Selamlar, muhtemelen yarın ilk Xiaomi telefonum olacak olan Mi Note 3'ü sipariş vereceğim. Oldukça heyecanlı ve meraklıyım. Açıkçası teknoloji konusunda şansız olduğum için tedirginim. Ama üst seviye telefon fiyatları bu kadar yükselmişken denemenin zamanının geldiğini düşünüyorum. Hepsiburada bir sorun çıkarmazsa ürün en geç salı-çarşamba elimde olur sanırım. Teslim aldıktan sonra ilk izlenimlerimi aktaracağım. Yaklaşık bir haftalık kullanımın ardından ise uzun, detaylı ve eksiksiz bir inceleme yazmak istiyorum. Umarım Xiaomi almak isteyen ama benim gibi bu zamana kadar çekinen insanlara bir faydam dokunur. Cihaz geldiğinde görüşmek üzere.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Melburg @melburg

  Güzel telefon anneme almıştık başarılı bir cihaz fiyat arttığından kendime alamıyorum 😀

  • Emre Sancar @e-sancar1907

   @altalena Fiyatında herhangi bir artış olmazsa 1950 liraya mavi rengini sipariş vereceğim 🙁

  • altalena @altalena

   @e-sancar1907 Mi 6(2100TL/128gb) kullanıcısı ve kardeşime de Mi Note 3 aldırmış biri olarak(1600TL) o fiyata kesinlikle Nokia 8 almanızı öneririm. O telefonun çıkış fiyatı 2700-3000TL falandı. Xiaomi telefonlar f/p olduğu için tercih edilesi oluyorlar, Telefondan memnun sayılırım ama 1950TL'yi kesinlikle hak etmiyor o telefon. Ben tekrar düşünüp araştırın derim. Ben beklemeyip Mi 6 aldığıma pişmanım, Nokia 8'in bu fiyata ineceğini bilsem beklerdim. Hatta Mi 6'mı ikinci elden satıp Nokia 8 bile alasım var 😀

  • Emre Sancar @e-sancar1907

   @altalena Haklısınız fiyat biraz yüksek o cihaz icin. Nokia 8'e göz attım ancak ses performansı tatmin etmedi beni. Mi note 3'den genel olarak farkı işlemci ve grafik işlemci ki beni telefona çeken tek yönü bu oldu. Ayrıca Note 3'ün kamerasının daha iyi olduğunu düşünüyorum.

  • altalena @altalena

   @e-sancar1907 Ses çıkışını izlediğim incelemelerde iyi buluyorlardı ama denemediğim için bilemiyorum. Ses kaydı yönünden, ozo diye bir teknoloji var o telefonda, diğer telefonlara fark atıyor. (https://www.youtube.com/watch?v=UTxgLhm20BI). Kamera olarak ise ne Mi 6'dan ne Mi Note 3'den memnun değilim özellikle düşük ışıkta. Nokia 8'in Carl Zeiss lensi var, Mi Note 3 ile kıyaslamasını bulamadım ancak Nokia 8'in kamera olarak kapıştığı telefon Galaxy Note 8:
   https://www.youtube.com/watch?v=PsM_46Kvez0

   Ayrıca şahsi eleştiri olarak da tasarımdan çok rahatsızım. Apple telefonlardan esinlenilmiş(esinlenilmiş ifadesi hafif kalıyor Mi 8 ile gördüğümüz kadarıyla), arayüzü de aynı. Kamera yerleşimine kadar taklit etmek yerine özgün bir model koysa çok güzel olurdu. Son olarak da gizlilik konusunda hiç de güvenilir değil bu şirket, çatır çatır veri topluyorlar. Veriyi herkes topluyor ama Nokia 8 en azından daha şeffaf ve Android One kapsamında bir telefon.

   Son karar sizin ama iki cihaz arasında doğrudan sınıf farkı var bence. İki cihaz da üzmez ama gövdesinin metal olması+ 2k ekran+ garantisinin olması+ işlemci farkı ile Nokia 8 net şekilde f/p oranı bakımından baya önde. Katkım olursa diye fikrimi paylaşayım dedim, son karar sizin tabii.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  1.550,- ₺ den aldım hala da kullanıyorum...:=))) Çok memnunum... Filim ve koruyucu çinden aldım... Tavsiye ederim...