinlik yok

 • IlkeCo @ilkeco

  Bu işlerde kalite çok önemli. customize edildiği için en iyi özellikleri zaten istersek seçip koydurtabiliriz. Ama kalite böyle değil. Alırsın ve kullanmak zorunda olursun. 4k verip uzun süre kullanılacağın için klavyeden ekrana, dış kasasına kadar bu işlerde kalite kimdir arkadaşlar? msi mı asus mu alienware mi sager mi??

 • alpay

  ben bu cihazı kullanıyorum hem oyun hemde ağır uygulamar için gayet yeterli. raid olmasaymış cihazın diğer bileşenleri bu hızaa takılacakmış iyiki raid 0 yapılı halde geliyor.

 • NİRVANA

  Murat Gamsız neden CASPER ürünlerinin incelemesini yapmıyorsunuz. Bir yabancı uyruklu bir firmanın ürünlerini inceliciğine yerli TÜRK firması olan CASPER'ı incelemeniz gerekmezmi??

 • Alpay @alpay

  ilgli cihazı 128gb ocz vertex 4 ile güncelledim ve satıyorum ilgileneler aşağıdaki ilandan bakabilir.

  http://tinyurl.com/o6adwdz