Merhabalar, evde alerjik çocuk olduğundan hava temizleme cihazı arayışındayım daha önce araştıran arkadaşlardan öneri alabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • onimarsynn @onimarsynn

  Hocam hava temizleme cihazını bilmiyorum ama bende de toza karşı alerji çıktı sonradan, robot süpürge ile çözdüm o sorunu. Normalde haftada bir temizlik yapardım, o zaman ister istemez bir hafta boyunca toz birikiyor sağda solda. Robot süpürge ise her gün çalıştığı için çok ciddi fark yarattı.

 • KeLBoY @kelboy

  Ben 2 senedir Mi Air Purifier kullanıyorum, gerçekten işe yarıyor, tavsiye ederim..

  • Hamdi @hamdi

   Bu cihazın olayı nedir? Havayı nemlendiriyor, havadaki tozu mu çekiyor? Filtre bakımı ve değişimi masraflı mı?

  • KeLBoY @kelboy

   @hamdi Geçen sezon yine benzer şekilde konuyu masaya yatırmıştık ve çok sağlam araştırmalı linkler gelmişti ama o gönderiyi bulamadım.. Şöyle anlatayım, evdeki tüm havayı içindeki filtreden geçiriyor ve hava kalitesini sürekli kontol ederek bunu otomatik olarak yapıyor.. Mesela evde yemek pişirdik, hemen kokuyu algılayıp fanları hızlandırıyo ve hava kalitesi normale dönünce duruluyo.. Ortamdaki nemi ölçüyor ama nemle ilgili bir işlem yapmıyo benim makine.. Makinenin filtresinde özellikle tozlar ve hayvan tüyleri filan birikiyo.. Filtreleri geçen sene 200 lira civarındaydı ama şimdi 400'den fazladır, kullanıma göre 6-12 ay arası kullanılıyo.. Son zamlardan sonra ben filtreyi yenilemedim, dışarı çıkarıp elektrikli süpürgeyle iyice vakumlayıp resetledim.. Mecbur öyle kullanıyorum.. Evde yokken bile uygulama üzerinden evdeki hava kalitesini, nem ve sıcaklığı görüp, alete ince ayar çekebiliyorum vs..

 • Teknoist @teknoist

  Yıllardır toz ve polen alerjisiyle uğraşan biri olarak odamı günde odamı süpürüp 2 saat havalandırıyorum sonra hava temizleme cihazını çalıştırıyorum.

  Dışarda maske taktığım için alerjiyi pek hissetmiyordum ama şimdi yine başladı, alerji için olan burun spreyleri baya çözüyor sorunu. Küçük çocuk için sprey varsa aksatmadan kullanmanızı tavsiye ederim.