LG G4 uzun kullanım incelemesi

LG G4 ilk çıktığı dönem kamerası ile öne çıkan telefon. 2015 yılının son bahar döneminden beri aralıksız bir şekilde LG G4 kullanıyorum. Sanırım LG Tarihinin en problemli telefonu desek yalan olmaz sanırım.

 

Tasarım

Kavisli ekran, değiştirilebilir deri/plastik arka kapak, arka kamera bölgesinin altında bulunan açma/kapama tuşları ile göze gayet hoş gelen en ince noktasında 6.3 fakat normalde 9.8mm ile biraz kalık bir telefon. Tutuş hissiyatı ise deri kapat ve kavisli tasarım ile kullandığım süre boyunca gayet memnun ediciydi. Uzun kullanım sonucunda ise tahmin edeceğiniz gibi bazı deformasyonlar oluştu.

 

Cihaz çıktığı döneme göre gayet büyük fakat tek el ile kullanımda bana sorun yaratmadı.

Arka kapaktaki deri ise kullanıma bağlı olarak tamamen yok oldu diyebilirim nerdeyse.

 

Ekran

Çıktığı dönem göze alınırsa 1440x2560 kullanılan LG G4 ekran kalitesi olarak gayet tatmin edici. Günümüzde yaygınlaşan yüksek hertz furyasına ise yetişemediği için 60 hertzlik ips bir ekran kullanılmış. Renk ve görüntü açısından beni mutlu eden bir ekran olduğunu söyleyebilirim. Parlaklık ilk dönemler fazla fazla yeterli iken son dönemlerde artık o yeterliliği kaybetti, gündüz çok ışık olduğunda ekran parlaklığını sona aldığım halde bazen sıkıntı yaşayabiliyordum.

Performans

Qualcomm un çok ısınan Snapdragon 810 işlemcisini kullanmaktansa daha az ısınan fakat performans olarak bir miktar daha az olan Snapdragon 808 kullanılmış. Bir çok uygulamayı ve oyunu yeterince kaldırıyordu ilk dönemlerde fakat son dönemlere yaklaştıkça sistemin ağırlaşması ve işletim sisteminin de güncelliğini yitirmesi sonucu artık bayağı yavaşlamış ve kullanılmaz hale gelmişti diyebilirim. 3GB bellek ve 32 GB depolama ile geliyor depolama ise eMMC 5.0 teknolojisi kullanılıyor günümüz için eski bir teknoloji diyebilirim. Hafıza kartı desteği ile geliyor cihaz.

Pil

Cihazı ilk aldığımdan beri pil performansında sorun var. 3000mah pil ile geliyor fakat ekran ve işlemci sebebi ile pil su gibi gidiyor diyebilirim en fazla 5 saati gördüm sanırım o da ilk aldığım dönem. 2 kez batarya değişimi yaptım şuanda da deji batarya ile devam ediyorum.

Kamera

Sanırım telefonun en kuvvetli yönü bu kısım arka kameradan her zaman memnun kaldım diyebilirim tabi kamera camı çizilene kadar. Bir süre sonra ise telefonu düşürdüm ve kamera camı kırıldı ve atmak zorunda kaldım kameranın kendi lensi de çizildikten sonra artık pek iyi çekemez oldu diyebilirim. ön kameradan da gayet memnundum günümüze göre yetersiz.

Sorunlar

Kullandığım süre boyunca 2 kere şarj soketini değiştirdim 2 kere de bataryayı değiştirdim.

Bootloop sorunu yaşamadım sanırım telefonu garantilik olmayan tek kişi benim.

Olağan hatalar dışında ben sorun yaşamadım diyebilirim.

 

Ek notlar

Telefon kavisli tasarım sayesinde düşürme sonucu ekran kırılmıyor diyebilirim.

Fakat garip şekilde ekranı cebimde kırdım. Çerçeveler plastik çatlama ve boya atma sorunu var diyebilirim.

Kullandığım süre boyunca gayet memnun kaldım diyebilirim telefon da sürekli kullanım sonucu fazlası ile yıprandı.

 

Geçen burda mi 9 ve mi9t pro için sormuştum fakat iyi bir fırsat bulup OnePlus 7t ye geçtim Onu da değiştirdiğimde uzun kullanım sonucunu yazarım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler