Teknodostlarım, 3 senedir kullandığım #Xiaomi Note 9 telefonum yavaş yavaş aramızdan ayrılmak istemektedir.. O zamanlar Migros'ta dolanırken görüp almıştım, telefonla oyun filan da oynamam, sosyal medyam da yoktur.. Şimdi 10-11 bin lira civarına F/P modellerine baktım, bu #POCO X5 Pro dikkatimi çekti, özellikleri ve yeni çıkmış olması ilerisi için de iyi diye düşünüyorum.. Samsung S20 FE'lerden filan da iyidir gibi geldi, siz ne düşünüyorsunuz, Poco X5 yanlış bi tercih mi olur yada alternatif olarak tavsiye edebileceğiniz hangi cihazlar var..?
#ceptelefonutavsiyesi #ceptelefonu #TeknoYardım #pocox5pro

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kortex @kortex

  Samsungdan devam edin değişiklik iyidir.

 • Orcun @orcun

  S20 fe artık eski bir model ama güç bakımından bunu çok rahat 2 belki 3'e katlıyordur. Antutu skoru 400 bin diyor kendisi yazdığı için diyeyim sd865 2 katı skor alıyordur. Tabi sadece cpu da önemli değil ki ddr5 bellek ufs 3.1 depolama falan da var. Kamera olarak bile bunu böyle yarıp geçer. Ciddiyim yani yara yara yırta yırta yok eder. 😀

  • KeLBoY @kelboy

   O kadar yani dyorsun Orçun, biraz daha inceliyim.. Diğer arkadaşların söylediği A73 nasıl sence..

  • Orcun @orcun

   @kelboy İşin kötü yanı bekle s23 fe gelecek çıkacaktı vs onu al da diyemiyorum, çünkü yeni yasa çıktı bütün telefonlara ucuzlara özellikle sağlam fiyat geçirilecek. A73'ün talihsizliği işlemcisi aslında sd778g var bu m52 işlemcisi yani geçen senenin. Hatta 2021 de çıkmış bir işlemci öyle diyeyim. Kötü mü ? değil tabi ki ama samsung ben 4 sene güncelleme vereceğim diyor iyi güzel de android 15'i alınca yamulacak ki ? yukardan bildirimi çekerken bile kasacak durumda olacaksa öyle telefonu ne yapacaksın ? nette geziyorsun düşün arama geliyor çağrı ekranı kasıyor falan. Uzun süre kullanacaksan bence s22 s23 lere bak derim. Birkere alırsın yıllarca kafan rahat kullanırsın. Destek kesilse bile o telefon hız olarak pekte birşey kaybetmeyecek. Şuan mesela abartmıyorum ama samsung note 9 veya note 10 alsan yağ gibi kaymak gibi akıyordur. Eski alet sürümü düşük vs ama gene de kanser etmez. Ama git a30 al kanser olursun. A30 belki daha yeni android sürümündedir ama içi kelek.

  • Kerem @deadpool

   @orcun 23 ıyı cıhazda x5 pro dan nasıl oraya geldın fıyat farkı cok olmus 🙂 12 t ye bı bak suan ındırımdeydı sankı 15 bın cıvarı.

  • Orcun @orcun

   @deadpool Alacaksa maddiyatta zorlamıyorsa alsın s23'ü daha uzun süre daha rahat kullanır. Redmi note 9 mesela kullanıyormuş 2020 mayısta çıkıyor haziran temmuz gibi bize geliyor ve telefon daha 3 senesini bile doldurmamış değiştirmek istiyor, halbuki o dönem s serisi birşey alsaydı şuan deiştirmeyecekti boşuna para harcamayacaktı. 🙁

  • Kerem @deadpool

   @orcun aynen s23 güncelleme destegı olsun platformu olsun baya idare edecektir de x5 pronun ıkı katı fıyat 🙂

 • Kesb-i @kesb-i

  S20 FE (snapdragon) çok daha kaliteli ve güçlü bir cihaz. Ama iki sorunu var. 1- pili çabuk biter ve zor dolar. 2- Güncelleme desteği bitmek üzere eskidi artık. Poco x5 Pro veya Samsung A73 fena tercihler olmaz. 256 GB öneriyorum.

  • KeLBoY @kelboy

   A53'e de baktım, fiyat olarak 10 bin lira civarı bulabildim, bin lira daha verip A73 yada S20 FE almanın peşindeyim.. 🤔

  • Gamer Wolf @syndicatedynamics

   @kelboy 2 Metre deve gibi bir adamsan elin kepçe gibiyse a73 tavsiyem ama 1.70/80 normal birisi isen a73 dev gibi telefon 6.7 inç çok büyük ve çok ağır bir telefon kılıf ve koruma camıyla takoza dönüyor, poco f2 pro gibi bir canavarı sırf külçe altın gibi olduğu için satmıştım, şimdi ise 1.5 senedir iphone 12 mini kullanıyorum memnunum

  • KeLBoY @kelboy

   @syndicatedynamics Hocam onu doğru söyledin gerçekten, koca koca telefonlar ne cebe giriyo ne çantaya sığıyo.. Biraz daha bakınıyorum, yorumlar için teşekkürler..

  • Gamer Wolf @syndicatedynamics

   @kelboy Bütçe varsa iphone 14-256 veya pro 256 veya küçük telefon seviyorum diyorsan iphone 13 mini 256 gb, android tarafınsa ise net tavsiyem hem uygun hem çok kaliteli/hızlı ve uzun vadeli kullanabileceğin a53 net tavsiyem, 64 yaşındaki babama bile a53 aldım geçen sene 1 senedir kullanıyor çok memnun, hızı ekranı ses kalitesi muazzam,ağırda değil, kılıfı taktıktan sonra bile nazikliğini koruyor

  • KeLBoY @kelboy

   @syndicatedynamics Bütün tavsiye edilen modelleri inceliyorum, bütçeme göre bir şey bakacağım, teşekkür ettim tekrar..

 • KeLBoY @kelboy

  Dostlar yorumlarınız için teşekkür ettim, yine düşünceleriniz bekliyorum 🙋‍♂️

 • KeLBoY @kelboy

  Dostlar, döndüm dolaştım biraz daha bütçe çıkarıp S22 aldım.. Hem ufak olması hem de kameraları 4K 60 FPS video çekmesi vs beni etkiledi, bakalım neler olacak, yorumlarınız için teşekkürler..