Beni niye engelledin bilmiyorum siteden bir kişiyle tartışmamışımdır. senede 1-2 yorum yazarım okadar ama tahminim senin işine gelmeyen bir yorumu beğendiğim içindir. Karşıt düşünceyi duymaya bile tahammülünüz yok ve saygı bekliyorsunuz 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • antinatalist nasreddin-hoca @antinatalist-nasreddin-hoca

  O kadar bilgisizce bir yorum yazmışsınız ki... Millet bu anlamaz diye yanıt vermeye eğrinip direkt bloklamış muhtemelen.

 • gio @gio

  mevzu olduğu için üşenmeyip okudum vallahi aşırı haklı bir engel gerçekten 😀

  • gio @gio

   @mamoo 1. ideolojik açıdan arkadaşa çok ters bir yerdesin
   2. söylemlerin başından sonuna kadar hatalı, yanlış genellemelerle, safsatalarla dolu

  • mamoo @mamoo

   @gio bu posttaki yorumda genelleme yaptım evet yanlış yaptım. Safsata ya örnek verirmisiniz. Hiç biriniz tezime karşı bir tez söyleyemediniz. Hiçbiriniz o iş öyle olmadı doğrusu bu demediniz.

  • gio @gio

   @mamoo 3. bir haklılık payı da atatürk düşmanlığı. bak o konuda benim de affım yoktur normalde ama konunun öncesini göremediğim için sert tepkiler veremiyorum.

   konuya tarihi gerçekler değil de siyasi görüş çerçevesinden baktığın için sana doğrusu bu desem de hayır benim bildiğim doğrusu diyeceksin. tarihte böyle yazıyor desem, tarih taraflı tarihçilerin uydurmasıdır diyeceksin, kendin ise kendi taraflı tarihçilerinin eserlerini, alıntılarını paylaşmaktan geri durmayacaksın. burası da okul değil, kimse bu yaşına gelmiş adama laf anlatmaya uğraşmaz. ben öğretmenim, eğitmek benim işim. o yüzden sabırlıyım bu konuda ama benim kadar sabırlı olmayan insanlar laf anlatmak yerine engel basmayı tercih ediyorlar 🙂

  • mamoo @mamoo

   @gio iyi de ben bu işte bir mantık hatası var diyorum. Kazanılmış bir savaşı kaybettik demiyorum ki. Niye tarih kitaplarına bakalım.

  • gio @gio

   @mamoo avrupalının "pis" yaşam tarzını almadık. avrupaya ve muasır medeniyet seviyesine uygun bir yaşam tarzını kendimize adapte ettik. bütün dünyada kadınlar mal değerindeyken seçme ve seçilme hakkını kendilerine iade ettik, okuma yazma oranı yeni alfabenin yardımıyla hiç olmadığı kadar yükseldi. araplar gibi şalvarla sarıkla gezmek yerine modern medeniyetler gibi takım elbiseyle, şapkayla dünyaya kendimizi tanıttık.
   türkün kültürü arabın kültürü değildir. sen bunu istiyorsan da türklüğü reddediyorsun demektir.

 • mamoo @mamoo

  Tabiki izin almayacak. İstediğini engellemekte özgür. Soru soruyorsun ama sorduğun soruya cevap verebilecek biriyim çünkü sorunun muhattabı benim. Cevabını duymak istemiyorsun çünkü istediğin şeyleri duymak istiyorsun.

 • mamoo @mamoo

  Onun kararını verebilecek biri değilsin. Sosyal medyada içini soğutmaya devam et.

 • kemalboran @kemalboran

  İyi yapmış, dur ben de engelliyim.

 • Ali Kılıç @alinux

  kardesim kime ne anlatiyon bosver 😀

 • Gump @runforrest

  Bir şeyin en iyisi neredeyse oradan alınır. Senin fikrin dinin mezhebin rengin memleketin bunu değiştiremez. En basitinden işlemciler ve mimarileri tamamen yabancı ve sevmediğim ülkelerin ürünleridir (fabrikaları başka yerde olsa dahi) Ben halen exynos işlemcileri sevmem snapdragon varken, bunda anlaşılmayacak bir şey yok. Kafanızdaki sadece dininizden gelen düşüncelerle dünyayı yorumlamaya kalkarsanız sağır kalırsınız tıpkı şimdiki yaptığınız yorumlar gibi. Karşı komşumla kanlı bıçaklıyım diye onun yaptığı doğruların tersini mi yapacağım sırf inat olması için? Dininizi bireysel yaşayın zira toplumu zorlarsanız daha çok dinsiz imansız insan elde edeceğiniz kesindir. Bknz. son 20 yılın özeti.. Ek olarak eleştirmek istediğiniz adamın dini İslam da olsa başka bir şeyde olsa benim için hiçbir şey fark etmezdi, bir insanın işine bakılır niyetine bakılır o anlaşılmaya çalışılır. Anlayacak kapasiteniz var fakat işinize gelmiyor, sizin kesim hep böyle. Ben ne sağcı ne solcu ne dindar ne dinsizim mesela. Şimdi beni bu değerlerin hiçbiri tamamıyla bağlamadığı için adamın yaptıklarına objektif yaklaşabiliyorum. Sizin kafa yapınızı da anlayabiliyorum, zira etrafım böyle insanlarla dolu fakat beni destekleyecek aynı fikirde insan sayısı sıfıra yakın. Ona rağmen gerçek gerçektir, kendimi kandıramam. Bir kere olsun ailenizden ve toplumunuzdan aldığınız değerleri bir kenara bırakın ve öyle bakın olaylara. Aslında her şey çok basit, doğru yanlış tartışılır yine ama niyet açık en azından.. Dünya düzeni para çıkar ve güç üzerine kuruludur, bireysel düzeniniz sizi bağlar şartlarınız dahilinde istediğiniz gibi yaşayın ama dünyaya ayak uyduracağız güçlü olup mevkimiz olacak dediğiniz noktada oyun kuralına göre oynanır, inandığınız değerlere göre oynarsanız ülkenin şimdiki durumuna gelirsiniz. İşin kötü yanı inandığınız değerler sizi öyle bir kör eder ki bu durumda dahil şükür edersiniz. 🙂