Arkadaşlar, Osmanlıca meselesiyle ilgili tartışmaları buraya taşımayın lütfen. Komik de olsa, eğlenceli de olsa bu konudaki paylaşımlar görüldüğünde silinecektir. Herkesin görüşü kendisini bağlar, bunların tartışılacağı ortam burası değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Brainiac @caizdir

  bunu keşke dün gece yazsaydınız emre beyciğim yemediğimiz hakaret kalmadı

 • Mustafa Emre @signoconte

  Aynı şeyi şurada kişi odaklı siyasetin dozunu kaçıranlara da yapsanız çok güzel olacak.Gelip burada insanlara hakaret edip sonra hakaret yiyince sineye çekilmekle olmuyor.Baltanız iki tarafa da vursun

 • Mustafa Emre @signoconte

  +1.Ben olaya eğitim yönünden bakıyorum şahsen.Gelip bunu yapanlar başka siyasi lider olunca da aynı tepkiyi çekerdi.Ben Dünya Latinceyi ''Bilim Dili'' ilan etmiş,alfabesi her dilde kullanılıyor,biz Arapçaya geri dönüyoruz,saçma sapan dayanaksız keşif iddiaları atıyoruz.O dönemin bilim dili oydu derlerler şimdi.Eee,şimdi bir niteliği varmı?Ben görmek zorunda niye bırakılıyorum?İşimiz gücümüz saçmalık.

 • lawnmower @lawnmower

  @signoconte Ben taraf gözetmiyorum, merak etmeyin. Beni birazcık tanımışsanız tarafsız moderasyon yaptığımı da görmüşsünüzdür.

  @tolgaaaltas Evet ucu bir noktada bilime dokunuyor ama diğer tarafta siyasi ve dini görşlerin çarpışmasına sebep oluyor. Herkesin bu duruma gösterdiği hassasiyet aynı değil, herkesin görüşü de aynı değil. Size göre bilimsel gerçek olan şey bir başkasına göre kefarettir, ona göre tanrının emri olan şey size göre yobazlıktır. Bu yüzden bunları mümkün olduğunca sitenin dışında tutmaya çalışıyoruz. Kontrolden çıktığında neler olduğunu dün akşam görmüşsünüzdür. Ben açıkçası pek bilimsel tartışma görmedim sabah baktığımda, sadece siyasi ve dini atışmalar vardı.

 • Player 1 @player-1

  Millet olarak düşünce tartışmayı öğrensek böyle kurallara gerek kalmayacak aslında. Liselerdeki Osmanlıca'nın da buna katkısı olacağını zannetmiyorum 😀