Askeri tesislere yemek neden dışarıdan ihaleyle falan alınır ki? Askerin yemeği içeride pişmeli, her gün gıdalar denetlenmeli ve her biri uygun ise kullanılmalıdır. Herşeyi özelleştirerek suyunu çıkarınca sonuç böyle oluyor. İhale ve catering ile olacak iş değil bu. Bir güvendiğin aşçıyı tutarsın yanına da bu sektörde çalışmış askerleri verir mutfağı işletirsin. Mutfağa gıdalar günlük olarak kontrolden sonra alırsın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

  Görüyoruz çok iyi olmuş, her yerden zehirlenme haberleri. Denetimi sıkıştırarak içeride aşçı eşliğinde gayet güzel sonuçlar da çıkıyor bakınız eskiden orduevleri.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Yemeği kendi yaparken kötü olan kışlalar vardı ama bazıları tam tersiydi şirkete verince kötü oldular mesela tuzlada bizden önceki dönem şirketmiş çok sorun yaşanmış kalıp gidenleri vermeyee çalışmışlar bizde otel gibiydi yemeklerin lezzeti. Kıl çıksa olay olup tutanak üstüne tutanak tutulan erlerin yaptığı temiz olan kışlalarda var.

 • samedl @samedl

  Devlet kendi yaptığında kimse önemsemiyor devlet işi çıkarmazlar diyerek güzel sonuçlar ortaya çıkmıyor ve özelleştirmek gerekiyor

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Teferruatı çok da ondan; öncelikle ham madde için ihaleye çıkılması gerekiyor. İhale yasasını biliyorsunuz, tek elden yapılması gerekiyor, izin alınması lazım ve de bir sürü yazışma. Bunun bir de askeriye olduğu düşünüldüğünde iş iyice çığırından çıkar. Bunun yanında, özel durumlar da söz konusu, örneğin işçi çalıştıran bir şirket, işçisine gün içinde gerekli olan enerjiyi, iş şiddetine göre sağlıklı kalabilmesi için gereken içeriği ve kaloriyi sağlamalıdır. Örneğin, gün aşırı et içerikli yemek sağlamalıdır.

 • rugudesign @rugudesign

  ben kibrista askerlik yaptim. tumenler yemegi kendi yapiyordu ve hic sorun cikmiyordu

 • abdullah yılmaz @abdyilmaz34

  ya askerlik yapmadın yada general yegeni olarak yaptın askere yemek yaptırılır mı 2 bin yumurta kırdığım günler aklıma geldi kokmuş kırık yumurta kazana düşünüyordu bulamıyorduk o kadar ki kazanlar büyük ,pis kirli ortamlar güya yemekhanede yemek yapıyorduk

 • zeki @zeki

  yemekler zaten içeride pişiriliyor, malzemeler de yine ayrı şekilde alınarak, içerde depolanarak sadece yemeği pişirme işi için dışarıdan hizmet alınıyor.

  yine rütbeli personel nezaret ediyor yemeğin pişirilmesine, dağıtılmasına. sadece lezzeti artırmak ve bir standart oluşturmak için yapılan bir işti bu başlangıçta, maalesef manisa'da kontrolden çıkmış işler