A4 TECH FB35 BLUETOOTHLU KABLOSUZ FARE

Bluetoothsuz versiyon hakkında yazdıklarımı şuradan okuyabilirsiniz: https://teknoseyir.com/inceleme/a4-tech-fg35-kablosuz-fare-kisa-inceleme

Gelelim bluetoothlu FB35 kodlu A4 Tech fareye.

+ Öncelikle diğer inceleme yazdığım gibi farenin çekim kuvveti çok çok iyi. A4 Tech FG35teki çekimi 10-15 metre olarak belirtmişken FB35te 5-10 metre olarak belirtmiş ancak bu faredede önceki farenin çektiği yerden yani arada 2-3 duvar olan evin en ücra köşesinden denedim ve yine sorunsuz çekti. Ayrıca sadece kablosuz değil normal bluetooth bağlantıdada aynı konumdan sorunsuz çekti. Hayatımda gördüğüm en iyi kablosuz çekimi olan fare diyebilirim.

+ Bluetoothlu bu versiyonda normal versiyonun aksine skrol tuşunda ışıklı bildirim ledi bulunuyor. Bu led kırmızı renkte pil seviyesinin düşük olduğunu belirtirken mavi, yeşil ve mor ledle bağlanabildiği 3 farklı bluetooth cihazının hangisi olduğunu belirtiyor.

+ Nano alıcısı sayesinde sadece bluetootha mahkum değilsiniz veya tam tersi bluetoothu sayesinde sadece usb alıcıya mahkum değilsiniz.

Diğer artılar önceki bluetoothsuz versiyonla aynı. Ancak bana göre tek eksisi bluetooth bağlantısı sağlamak ilk aşamada çok karışık. Fare sizinle ilk aşamada iyi konuşamıyor bence. Ha bağlandıktan sonra canavar gibi çalışıyor. Benim bilgisayarımda bluetooth alıcı olmadığı için sadece telefonun bluetoothuyla deneyebildim. Bu aşamadada Google Playden indirdiğim BATON ve türevi programlar bana farenin pilini yüzde olarak gösterebildi. Ancak fareye düşük güçte bir pil taktığımda fare kırmızı ledle pilin düşük olduğunuda belirtmesine rağmen BATON programında ve türevlerinde %100ün 1 tık altını bile görmedim. Bilenler vardır windows 10ada bluetooth fare bağlayınca pil seviyesini gösteriyor. Elimde bluetooth alıcı olmadığı için maalesef windows üzerinde pil seviyesi doğru görünüyormu bilmiyorum. Belki telefondan kaynaklı olabilir. Birde android 9-10lu cihazlarda fırsat olursa ileride deneyebilirim. Bunların dışında A4 Tech bluetoothsuz düz versiyon için 1.5v 4ma değeri verirken bluetooth versiyonu için 1 usb+1 bt 4 veya 5 bağlıysa 1.5v 8.5ma harcanıyor demiş. Bt 3.0 kullanılırsa 1.5v 16.5ma oluyor. 1 usb+3 bt cihaz bağlıysa toplam 1.5v 25ma denilmiş. Bu sebeplede normal versiyon için 12 ay pil ömrü denirken bt versiyon için 8 ay denilmiş. Bim pili 5-6 ay gitse süper diyorum. Daha ne olsun 😅 Birde şimdi aklıma geldi btli sürüm btsiz sürüme göre +1 DPI ayarı daha içeriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler