Hepsiburada ürün iade süreci

#Hepsiburada Bu hafta Hepsiburada'dan aldığım notebook soğutucusunu iade ettim.Para iadesi dahil 4 gün sürdü.Süreci anlatayım:

-Ürünü iade edecekseniz Hepsiburada'ya giriş yapıyorsunuz,

-"Siparişlerim" kısmından iade edeceğiniz siparişi seçip "Kolay iade" butonuna tıklıyorsunuz,

-"İade ve Diğer işlemler" kısmında önce size bir iade sebebi seçmenizi istiyor.Ben "ürün istediğim kalitede çıkmadı" seçeneğini seçtim.

-Devam ettiğinizde ayrıca iade sebebi yazabileceğiniz bir kısım çıkıyor.Ben yine "Beklediğim kalitede çıkmadı" diye yazdım.

-Ardından devam ettiğinizde size iade süreci ile ilgili bir bilgilendirme yapıyor.Özetle ürünün tüm parçalarını yollayın yanında promosyon bir ürün geldiyse onu da yollayın şeklinde bir bilgilendirme.

-Okuyup devam ettiğinizde iade kaydını oluşturuyor ve size Yurtiçi kargo için bir gönderi kodu veriyor.

-Ürünü bu gönderi kodu ile 7 gün içinde ücretsiz olarak geri yollayabiliyorsunuz.Yurtiçi kargoyu arayıp ürünü evden almalarını isteyebilirsiniz ama ben dün eve döndüğümde kendim şubeye götürdüm.Ürünü teslim edip "Teslim Tesellüm Fişi" alıyorsunuz.

Ürünü dün öğlen verdim,Bugün parayı yatırmışlar.Açıkçası ben süreç ve süreden memnun kaldım.(Arada Yurtiçi kargo olmasına rağmen 🙂 ) Bana gelen üründe hiç bir sorun yoktu,sadece plastiği falan umduğum kalitede olmadığı için iade ettim.Sipariş ettiğiniz üründen memnun kalmadıysanız hiç kasmayıp direk iade edin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre Arat @emrearat

  Ne yalan söyleyeyim bende sorun bekliyordum ama dediğim gibi tıkır tıkır işledi,umarım size bir çözüm bulunur.

 • Emre Arat @emrearat

  Hizmet olarak düşündüğümden inceleme olarak yazdım.

 • Emre Arat @emrearat

  Evet,açtım denedim,geri bantlayıp kargoya verdim.

 • İhsan Özkent @ihsan-ozkent

  Hangi modeli iade ettin? Ona göre ben de notebook soğutucu alacağım da.

 • TivitTakibi95 @tivittakibi95

  Ürünün faturasını da yolladın mı ? Bir de ürünün geldiği koliyle mi yollamıştın, ürünün kendi kutusu ile kargoya versem sorun olur mu ?

 • ÖNER İLHAN @onerilhan239

  Bir varmış bir yokmuş...
  2-3 yıl kadar önce bir zigon sehpa, hepsiburada.com ve sürat kargo aracılığı ile eve 5 parça halinde geldi( 1 gövde 4 ayak). Ürünü modüler sandım. Kurulum kılavuzu filan da çıkmayınca anladık ki ürün paramparça. Hepsiburada nın diğer satıcılara yeni açıldığı zamanlara denk gelmiş olmasından gerek hiç aracı olmadılar. "Satıcı iletişim bilgileri mevcut mümkünse onlarla görüşün konuyu" denildi yani. Satıcı da suçu imza dahi almadan ürünü bırakıp kaçan "sürat kargo" kuryesi ve yetkililerine havale etti. "80 liralık bir sehpa için uğraşma değmez" dedim kendime ama sinirden yorganı ısırdığım da oluyordu. En son dayanamadım bastım şikayeti tüketici hakem heyetine . 8 aylık bir gecikme ile ürün bedeli kredi kartıma iade edildi. Sonuç : Halen hepsiburada.com dan alışveriş yapıyoruz. Neden : Salaklık, fiyat alternatifsizliği say say bitmez.

 • Atilla Fidan @kayasaray

  TV iade etmek istiyorum TV çalışırken yukarıdan aşağıya kadar kıl gibi çizgi var sol tarafta Vestel Hepsiburada dan sipariş ettim ama ince hesap tan faturalı kime iade yapılacak acil yardım lütfen

 • Doğaç @vt-dogy

  Titreşim zırıltılı bir XZ gönderdiler bana. Daha jelatinlerini çıkarmadan hepsiburadaya yollamıştım. iade alındı olarak görünüyordu 5 gün boyunca para gelmeyince sordum iadenin reddedildiğini cihazın kullanılmış olduğunu söyleyip geri göndermişler. Şimdi servisten arıza raporu istiyorlar. Diğer uyduruk sitelerden aşağı kalır yanı kalmamış hepsiburadanın da. Dikkatli olun.

 • berattuncay2 @berattuncay2

  gönderim işlemini nasıl yapıyoruz internetten mi yoksa arayıp mı yardımcı olursanıs sevinirim

 • Ali @k1nqless

  Bu konuyla ilgili benimde tecrübelerim var. Bundan 2 hafta önce logitech wifi klavye sipariş ettim. Daha sonra daha güzel bir klayve bulduğum için bu siparişimi iptal ettim. Siparişi iptal etmeme rağmen kargo ile bana geldi. Açmadan kargocuyla geri yolladım. Siteden kolay iadeye başvurdum. 5 gün kargonun geri gitmesi sürdü. 2-3 gün ürünü bakım onarım kısmında incelediklerini ilettiler. Toplam 7 etti. 8. gün üründe bir sıkıntı olmadığı paramın geri hesabıma yattığı ile ilgili bir e mail ile bilgilendirdiler. İninal kart ile alışveriş yapmıştım. Bankamın parayı yatırması 2 gün sürdü(banka da bekletiyor kısacası). Totalde 10-11 iş günü beklemiş oldum..
  İstanbulun göbeğinde oturmama rağmen bu kadar uzun sürdü. Para eksiksiz yattı. Yeni klavye sipariş ettim.

 • Evren Mercan @mos8500

  2004'den beri Hepsiburada'dan birsürü alışverişim oldu,Sorunlarım oldu ama, şunu söylemeliyim hepsi çözüldü. Tek sıkıntısı uğraştırıyorlar. Çünkü bizim ülkede kötü niyetli insanlar yüzünden kurunun yanında yaşta yanıyor haliyle.

  Konu dışı, Hollanda'da bir anımı anlatayım, IKEA'dan boy aynası siparişi verdim, ayna kırık geldi, adamlara telefon açtım, yarın yenisini göndereceğiz dediler. Eskisini ne yapayım dedim çöpe atın dediler. Görmek istemiyormusunuz dedim biz müşterilerimize göveniyoruz şeklinde bir cevap aldım. İyi niyet suistimal edilmeyen yerlerde hayat çok güzel bir hal alıyor buda kültür farkı.

  • Doğaç @vt-dogy

   Almıyorlar telefonu zaten. Binbir türlü ayrıntı var. Jelatini çıkarmasanız, sim takmasanız, paketten arızalı çıksa bile kabul etmeyip servis raporu istiyorlar. Kafadan 1 ay, 1.5 ay bekletiyorlar parayı.

 • dmxerkan @dmxerkan

  Bende geçen hafta dell monitör siparişi iptal ettim. Ücretsiz kargo ile iade gönderdim ve 24 saat içinde param iade oldu.

 • ibrahimakyell @ibrahimakyell

  sizmi çağırdınız kargo firmasını

 • maxemilian @maxemilian

  Ne zaman iade yaptıysam sorun olmadı takır takır işliyor. Helal.
  Ama gerçekten evden aldırmada kesinlikle aramak gerekiyor bütün kargolar için geçerli bu.
  Yoksa minumum 1 gün geç geliyor(UPS).
  Bahane de sisteme düşme falan filan bişeyler uyduruyor hemen.

 • Can Ünveren @can-unveren

  Ben mobilya aldım kırık çıktı aynı zamanda kurulum şeması çıkmadı bende aynı gün iade süreci başlattım. Toplamda hesapladım 30 küsür telefon görüşmesi için 3 saat 23 dk harcamışım. Bugün 22 gün oldu hala iade parasını yollamadılar. Sonradan fark ettim ki sağda solda yazılanlara Hepsiburada.com dan aldığın şeyi iade etmek hem eziyet hem de imkansız gibi bir şey. Bunu başarabilen azınlık insanları gördüğüme şaşırdım

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler