Delonghi ICM 2.B Filtre Kahve Makinası İncelemesi

Kutu içeriğinden gelen plastik filtre opsiyonlu.Plastik filtre peki ne işe yarar derseniz kağıt filtre satın almanıza gerek kalmıyor her seferinde yıka yıka geri kullan. Fakat ben kağıt filtre kullanınca tadının daha güzel olduğunu düşündüğüm ve plastiğin sıcaklık sonrasında pek hoş olmayacağı varsayımı veya takıntısı ile kağıt filtre kullanıyorum.

Kağıt filtre de önerim büyük boy kullanmanız. 1x4lükler güzel fakat onu da kenarından katlamanız lazım aşağıda ki videoda gösterdim onu.

Açma kapa tuşu bulunmakta ve tuşa bastığınız anda çalışıyor, bu bakımdan hazırda sürekli beklemediği için fişten çekmeye pek gerek duymadım aldığımdan bu yana.

Makinanın su seviyesi görme penceresi epey işe yarıyor fakat orada söylediği kadar bardak kahve asla çıkmıyor. Büyük ihtimalle benim kupalar büyük veya firma bu hesabı yaparken türk kahvesi fincanı ile filan kahve içeriz zannetmişte olabilir. Ama alışınca o kadarda zor gelmiyor aslında bir şekilde hallediliyor.
Tamamen doldurunca 6-7 kupa kahve çıkıyor .

Damlama önleme sistemi bana göre güzel fakat 2-3 kere çalışma sistemini öğrenene kadar damlatıyorsunuz. Eğer sonrasında cam sürahiyi yavaş çekerseniz damlamıyor gerçekten.

Sıcak tutma tepsisi ile beklentimden iyi çalışıyor. Ortalama olarak 35-40 dakika arasında kahve hale içilebilir sıcaklıktaydı.

Tamamen su ile doldurursak 8-12 dakika sürüyor ama yarıda çekip kahvemizi doldurup devam etmesi için bırakabiliriz.

Fiyat olarak 75 TL’ye satın aldım ama internette 60-70 fiyat aralığında bulunabiliyor.

Eksi yanları:
-Piano black gibi olan dış plastiği hızlı çiziliyor.
-Sürahinin içinde kalan son kalan kahveyi bardağa doldururken kapak açıldığı için hafif bir el yanması oluyor, orayı klikli yapabilirlermiş.
-Sürahisinden kahveyi bardağa doldurmayı bıraktığımız zaman genelde bir kaç damla dökülüyor, sürahi ağızı biraz daha farklı olabilirdi.

İlgili videolar:
Kağıt filtre katlanması nasıl yapılır.
https://www.youtube.com/watch?v=0CmKzph32_U
Kahve dolumu videosu.
https://www.youtube.com/watch?v=qPXZjJSwrBI&list=UUztT5Sg4HuKS-UYvLghtj1g

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler