Paylaş Paylaş

Haftalık Gündem Değerlendirmesi (28 Mayıs – 2 Haziran 2012)

Ülkemizden ve Dünyadan Teknoloji Gündemi

- Windows 8 Consumer Preview çıktı.

- Windows7’yi 8’e geçirmek 15 dolar.

- Windows 8 çok hızlı açılacak, neyse ki MS önlemlar aldı.

- AMD, aylık  Catalyst sürücü güncellemelerini bırakıyor.

- Yeni Ivy Bridge işlemciler geliyor.

- Ultrabook yağmuru geliyor.

- Gittigidiyor’da açık arttırma geri dönüyor.

- Pac-Man 32 yaşında!

- Microsoft, Windows Phone olmayan ülkemizde 2 günlük Windows Phone etkinliği yaptı.

- Facebook düşüşü sürüyor, hisselerin değerleri neredeyse yarıya indi.

- Google Nexus tabletin izi benchmark sitesinde bulundu.

- THY eylemi RedHack'in hack eylemiyle renklendi.

- Antika Apple I açık arttırmada

- RIM 2000 kişi daha atıyor ve uzmanlarla çıkış yolu arıyor.

- BTK yeni operatör raporunu yayınladı.

- Turkcell’de neler oluyor?

- Facebook Pipe açılıyor.

- Facebook telefon mu yapacak?

- Disk üretimi eski haline dönmeye başladı ama fiyatlar düşmüyor.

- Cisco, tablet bilgisayarı Cius’u sonlandırdı.

- LG’nin yeni ekranı: 5” ekranda 1920x1080.

- Galaxy S3’ün Savarona lansmanı
http://www.pclabs.com.tr/2012/05/31/samsung-galaxy-s-iii-cemiyet-hayatina-savarona-yatinda-ozel-davet/

Oyun Dünyası

- Kingdom of Amalur geliştiricileri, kendi firmaları tarafından dolandırıldı.

- Blizzard, Diablo III’ün paralı alet satışı özelliğini şimdilik askıya aldı.

- Doom 3 BFG edition sonbaharda geliyor.

- Battlefield 3 Premium yolda, ücreti 50$.

- Gears of War 4 geliyor.

- Humble Indie Bundle V çıktı.

- PES, PS Vita’ya gelmiyor.

TeknoSeyir'in Notu: Çevre gürültülerinden fazlasıyla etkilenen podcast yayınımız, bu sefer de komşularımızın bize hoş bir sürprizine (!) kurban gitti. Başımıza gelenlere kulak vermek için lütfen yayınımızı kapanış müziğinden sonra da dinlemeye devam edin. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Bulut Kunter Çuhadar @bulutkuntercuhadar

  aaa süper şuan çok mutlu oldum! sütümü ve petibör bisküvimi de aldım yanıma.. (:
  herkese iyi geceler dilerim!! (:

 • Sel Bahane Strateji Şahane

  HDD üretimi eski seviye döndü ama fiyatlar ucuzlamıyor. Tam tahmin etiiğim şey çıktı 🙂

  Başından beri bu bir stratejiydi, HDD üreticileri büyük kapasiteli diskleri ucuza sattıklarını fark ettiler ve sel bahanesiyle fiyatları regüle ettiler. Olay bundan ibaret. Dikkat ederseniz SSD nin ucuzlaması ile aynı zaman dilimine rastladı. Eskiden kapasite ucuz, hız pahalıydı.Şimdi ise hız (ssd) ucuzluyor kapasite pahalı.

  1 TB dahili HDD fiyatını 200 TL'nin üzerinde bir taban fiyata oturtular ve Bence kimse boşuna umutlanmasın, HDD ler bidaha ucuzlamaz 🙂

  Herkes elindeki HDD'in kıymetini bilsin 😀

  • Sel Bahane Strateji Şahane

   EKLEME:

   Bu yorumu yaparken heniz podcasti dinlememiştim. Dinledikten sonra LP' ın beni tarif ettiğini fark ettim 😀

 • IlkeCo @ilkeco

  geçen gün bizim burdada ayı oynuyor sandım düğünmüş meğer =)) Levent Bey, masaüstünüzün donanımsal özelliklerini sakıncası yoksa paylaşabilir misiniz?

 • Furkan

  Yada bilgisayarın power tuşuna basmadan önce klavyeden spesifik bi tuşa basılı tutarak mac lerdeki gibi özel modlar açılabilir. (bios, windows açılış seçenekleri,ekstra kontrolcüler varsa onların menüleri vs )

 • Bloody @bloody

  "Al power supply'ı vur kafasına" ve "Power supply ile döveceksin bunu" atasözü olmalı. Murat Gamsız yine az güldü,gece gece evi yıktım burda 🙂

 • Murat

  Bu siteyi ve haftalık sohbeti seviyorum tabi sizi de ama aşağıda bir kaç şey söylemek istiyorum. Bu haftaki teknoseyir özensiz olmuş, özellikle öksürmeler rahatsız edici. Arada bir su içseydiniz keşke. Sırf size ürün vermiyor diye bazı firmalara antipatik tutumda olmanız kabul edilebilir gibi değil. Ayrıca kendinize ezik muamelesi etmezseniz iyi olur. Teknik olarak bir web sitesinde sohbet eden iki kişisiniz yanılıyor muyum? Sanki Turkcell'in basın sorumlusunuz da sizi tanıtıma mı çağırmadılar. Bize ürün göndermediler bizde tanıtmayız gibi bir yaklaşım adına teknoseyir diyen ve ciddi bir web sitesine yakışmaz bence. S3'ün tanıtımını sizden bekliyorum bekledim açıkcası. (İzledim başka sitelerde ama sizin yorumunuzu da beklerim). Bu haftalık sohbeti (Videolu) her gün akşamları 15-20 dk yapsanız çok güzel olurdu. (Kota derdi olan ziyaretçiler gitsin face'de durum güncellemesi yapsın.) Yeni mikrofonlar başarılı bence. Dışarıdaki sesi hiç duymadım. (Kendi adıma konuşuyorum tabi. Çok gürültü geldi diyenler de çıkar mı çıkar sonuçta.) Bu zor birşey biliyorum ama. Sohbet esnasında "Murat bu çok şeyy oldu" daki şeyi olabildiğince azaltırsanız çok iyi olacak bence. Bir de bu sohbette beni özelllikle başkası adına yaptığınız hepsi iphone kullanıyor gibi dedikoduvari yorum rahatsız etti. Benim kişisel fikrim o vatandaşlar iphone değil, blackberry bile kullanamazlar. Alo geliyorum demeye yarayacak simli cafcaflı cep telefonları kullanıyorlardır bence diyerek bu tip yorumların ne kadar itici ve rahatsızlık verici olduğunu belirtmek isterim. Bu sohbette yük %70-80 Levent Pekcan'da ama Murat Gamsız bu işi gerçekten çok profesyonelce yapıyor. Tebirk ediyorum kendisini. Gecenin dördünde yazdığım bu yazı sizi kırmak amaçlı değil, takip ettiğim bir sohbetin daha güzel olmasını istemek sadece. Başarılar diliyorum.

  • LP

   Selamlar,

   Böyle konuşmak hoşuma gitmez ama her birimizin 10 yılı aşkın teknoloji yazarlığı / yayıncılığı geçmişi düşünülürse "bir web sitesinde sohbet eden iki kişi" değiliz maalesef.

   Saygılar, LP

  • Deli Yusuf

   eğer bu haftaki haftalık bültene özensiz olmuş diyorsan sen herhangi bir LPsiz haftalık bülten dinlememişsin bence..

  • Servan

   -Önerdiğin şeyleri düşündüm de gerçekten rahatsız oldum. Tüm bu dediklerin bu sitenin (bence) en önemli özelliğini, samimiyetini, baltalar.
   -Koskoca Samsung bir telefon göndermekten aciz değil, vermek istemiyorsa şu şu sebeplerden vermiyorum desin, neden gidip telefon yok falan diyor? Bu insanları aptal yerine koymaktır ve bu da koskoca şirkete yakışacak şey değil. Beni aptal yerine koyan şirkete ben de antipati duyarım. Levent abi bu konuda bence haksız değil.
   -Şimdi bu yorumum üzerine sen de kim oluyorsun, ben bunu "teknik olarak bir web sitesinde sohbet eden iki kişi"ye yazdım git yazma diyeceksin ama diyemeden edemicem:
   "kota derdi olan face'de durum güncellemesi yapsın" demen bence her şeyden daha rahatsızlık vericiydi. Şu yorumunu okuduğum zaman seni kibar birinden çok kendini kibar olarak göstermeye çalışan biri olarak gördüm.
   Not: Bunları kendim rahatsız olduğum için dedim, yoksa kendimi bu sitenin ve sahiplerinin avukatı olarak gördüğümden değil.

  • can

   Bu işin doğrusunu ben bilirim diyorsan seni de buralarda görmek isteriz.

  • anchorman

   TRT haber bulteni izleyebilirsin, bu saydıklarının hicbiri orada olmaz.

  • srknlvnt

   Ürün vermiyor diye laf eden yok. Ürün de yok değil, bolca var. Takip edenler ne olduğunu biliyor. O yüzden bilginiz olmadan yorum yapmanız gereksiz ve yersiz olmuş.

  • Bora

   Levent bey eleştirilerinde "sonuna kadar" haklı. samsung bir siteye ürünü eline geçer geçmez gönderip, benim siteme "ürün yok" muhabbeti yapıyorsa, ben de o ürünü incelemezdim. ne yazık ki, bu ülkede hala "babadan kalma" pazarlama yöntemleri uygulayan "sözde" pr ajansları var. o sosjetik isimlerin galaxy s3 kullanması sokaktaki vatandaşın tercihlerini "zerre kadar" etkilemez. artık herkes bir telefon almadan önce internetten araştırıyor. orda da teknoseyir gibi sitelerin incelemeleri ön plana çıkıyor. ancak bazıları hala bunun farkında değil.

  • Developer

   Alıntı: "Teknik olarak bir web sitesinde sohbet eden iki kişisiniz yanılıyor muyum? Sanki Turkcell’in basın sorumlusunuz da sizi tanıtıma mı çağırmadılar."

   Turkcell'in basın sorumluları yeni teknolojileri tanıtmak ve kullanıcıları bilgilendirmek konusunda TeknoSeyir'le yarışamaz. Gölgesi bile olamaz. Herşeyden evvel TeknoSeyir gönüllü bir çalışmanın ürünüdür. İnsanları ticari kaygı güden şirketler gibi ödeme manyağı yapmaz. Bu bağlamda bizim için TeknoSeyir'in önemi diğerlerinden çok daha fazladır. Ayrıca birşeyde ki üstünlük salt sayıca fazlalıkla ölçülmez. Kuru kalabalık olmasındansa, bilgi sahibi bir kaç kişinin olması kafidir.

 • Deli Yusuf

  birisi artık üstad LP'ye öksürük şurubu versin yaw

 • umitt @umitt

  sony nin verdiği oyuncağı geri istemesi hiç hoş olmamış ps vita ile ilgili yazılımı incelemelerini nasıl yaptıracak, levent pekcan ın para cebimde türkiye ye gelince alıcam demesi etken olabilir mi? 🙂 🙂 🙂 inceleme için gelen ürünü istendiğinde geri vermeyip kendi köşesinden firmaya sallayan çirkef arkadaşlar mevzusu bu sektörün amatörlükler üzerine kurulu olduğunun göstergesi. son olarak kayıta dış sesler karışabiliyor bir ses izolasyonu iyi olabilir levent beye de geçmiş olsun arada öksürme sesleri geliyordu sanırım biraz hasta.

 • çağrı dinçer

  Gittigidiyor için açıklamada bulunayım, açık arttırmalarda eğer 1. olarak kazanan kişi vazgeçerse 2. en yüksek teklifi veren kişiye hak olarak geçer. Gıcık olup sahte teklif yükseltmelerini de isterseniz rapor edip sildirebiliyorsunuz. Birçok kez sattığım için bu yanlışları düzelteyim dedim, ama hiç haz etmem gg den uzun zaman önce komisyonları yüzünden sahibinden e geçtim yanlış anlaşılmasın gg çalışanı, fanı filan değilim...

 • CaptainCombo @captaincombo

  Sokakta düğün yaşadığım şehirde gayet olağan birşey nerdeyse çevremdeki kimse garpisemiyor. Ben lanet okuyorum, elimden başka birşey gelmiyor. Teknoseyir'de bile karşıma çıktılar artık ne diyeyim 🙂 Şehirde yaşamak ne demek bilmiyoruz.

 • birDost

  HDD konusunda çok yanlış bir bakış açısıyla yaklaşmışsınız olaya. Tedarik seviyelerinin eski düzeye ulaşmış olması, fiyatların da hemen eski düzeye inmesini sağlamaz. Firmaların bu süreçte ettikleri zararı yüksek fiyatlar üzerinden yaptıkları satışlarla kademeli olarak kapatması sonunda fiyatlar yavaş yavaş eşitlik düzeyine inecektir.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Firmalar zarar etmediler ki 🙂 Bu bilgiler sır değil çeyrek çeyrek açıklanıyor değerler. Hayatlarının karını yaptılar bu sel olayı sayesinde. Yani sel zararı düşünce bile rekor kar kaldı geriye. Eksiye düşseler sizin dediğiniz doğru. Ama neredeyse ışık hızında bir zamla eksiye düşmeden devam ettiler. Şu anda operasyon eski haline döndüğü halde, WD bu konuda daha dürüst, karlılıktan vazgeçilmedi. Gittiği yere kadar da gidecek.

 • Ziyaretçi

  Gittigidiyor bunca zaman "bana muhtaçsınız" diyerek artistlik yaptı. Açık artırmayı kaldırdıklarında mesaj yağmuruna tuttuk; "yok efendim, kalmadı" dediler. Şimdi de hiçbir şey olmamış gibi "döndüüüük" diyorlar.

 • semihyldz @semihyldz

  Gittigidiyor bunca zaman “bana muhtaçsınız” diyerek artistlik yaptı. Açık artırmayı kaldırdıklarında mesaj yağmuruna tuttuk; “yok efendim, kalmadı” dediler. Şimdi de hiçbir şey olmamış gibi “döndüüüük” diyorlar.

 • deathline @deathline

  Thy sadece kabin memurlarını işten çıkartıyor , thy teknik dokunmak o kadar kolay değil.İşçilerde hani haksız değil yakınlarının cenazesine gidemeyenler bile oluyor bazen.

  • semihyldz @semihyldz

   Kolay kolay inanasım gelmiyor. Teknik personel dediğinizin büyük kısımının torpilli olduğunu düşünüyorum. Nasıl dokunacaklar ki? Aslında diğer personele de dokunacaklarını sanmıyorum.

  • Ziyaretçi

   THY Teknik'te tanıdıklarınız var mı bilmiyorum ama benim tanıdığım 3 teknik personelin yoğunluluğunu ve torpilli olmamalarını yakınen biliyorum.

  • semihyldz @semihyldz

   Yüksek okul bittiğinde okul birinciliğimin, stajımın ve deneyimlerimin hiç bir işe yaramadığını, ama benim verdiğim kopyalarla ve yaptığım projeleriyle okulu bitiren kız arkadaşımın tanıdığı olmasının işe yaradığını biliyorum. Tabi ki genelleyemem ama yaşadığım olay budur. Hakkını vererek çalışanlara saygım sonsuz...

  • deathline @deathline

   Thy de bazen torpil oluyor , en basitinden benim duyduğum pilotluk mesleği babadan oğula resmen miras kalıyormuş.Niteliksiz elemanı torpilli diye kritik bir işe almazsınız çünkü başınıza dert alırsınız, ama diğer konularda arada torpil oluyordur.

  • Veysel @spectrum

   Pilotluğun babadan oğula geçtiğine katılıyorum. Tabi yeni düzende, baba eğer sistem adamı değilse, oğula bir faydası olmuyor 🙂 Çok yakın bir arkadaşımdan biliyorum, şu anda kendisi Sunexpress'e girdi, THY'e giremedi, babası THY'de 30 yıllık pilot olmasına rağmen (aktif pilotluğu 20 yıl da olabilir, emin değilim ama 30 yıla yakın bir süredir THY'de...)

  • Veysel @spectrum

   THY Teknik ile iş görüşmesine gitmiştim, 4-5 sene önce. Endüstri Mühendisi'yim, bugüne kadar hiçbir firma beni iş görüşmesinde bu kadar üst düzey sorulara maruz bırakmamıştı. Türkiye'nin iyi şirketlerinde, iyi pozisyonlarında çalışmış biri olarak yazıyorum bunu.

 • nyzn

  power supply güzeldi 😀 😀

 • Özgür Deveci

  Artık şu gündem değerlendirmeleri videolu olsalar iyi olur.Eski nesil gibi radyodan dinliyormuş gibi oluyor.

 • RedHack

  Misyonumuz bu haksızlık lara en kısa sürede cevapvermek . Sıber tatbikat ta bütün siteler %90 korumalıçıkmış korkulurüya 😀

 • sait güller

  LP abimizin sakalını kaşımasının ahi sesi mikrofona geliyor bu sebeple öksürme vb. durumlar fazla göze batıyor. bence sorun değil. LP bir fenomendir. Oturulur dinlenir. Saygılar

 • ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็ กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิ ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็

  Güzel

  • Ziyaretçi

   WordPress açığı mı bu?

  • Veysel @spectrum

   Üstteki çizgileri söylüyorsunuz sanırım, bir bende çıkıyor sanmıştım 🙂

  • ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็ กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิ ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็

   ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็ กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิ ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็ bu hertarafta oluyor bunu rastgele bi kodla buldum bune bilmiyorum ama sınırsız uzuyor.

 • Arena2K

  Facebook telefon işine girecekse Rim'i alsın bence pazarı belki ordan yakalayabilir.

 • Gökhan

  Levent abi'nin ''nasıl geliştireceklerse,emülatörlemi nedir.'' yorumuna bittim
  saygılar abi...

 • Bora

  podcast için teşekkürler. ben dinlerken düğün sesi hiç duymadım. ta ki, en sondaki bölüme kadar. 🙂

 • RedHack

  Misyonlarımızda biride haksızlığa hızlı mudahale etmektir.Sber tatbikatta sitelerin tümü %90 korumalı çıkmış korkulu rüya 😀

 • hasan

  windows 8 Release Preview çıktı consumer versionu şubatta denediğmizdi

 • civilization @civilization

  LP amd ye güncellemeler konusunda baya giydirmiş katıldığım tarafları olduğu kadar katılmadığım yerlerde var çünkü artık çoğu kişi dizüstü bilgisayar kullanıyor yada benim etrafımdakiler öyle ve adamlar herhangi bir oyunu kuracakları zaman(malesef kaçak) hiç sürücü güncelmiş güncel değilmiş ona bakmıyorlar ve ek olarak o bilgisayar üreticiside kendi sitesindeki sürücü bölümünü güncellemiyor. kendimden örnek verecek olursam amd uzun süre sürücü çekirdeğini güncellemedi ben hala 2009 sürümünü kullanıyordum yani her ayki sürücü benim pekde işime yaramıyordu. bece gerek duyulduğunda çıkarılması çok olumsuz değil tabi hata gördük düzeltiriz şeklinde ise kötü geliştirme yapılması lazım.

  facebook konusunda da zakırbergin çok da bir zararı olmamıştır çünkü ilk hisseler satılırken paranın hepsi facebook a gidiyordu şimdi ise giden para o hisseleri alanların cebinden gidiyor yani şirketin değeri düşüyormuş gibi görüne bilir ama kasalarına giren para ilk bir kaç gün kazandıkları paraydı.

 • hasan

  arkadaşlar kusura bakmayın tekrar yorum yazma ihtiyacında kaldım. windows 7'li bir laptop alsam şimdi windows 8'i aldığımda 15 dolara windows 7 anahtarım iptal olurmu ve birde win7 li bir laptop aldıgımda win8 alınca bu recovery işi ne olacak veya nasıl olacak hdd'deki recovery win7 onu win8li ve driverler içinde olarak değiştirebilirmiyiz yada diğelim asus aldım windows 8 recoverysini ordanmı indireceğiz yani kısaca win8 alınca bizi asusa yönlendirip recovery indirtirmi yoksa sadece sitesinden win8 mi verir. birde win8 2013 de çıkacak sanırım şubat ayı çok erken değilmi veya ocakda çıksa 1 ay çok kısa süre değilmi ?

 • Tuğgan İzer @zepp6x

  LP ürünleri geri istiyorlar dediği için eleştirilmiş ama bence sonuna kadar haklı bir kere sırf cep telefonunu ele alırsak telefonlar 2000 senesinin başındaki telefonlarla bir tutulabilirmi 2000 senesindeki telefonlar ile sadece görüşme yapılabiliyordu 2 gün sağına soluna bakar sinyal kalitesi sesi güzel rehber erişimi kolay der incelemeyi bitirirsin şimdiki bahsettiğiniz s3 benzeri telefonlar artık birer bilgisayar bunların incelemeside ancak kullandıkça ortaya çıkar 2 günde nesini inceleyebilirsiniz tüm işlerinizi bıraksanız gene yetişmez ayrıca dağıttıkları insanların ve geri almadıkları kişilerin ne kadar tarafsız yorum yapacaklarıda çok şüpheli aa firma telefon verdi ne cici deyip tek bir olumsuz yorum yazmazlar ama teknoseyir incelediği zaman biliyorlardır eksi yönü varsa yazarlar dile getirirler göndermiyorlarsa ciddiye almadıklarından değil tam tersi teknoseyirin işi çok ciddiye aldığındandır sadece olumlu yorum bekliyorlardır çok fazla anlamayan birine göndersen yapacağı incelemede o kadar yüzeysel olacaktır içinde tegra 2 mi var yoksa tegra 3 mü onu bile anlayamaz

 • özgür koşar @ozkos3

  Bence fiyatlar düşer hdd' lerde.
  Çünkü SSD kullanmak zorunda hissetmiyor
  pc toplayan kapasite/fiyat olayına takmış durumda VE HALA
  bu fiyatlar pahalı VERİ başına düşen KAPASİTE olarak.
  Ve bence SSD satmak için piyasayı zorlama sadece hdd tamamen ortadan kalkarsa
  şu an için olur.
  Ve burası Türkiye ve ucuz olan kazanır.
  İddaya giren..:-)

 • Enes

  Merhaba yayınlarınızı devamlı takip ediyorum elinize sağlık çok güzel bir iş çıkartıyorsunuz ancak bir şey söylemek istiyorum yanlış anlamaz iseniz Levent abi geçmiş olsun ama programda çok fazla öksürüyor ve mikrofona çok rahatsız edici bir ses geliyor devamlı kulaklık ile dinlediğim için neredeyse kulaklığı çıkarıyorum yani bu yeni mikrofonunuzdan mı kaynaklı bilmiyorum ama bunu söylemek istedim umarım kusura bakmazsınız başarılar...

 • Clearsound

  Levent Pekcan'in şu sinir edici sık sık öksürmesi, geyirmesi, aksirmasi, tiksirmasi vs dinlerken artik ciddi ciddi kulaklara ve mideye tecavüz etmeye başladı! (Özellikle teknoseyir de sık sık geyirmesi ciddi itici kılıyor ve limon sıkıyor izleme keyfinin içine)

  Hayir birkaç defa olsa veya belli bir hastalik donemi olsa anlayacağiz, neyse (insanlık halı) ama alışkanlık haline getirmiş! Mütemadiyen her 30 sn'de bir "öhöö, ağkkk, huukkkkğk"

  Teknoseyir ve podcast'lere çıkmadan önce @Levent bey balgamini, gırtlağını vs temizleyip üstüne "öksürük şurubu" ve geyirmemeleri için de birkaç adet alcasetzser almasini ısrarla tavsiye ediyoruz.

  Aksi halde izleme ve dinleme keyfine ciddi halde limon sıktığından bu alışkanlık haline getirdiği davranışı yakında kendisini terketmek sorunda kalacağız ...

 • anilkay

  Ayşe arman ' ın Ajda Pekkan röpartajında 3 tane iphone ' um var ve bunlardan sadece müzik dinliyorum demişti....
  (yorumsuz)

 • Alp

  Max Payne'i bir inceleyimediniz gitti. 🙂 Oyunu oynuyorum ama yinede bu sitede görmek isterdim yada Tom Clancy's Ghost Recon Future Soldier' da olabillir.

 • Orhan

  Microsoft sadece Windows Phone ve Xbox konularında değil, daha anlaşılmaz konularda da Türkiye'yi boşlamaya devam ediyor. Örnek: Office 365. Aylardır deniyoruz da deniyoruz.. Arkadaş; bulutta çalışan bir yazılımı başka bir ülkeye taşımanın yasal ve yerelleştirme dışında hiçbir operasyonel zorluğu yok. Neyi bekliyorsunuz hala? Adamlara para verip, ürünleri kullanmak için rica - minnet ediyoruz resmen!

 • selçuk

  Yukarıdaki gibi bazı eleştirileri değerlendirip haftalık "gümdemi" video olarak yayınlamaya başlama ihtimalinize karşı söylüyorum: Kota derdim yok ancak "gündem"in video olarak yayınlanmasını istemiyorum. "Gündem"i gerçekten gündemi öğrenmek için işlerimi yaparken dinliyorum. "Acaba görüntüde birşey kaçırdım mı ?" stresi olmadan bilgi sahibi olmak istiyorum. Bu durumdan son derece hoşnutum.

  • Tuğrul

   Bende gündemin sadece sesli olarak yayınlanmasından yanayım.Telefona yükleyip uyumadan önce yatakta dinlemek çok eğlenceli oluyor.Bir gündemi uyumaktan üç günde bitiremediğim de oluyor ama olsun böylesi daha iyi. Bazende '' power supply '' deki gibi yorumlarda gülmeye başladığımda eşim rüya gördüğümü sanıp niye pis pis gülüyorsun diye soruyor.

 • Emre ORHAN @emreorhan

  Haftalık gündem şuan çalınmış durumda çok üzücü hesapta öncü lider teknoloji sitelerindenn biriii tabi video şeklindee geçen hafta başlamışlarmışşş!!!

 • Türker Sezer @dirigeant

  2 yıl sonra da olsa 'Dobişko'nun kartus resmini ekleyeyim, arsivde bulunsun.