Hepsiburada ürün iade süreci

#Hepsiburada Bu hafta Hepsiburada'dan aldığım notebook soğutucusunu iade ettim.Para iadesi dahil 4 gün sürdü.Süreci anlatayım:

-Ürünü iade edecekseniz Hepsiburada'ya giriş yapıyorsunuz,

-"Siparişlerim" kısmından iade edeceğiniz siparişi seçip "Kolay iade" butonuna tıklıyorsunuz,

-"İade ve Diğer işlemler" kısmında önce size bir iade sebebi seçmenizi istiyor.Ben "ürün istediğim kalitede çıkmadı" seçeneğini seçtim.

-Devam ettiğinizde ayrıca iade sebebi yazabileceğiniz bir kısım çıkıyor.Ben yine "Beklediğim kalitede çıkmadı" diye yazdım.

-Ardından devam ettiğinizde size iade süreci ile ilgili bir bilgilendirme yapıyor.Özetle ürünün tüm parçalarını yollayın yanında promosyon bir ürün geldiyse onu da yollayın şeklinde bir bilgilendirme.

-Okuyup devam ettiğinizde iade kaydını oluşturuyor ve size Yurtiçi kargo için bir gönderi kodu veriyor.

-Ürünü bu gönderi kodu ile 7 gün içinde ücretsiz olarak geri yollayabiliyorsunuz.Yurtiçi kargoyu arayıp ürünü evden almalarını isteyebilirsiniz ama ben dün eve döndüğümde kendim şubeye götürdüm.Ürünü teslim edip "Teslim Tesellüm Fişi" alıyorsunuz.

Ürünü dün öğlen verdim,Bugün parayı yatırmışlar.Açıkçası ben süreç ve süreden memnun kaldım.(Arada Yurtiçi kargo olmasına rağmen 🙂 ) Bana gelen üründe hiç bir sorun yoktu,sadece plastiği falan umduğum kalitede olmadığı için iade ettim.Sipariş ettiğiniz üründen memnun kalmadıysanız hiç kasmayıp direk iade edin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler