LG G3 D855 32GB – Android 5.0 İnceleme Kullanıcı Deneyimi

LG G3 D855 32GB – Android 5.0 İnceleme Kullanıcı Deneyimi

Merhaba arkadaşlar LG G3 3GB donanıma sahip telefonumu 2-3 haftadır Android 5.0 sürümüyle kullanıyorum. Sizlere kullandığım süre boyunca ne gibi sorunlar yaşadım ne gibi düzeltmeler mevcut onları paylaşacağım.

.

Kullandığım sürüm: Android 5.0 (Lollipop)
Program Versiyonu : V20b-SEA-XX (Distiribitör garantili telefon. Singapur versiyondur)
Kernel. 3.4.0

--- Donanım - Güç ve Yazılım
LG G3 bariz yazılım sıkıntıları var. Özellikle arayüz surekli işlemci üzerinden çalışıyor ve işlemci hep yoğun olarak kullanılıyor. Normalde GPU üzerine yuklenneliydi. Donanım güçlü fakat 2K ekran bu güçlü donanımı eziyor.

--- Tema
Android 5.0 gelmesiyle temasa pek bir değişiklik yok.
Eski sürümde çok fazla kasıyordu fakat 5.0 ile Eskisini mumla ariyorsunuz. Kitkat kullanırken android 5 sürümünden umutluydum fakat beklentileri karşılamadı. Yani bir fark olmadı.
Hangi temayı kullanirsaniz kullanın telefon aratuzde kasıyor. Kasmayı önlemek için tüm araç (widget) ları kaldırdım ve arkaplana çok küçük boyutlu bir resim koydum sonuç yine aynı oldu.

--- Ayarlar menüsü
Ayarlar menüsü sekmeli yapıda hala hantal ve kasıyor. Size tavsiyem listeli görünüme geçmeniz. Listeli görünüme geçerseniz kasma azalıyor ve biraz daha seri menüler arası geçiş yapabiliyorsnuz.

--- LG Health
Adım sayar ölçeri resmen rezalet. Ben 2 adım atıyorum telefon 3-5 atlıyor. 1000 adım attınız yazıyorsa en azından yarısı yalandır bence. KM hesabını hemen hemen doğru yapıyor.
Kullanmıyorsanız kapatın gitsin. Boş yere donanım ve pilden yemesin.
- Açmak yada kapatmak için:
Ana ekrandayken boş bir yere parmağınızı basılı tutun - gelen bölümde üsste gelen Ana Ekranınıza basılı tutun ve karşınıza tüm ekranlarınız gelecek kaldırmak istediğiniz ekrana basılı tutarak kaldır kutucuğuna sürükleyin yada açmak istediğiniz ekran varsa + işaretli ekrana dokunun.

--- Smart Bulletin
Ana ekrandaki bilgilendirme kısmı olarak biliniyor. Hava Durumu ve saatin hemen altındaki beyaz kutucuğun olduğu bölüm. Bu bölümde hava durumuyla ilgiki minik bilgilendirmeler. Takvim yada ajandanızdaki önemli gün ve zamanlar yaklaştığında uyarı vermesi yada biri sizi aradğında cevap veremediniz aradan zaman geçtikten sonra unutabilirsiniz işte bu noktada smart bulletin devreye giriyor sizi belli aralıklarla uyarabiliyor.
Bu durumlar benim için gereksiz bu nedenle kapatmayı tercih ettim. Boş yere yemesin donanımı 😀
Ayarlar - Ana ekran - Smart Bulletin kutucuğunu kapatabilirsiniz.

--- Kamera
Lg G3 en güzel tarafı kamerası. Çok net ve kaliteli fotoğraflar cekmenizi sağlıyor. Gündüz çekimleri profesyonel SLR ile çekilmiş gibi. Gece azda olsa kumlu çekiyor fakat flash açık olduğunda yine güzel işler ortaya koyuyor. Kameranın tek eksi yönü arayüzü. Kamera tüm ayarlamaları kendi yapıyor ve bu durumda can sıkıcı. Otomatik çok güzel ayarlıyor bunda bir sorun yok fakat manuel mod imkanı ile zenginlestirilseymis daha iyi olurmuş.

--- Ses (Kulaklık ve Hoparlör)
Hoparlör (Dış ses) konusunda gerçekten çok başarılı. Müzikler olsun filmler olsun çok güzel sesler alabiliyorsunuz ve ses seviyesi gayet yüksek. Şunu rahat söyliyebilirim One M7 den daha fazla yüksek sesi dışarıya veriyor. Elbette onlar kadar kaliteli ses vermiyor fakat rahatsız eder bir durumda yok. Keşke stereo ses olsaymış diyor insan.
Kulaklık konusuna gelince kendi kulaklığı çok vasat.
Sesler güzel ve rahatsız edici değil. İphone 6 kulakligiyla orta -üst seviyeye oynuyor. Yinede belirteyim bir M7 ve M8 olamaz.

--- Kullanıcılar
Kullanıcılar Android 5.0 ile resmi olarak kullanıcılara sunuldu. Peki nedir bu? Kısaca bilgisayardaki gibi birden fazla kullanıcı ekleyebiliyorsunuz. Ahmetin hesabı - Mehmetin Bakkal Telefonu gibi 😀
Ayarlar - Kullanıcılar kısmına girip hesap ekleyebilir ve silebilirsiniz.
Yeni kullanıcı oluştura tıklarsanız bir uyarı veriyor ve tamam dedikten sonra kurulum ekranları geliyor. Kurulum ekranlarına yabancı değilsiniz. Telefonu yeni aldığınızda yada sıfırladığınızda karşınıza gelen wifi ayarları ,hesap adı ,google bilgileri gibi ıvır zıvır şeyler. Kurulum bittikten sonra varsayılan tema ve ekran sizi karşılıyor. Uygulamalar kısmıda aynı şekil. Diğer hesaplarınızdaki hiçbir bilgi, ayar ve uygulamalarınız yok. Herşeye sıfırdan başlıyorsnuz.
Tekrar eski hesaplara dönmek için Ayarlar - Kullanıcılar kısmına geçip hesap adına tıklamak.
Sahip ve Misafir isimli hesap silinmiyor. Diğer oluşturduğunuz hesapları silmek için Kullanıcı adının yanındaki çarka tıklayıp sağ üst köşedeki noktacığa tıklayarak kullanıcıyı sil diyorsunuz.
- Not. Bu bölümü bilmeyen kullanıcılar için güzel fakat bilenler için bir anlam ifade etmiyor. Çünkü şifre koyamıyorsunuz. Başkasına verseniz dahi biliyorsa her hesabı kurcalayabilir. Onun dışında gizlemek istediğiniz uygulama ve dosyalarınız varsa güzel çözüm gibi duruyor.
Tabi daha çok geliştirilmeli.

--- Oyun ve Uygulamalar
Oyun ve uygulamalarda arayuzden daha az sorun yaşıyorsunuz. RealReacing 3 4.4.2 sürüm ile araçların yoğun olduğu durumlarda biraz fazla kasıyordu fakat 5.0 ile yine araçlar yoğunken çok ufak kasma ve yavaşlamalar hissediyorsunuz buda normal bence. Onun dışında diğer oyunlarda herhangi bir sorun yok. uygulamalar zaten sorunsuz çalışıyor.

-- Web Tarayıcı
Tarayıcı kısmında cihaz resmen çöküyor. Çökmesinden kastım hantal çalışıyor. Popüler bir kaç tarayıcı ile bir çok siteyi denedim ve aralarında hızlanmalar olsada hantalligi pek gideremiyorsunuz. Mesela Teknoseyir de yukarı aşağı kaydirmalarda takılıyor Geçişler yavaş. Yinede günün sonunda her türlü siteyi açabilirsiniz bu konuda sıkıntısı yok.

--- Pil
Pil durumu gerçekten vasat. Sürekli Şarj cihazını yanınızda bulundurmalisiniz. Özellikle ekran parlaklığını %100 yapıp birde oyun ve online video işine girdiniz mi %100 olan şarj 2-3 saat içinde bitecektir. Yinede cihazın hızlı şarj olması bu durumu düzeltiyor. Tabi 10dk. Şarj olmuyor 🙂
Ekran parlaklığını en dusuge getirirseniz 5-6 saat web deneyimi yaşayabilirsiniz tabi wi-fi ile 🙂

--- Antutu
Android 4.4.2 de yerlerde sürünen sentetik test puanım 24 bin ile 29 bin arasında gidip geliyordu. HTC One M7 Telefonum bile 25 bin rahat alıyordu üstelik o telefonda S600 işlemci ve 2GB ram var. Fakat durum Android 5.0 ile değişti. 32bin ile 40 bin arası puan alıyorum. Sistemdeki sorunlar biraz olsun giderilmiş bunu hissediyorsunuz. Zaten testlerde bunun kanıtı tabi hala eskiği var.

--- Sonuç
Android 5.0 Pek bir yenilik sunmasada performansı gözle görülür şekilde artmış. En azından Antutuda 🙂
Lg g3 son 1 2 güncellemeden sonra yazılımsal sıkıntılar basladı umarım düzeltırler. Cihaz çok ısınıyor ve bu ısıya kolay kolay müdahale edemiyorsunuz. Oyun oynarsanız ve ekran full parlakliktaysa termal değerler 80 derecelere yaklasiyor Ve buda risk demek. Her an her türlü donanım problemine aciksiniz demek. Bu sıcaklığı çok bariz bir şekilde hissediyorsunuz elinizi arka kamera yada güç tuşu üstünde gezdirin 🙂
Peki bu telefon alınır mı?
Bence alınmaz. Cihaz güzel tasarım hatlarına sahip fakat yazilim ve donanım uyuşmazlığı yüzünden cihaz alt seviyede kalıyor. 2K ekran olmasaydı yılın en iyi telefonu olmaya adaydı bence. Max fiyatı: 1000tl yi gecmemeli.
----------------------

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • XxX @dexter

  Bende kullanıyorum G3 2-3 hafta oldu alalı memnunum telefonumdan. 1500 TL'ye almıştım bende.

 • Fırat Duran @firat_duran

  @vahdet telefon temada kasıyor sadece geri kalan uygulamalarda oyunlarda pek sorun yaşamıyorsunuz. Tema hariç geri kalanlar güzel.
  Android 4.4.2 de 24-29 bin alan bir telefon android 5.0 ile 40binler çıktıysa düzelme var demektir bence 7 yıldız iyi bir değer.
  Note 4 te kasıyor ona bakarsanız 😀

  • Fırat Duran @firat_duran

   Dediğiniz doğru 😀 Yapcak birşey yok. 2K ekran konusuna gelince bence güzel. 360p video bile izleseniz FHD ye göre daha net görüntü sunuyor. Tabi 2K yanına uygun donanım eklemek gerek.
   Şu G3 te Sense Arayüzü olsaydı güzel olurdu 😀 Tasarım harika kamera güzel ama tema diğerlerine göre aşağıda.

 • Ferropelle @ferropelle

  Ben de dün gece yükledim. Telefon bariz bir şekilde daha seri çalışıyor.2 GB lık versiyonunu kullanıyorum kesinlikle RAM yetersizliği gibi sornlarla karşılaşmadım.İnşallah böyle devam eder. 🙂

 • Fırat Duran @firat_duran

  Zaten bugüne dek iphone 4s haric HTC HD2 den beri HTC kullanıyorum. LG G3ten once M7 ve Onex vardı. Kulaklıkta gerçekten güzeller ellerine kimse su dökemez. Fakat HTC ye kıyaslayınca çıkan kulaklık iyi değildi. Kulakiçi zaten pek durmuyor kulakta onunda bir ön yargısı var :d

 • Farti @cromwelle

  Bu kasma olayı tamamen G3 arayüzünden kaynaklanan bir durum bence arayüzdeki optimizasyonları yapamıyor yeni bir optimus arayüzü ile belki bu sorun düzelebilir. G3'ün en büyük sorunu 2k ekran ve acele gelmiş gibi yeni teknoloji ile çıkarcaz diye bazı şeylerden ödün verildi onun dışında güzel bir telefon kaldıki eğer rom işi ile uğraşıyorsanız başka romlarda stabil çalıştığını görürsünüz. Bence Cleanmaster tarzı programlar kullanmayın bunlar gereksiz bana göre bizde G7 var fakat kendi içinde gelen telefon yöneticisini bile kullanmıyorum zaten telefonda fazla yüklü bir şey yoktu genel olarak ben doldurdum kasmada yok 2gb telefon 10-15 uygulama açık oluyor fakat kasma bir kere bile yok zaten 1 gb maksimum kullanıyor onun üstüne çok nadir çıkıyor. Bu tamamen LG ile alakalı bir durum belki G4 ile gelecek yeni arayüzle bu durum düzelebilir kimbilir.

 • MustafaYavas @mustafayavas

  Bende güncelleştirme yapacaktım. Şuanda mevcut versiyon 4.4.2 biraz daha beklesem mi güncelleştirme yapmak için ? @angelfrantix

 • Cem Çınar @cemcinar_12

  arkadaşlar yeni 5.0 güncellemesiyle birlikte şarj kalitesi mükemmel derecede iyi olan g3 ün şimdi su gibi akıp gidiyo bi tek ben mi şikayetçiyim şarj konusunda ?.. bir de whatsapp bildiirmleri falan ben beğenmedim hatta 4.4.2 e dönüş yapmayı düşünüyorum yeni güncellemenin iyileştirmeleri yapılana kadar.

 • capua @capua

  z3 compact kullanicisiyim 2gb ramle ne kasma var ne de baska bisey bence sorun LG yaziliminda

 • furkan19o5 @furkan19o5

  Lg g3 kullanicisiyim.Yeni guncellemeyi yaptim 5.0 ama muzik dinlerken ekrani kilitledikten 2-3 dakika sonra sarki duruyo yardimci olursaniz sevinirim

 • eXen @exen

  arkadaşlar android ram tüketiyor demeyi bırakın. bırak 3 gb ram i 16 gb ram bulsa onadan yerleşir 14 gb ını kullanır. linux ta böyledir.

 • Ünal Karaman @sinyor-sylvester

  telefonu alalı 1 ay oldu.Gerçekten çok iyi bir telefon.32 gb 3 gb ram sürümünü kullanıyorum.kasma problemi yok ancak ısınması ve şarj sorunu mevcut.

 • Hüsnü Değirmenci @hhdegirmenci

  80 dereceyi buldu demek tam bir atmasyon 80 dereceyi gören cihazı herhalde maşayla tutmuş arkadaş, yazının çoğu atmasyon zaten kamera karşısında güvenilir site inceleme testlerde kamera çevresi 44-45 dereceyi görüyor zaten G4 de 42 dereceyi gördü.2.cihazım olan Z2 de oyun ve internette ısınıyor daha önce iphone 4s de ısınıyordu yani geneli ısınıyor olay bu.Hadi sık telefon değiştiren olmasam yiycem.Ayrıca android 5 sonrası z2 de uygulamalarda hatta rehberde "durduruldu" mesajıyla çok karşılaşmaya başladım, 4.4.4. de bu hataları görmemiştim z2 de sapıtıyor bazen, 3 cihazım var 2 si android sistem şunu anladım her cihazda farklı farklı problemlerle karşılaşabilirsiniz kronik arıza şeklinde deklare etmemek lazım. Senede bir yedekleyin atın bir hard reset tavsiyem.

  • Fırat Duran @firat_duran

   @hhdegirmenci 80 dereceler dış kısım degil zaten. Ben termal değerlerde 75 üstü gördüm soğudum cihazdan ve elden çıkardım. Yoğun kullanımda arka kamera ve butonlar yanıyor. Kullanırsan anlarsın.
   Atmasyonluk biriey yok. Hava atmıyoruz şirketi kötülemeye çalışmıyoruz.

  • HÜSNÜ DEĞİRMENCİ @husnudegirmenci

   Kendim Z2 VE 4S kullandım NFC yazan orta kısım uzun süreli internet bağlantısı ve oyun esnasında onlarda cayır cayır yanıyor farklı cihazları görünce faklılık hissetmedim ama android 5 ile durumun düzeldiğini söyleyebilirim.

   Arka planda sürekli çalışan onlarca uygulama varken, üstüne wifi açık tabiki çekirdekler ve GPU işin altından kalkmaya çalışıyor S810 lu cihazlarda da aynı skıntı mevcut o zaman ısınmanın snapdragon işlemcilerin genel sıkıntısı diyebiliriz.Ekynox ları hiç deneme şansım olmadı.

   Z2 yi aldığım ilk gün manyetik şarj yatağındaki demir parçası manyetik şarja yapışık olarak çıktı servise gitti geldi sorun devam ediyor, kendim şeffaf pritle yapıştırdım geçen ay elden çıkardım.

   Şu an aldığım cihaz 504 K serisi android 5 yüklü olarak geldi mükemmel üstü diyebilirim gereksiz Healt ve google ın sürekli arka planda çalışan uygulamalarının cihazı sömürmekte olduğunu gördüm ve devre dışı bıraktım şuan sabahtan akşamı %20-30 gibi bir şarjla tamamlıyorum.

   Ben G3'ü çok sevdim hatta bu sene G4 alma imkanım da vardı amma bu cihazdaki şıklık, kasa/ekran oranı ve kablosuz şarj özelliği G3 almama neden oldu.

 • Devrim Boz @devrim-boz

  yazıyı merakla okurken 80dereceyi kısmını gördüm ve zaman kaybettiğimi anladım.

 • HÜSNÜ DEĞİRMENCİ @husnudegirmenci

  android 5.0 ile antutudan 41.809 puan aldım 2k ekranın android sistemine optimizasyonunun yapıldığını görebiliriz.a
  Arka kapağının çıkarılabilir yapısı sebebiyle ısıyı kapağa dağıtamıyor dolayısıyla ısı çıkış olarak sadece tuş kısmına odaklanıyor bu da tuşun çok ısındığını hissetmemize sebep oluyor diye düşünüyorum.

 • erdiakdeniz @erdiakdeniz

  telefonu yeni aldım 1280 tl ye 1-2 hafta oldu alalı ...android 5.0 yüklü geldi 32 gb 3 gb versiyonu herhangi bir kasma falan görmedim ısınma problemi var evet oyun oynayanlar için sıkıntı olabilir kaç dereceye çıkıyor ölçecek aletim yok ama elinizle telefonu tutabiliyorsunuz 80 derece biraz abartı olmuş 😛 ekranın parlaklığı görüntüsü çok güzel arka tuşu kullanamam diyenlerdenseniz knock code olayını bir inceleyin derim o özellik güzel olmuş iki tıklamayla ekran kilidini kapalıyken açabiliyorsunuz ama bence en güzel özelliği tasarımı olmuş 5.5' ekran ama tuşların arkada olması nedeniyle nispeten diğer telefonlardan daha küçük ve şık duruyor. birde quick circle muhabbeti de baya hoş olmuş kapaklı kılıf kullanmaya uyuz olanlardansanız kapağı açmadan birçok işi yapabileceğiniz bu özellikte baya sizi sevindirecek kısaca 2000 tl ler civarına çıkamıyorsanız alınabilecek en iyi telefon gibi gözüküyor bugün itibariyle...

 • Hüsnü Değirmenci @hhdegirmenci

  Önceki tlf. Z2 idi elde taşırken epey sıkıntı yaşatıyordu, kenarlara doğru inceltildiğinden G3'ü elde taşıması çok kolay arka kısmına ince kap aldım ön camı da çiziklere karşı koruma eklettim.Cihaz da kablosuz şarj dahil her türlü bağlantı mevcut hatta kullanmadığım miracast de var.Vestel tv ye kumanda dahi ediyor.Bir çok özelliği Z3 de dahi mevcut değil.Şuan antutu 42.300-42.400 arası alıyor boş ram 1,5-1,8 arası stabil çalışıyor.Cihaz android 5 ile gerçek ruhunu bulmuş diyebiliriz.504 K serisi ithal delta garanili 1,250 Tl ye almıştım.1500-1600 de olsa verilesi bir telefon bu sene G4 bekledim imkanım olmasına rağmen gerek ekran/çerçeve oranı gerek ön panel şıklığı ve gerekse 808 işlemci performansının 801 işlemciye yakın olması sebebiyle -(test videolarında G4 42 dereceyi G3 ise 44-45 dereceyi buluyor)- gerekse ısınmanın snapdragon serisinin tamamında olması sebebiyle geçen senede çok beğendiğim G3 aldım.Çok memnunum real racing 3 dahil birçok oyunu akıcı oynuyor.Şarjı 1 günü %20 ile tamamlıyor gayet yeterli.Alacak olanlara tavsiye ediyorum.

 • Coushya @coushya

  @angelfrantix Nexus 5'ten kalma alışkanlığım Google Asistan Launcher kullanıyorum gerçekten hem sade gereksiz şeyler yok hemde kullanışlı. G3'ün kendi launcheri bildiğin scroll yapmada bile yetersiz.

 • Sismanadam @sismanadam

  32 gb lik modeli kullanıyorum. Şarj dışında (daha önce kullandığım Snapdragonlu note 3 e kıyasla azıcık kötü) hiç bir sorun yaşamıyorum. Uygulama desteklemese bile sanal tuşları cihazın kendisinin kapatması da sana tuş fobisi olanlar için gayet iyi çözüm, ben sanal tuş konusunda çok takıntılıydım, şimdi kesinlikle önemli gelmiyor. Şu an zaten Google play de cihazı zorlayacak bir uygulama bulunmadığından, ki uzun sürede olacağını zannetmiyorum, fiyat performans olarak gayet alınabilir bi telefon. Samsung'a alışık olanlar Touchwiz i biraz arayabilirler. Ona bişey diyemicem. Ama telefon gayet iyi. O bahsedilen takılmaları ben kesinlikle yaşamadım.

  Not: Lg g3 ün ilk çıkan modellerinde ( 4le başlayan seri nolulara kada diyorlar kronik bir çatlama sorunu var. Telefonun alt ve üst bölümlerinde darbeden kaynaklanmayan çatlaklar oluşuyor. Son çıkan serilerde bu durum düzeltilmiş. Alacak arkadaşlar iyice araştırıp alsın derim. Google a " lg g3 çatlama problemi" yazıp arattığınızda baya bi kaynak çıkıyor. Hep aynı sorun. Benim cihazım en son serilerden ve çatlama olmadı. Dikkat!!!

 • Hüsnü Değirmenci @hhdegirmenci

  Telefonun ekranın kasaya oranı yüksek.5,2 inchlik Z2 ile aynı ebata 5,5 inch sığdırmışlar yani neredeyse tamamiyle ekran görüyorsunuz dolayısıyla arka cepte taşırken oturmamak veya ön cepte kastırmamak lazım diye düşünüyorum.

  Genede yere düşürmeden kaynaklı ezilme olmaması durumunda garanti kapsamında tamiri yapılıyor.

  Ekran çok güzel, parlaklığı gayet yeterli, Lg health sayfasını tamamiyle kaldırın tips ve google haritalar ve gazetelik gibi arka planda çalışan pili sömüren uygulamaları devre dışı bırakın veya durdurun, bluetooth, wifi ve internet gibi bağlantılarınızı gerekli olmadıkça açık bırakmamanızı, %80 otomatik parlaklıkta kullanmanızı tavsiye ederim.Yandex haritalar bir kere durdruulunca tekrar başlatmada klendinden çalışmaya başlamıyor tavsiye ederim.Oynadıktan sonra çıktığınız oyunlar arka planda çalışmaya devam eder mutlaka durdurun derim.

  Akşam şarja bırakınca sabaha kadar beklesin.

  Pil çok kaliteli ve şarj cihazı da mükemmel Z2 ye göre daha hızlı şarj oluyor.

 • Bilaltuf @bilaltuf

  Lg g3 kullaniyorum acaba kullanicilar bolumudeki sahip olanin fotografini KALDIRMAK mumkun mu ? Acil !!!!

 • ozan @ozancn

  Ben de g3 kullanıyorum. Isınma problemi olduğunu belirtmiş bazı arkadaşlar. O arkadaşlar ne yapıyor da telefon ısınıyor bilmiyorum fakat ben o kadar ısındığını söyleyemeyeceğim. Hatta telefonu ilk açtığımda tamam çok ısındı oha dedim bu kadar ısınır mı 1 telefon fakat sonradan gördün mü o ilk açılması durumu ile ısınmış daha sonra pek aman aman 1 ısınma görmedim. Hatta real Racing oynarken bile gayet serin kalabiliyor. Yanlız telefonun ara yüzünde bir takım problemler var pek stabil değil. Adım ayar ve Smart bullettin uygulaması telefonu az da olsa zaman zaman kastırıyor.
  Kamerası hoşuma gitti kendimce gayet güzel çekimler yapabiliyorum.
  Pil durumu şu ana kadar beni yarı yolda bırakmadı tabi kullanıma göre değişir.

 • M3ric @mehdi-tensi

  LG guzelim telefonu 2K ekran koyup rezil etmeseydi muhtesem olacakti cihaz. HD ekran bile yeterli iken gidip 2K ekran nedir ya 15 cm lik telefonda?

 • Hüsnü Değirmenci @hhdegirmenci

  evvelsi gün Deadh effect2 yükledim hiçbir kasma donma yok bu kaliteli yüksek çözünürlüklü ekranla oynarken elimde oyun konsolu var sandım müthiş bir oyun hem zeka hemde atiklik gerektiriyor.Cihaz hiç yarıyolda bırakmadı bu performanslı işlemciyle daha yıllarca üst düzey oyunları destekler.Herkese tavsiye ederim.kenarlarının inceliğinden elinizde sadece ekran tutuyormuş hissine kapılıyorsunuz hiçbir açma kapama tuşuna ihtiyaç duyulmuyor.

 • Alihan24 @alihan24

  Lg g3 32gb 603k 5.0 antutudan 35k geldi

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler