AdVenture Capitalist

Boş zamanlarınızı doldurmaya aday bir oyun ile karşınızdayım. Oyunumuz tıkladıkça yeni sektörleri geliştirip daha fazla para kazandığımız, para verip geliştirmeler açarak daha da fazla kazanmaya çabaladığımız oyunlar furyasının bir örneği. İncelemeyi yapma nedenim ise türün en iyisi olması ve süreklilik kazandıracak bir yenilik olan “angels” sistemi getirmiş olmaları.

Oyun ana ekranında ucuzdan pahalıya 10 sektör var ve her ileri sektör daha fazla para kazanma fırsatını ortaya çıkarıyor. En başta sadece limon sektörü oluyor, ona her tıkladığımızda para kazanıyoruz. Bir süre sonra altındaki gazete sektörünü açıyoruz, sonra araba yıkama vs. ilerliyor. Sürekli tıklamamız gerekmiyor, o sektör için manager tutarsak o bizim yerimize tıklıyor ve otomatik para kazanıyoruz.

Sol menüye bakarsak en üstte unlock menüsü var. Buradan sektörleri geliştirdikçe hangi bonusları alacağımız inceleyerek ona göre yatırım yapabiliriz. Altında Upgrades var. Buradan paramızla geliştirmeler yapıp kat be kat fazlasını kazanabilir veya önceki oyundan biriktirdiğimiz angel yani melekleri feda ederek yine yatırımlarımızı katlayabiliyoruz. Manager menüsü otomatik tıklayan menajerleri aldığımız kısım. Burada yine melek feda ederek sektörleri geliştirebiliyoruz. Investors menüsü ise meleklerle ilgili. Elimizde kaç melek var, şu anki oyundan kaç melek kazanacağız, melek başına bonus gibi değerleri takip ediyoruz. Store menüsüyle ise gerçek para harcayarak çeşitli bonuslar satın alabiliyoruz.

Melek konusuna ayrıca değinmem gerekiyor çünkü önemli. Oyunda belirli bir aşamaya kadar ilerleyip kazanınca melek kazanmaya başlıyoruz. Fakat bu melekleri kullanabilmek için oyunu sıfırlamak gerekiyor yani en başa dönmek. Ama yine de karlı çünkü her melek kazanç bonusu verdiği için en baştan çok daha hızlı kazanarak başlıyoruz. Böyle böyle melek sayısını artırarak çok daha hızlı büyüyor ve ‘octovigintillion’ gibi Dünya tarihinin görmediği abuk subuk para birimlerinde servet edinmeye başlıyoruz. Burada tavsiyem, elinizdeki melek sayısının en az 100 katı olmadan oyunu resetlemeyin. Oyunu sevme nedenim tamamen bu melek sistemi. Yoksa benzerlerini defalarca oynayıp hemen kenara kaldırdım.

Ana menüde sağ alt köşeden reklam izleyerek 4 saat boyunca 2 kat hızlı kazanabiliyoruz. Güzel sistem düşünmüşler. Ana menünün sağ üst köşesiyle ise çok paramız varsa sektörler için 10 veya 100 kat geliştirme yapıp yüzlerce kez tıklamaktan kurtulabiliyoruz.

Oyundan 2 puan kırma nedenlerimi açıklarsam; 1 puanı ‘octovigintillion’ benzeri abuk subuk para birimlerini takip etmeye çalışmak ileride sıkıntı yaratıyor, oradan kırdım. Diğer puanı ise sonuçta rutin bir yapısı olduğu için eksilttim. Sevdiğim yönleriyse reklam görmek veya para harcamak zorunda olmamanız, melek sistemiyle süreklilik sağlanması, bağımlılık yapması diyebilirim. Atladığım detaylar olabilir ama inceleme çok uzadığı için bu kadar yazabiliyorum, her türlü detayı bana sorabilirsiniz.

Bu açıklamalarım sonucunda ilginizi çektiyse bu ücretsiz oyunu mutlaka denemenizi öneririm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler