Bir arkadaşın sorusuyla geliyorum, Samsung S20 FE ve A53 arasında kalsanız hangisini tercih edersiniz? Kamera da nispeten önemli, bütçe bu cihazlar seviyesinde, ikinci el düşünmüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yıldırım Yiğit @blitzhan

  Uzun süredir android kullanmıyorum. S20 FE daha bi amiral gemisi gibi geliyor. A53 orta seviye gibi.

 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Snapdragon versiyonu varsaymakla beraber S20 FE daha güçlü bir cihaz.

 • Alptekin @alptekinck

  kıyas kabul ediyor mu bu cihazlar?

 • Orcun @orcun

  S20 fe kamera konusunda a53 ü çok rahat döver, siklet farkı var sonuçta.

 • Joe @joe

  S20FE ama kronik sorunları var diyorlar bilemiyorum.

 • Doğa @doga

  S20 FE son düzlükte 500 lira mı ne zam yemiş, bütçesine uyarsa alacak artık. Herkese teşekkürler. Yalnız ince ince Xiaomi önermeyi bırakır olduk, en azından ben ve yakın çevrem için böyle. Samsung yine buranın demirbaşı, teknolojiye az ilgili olanların ilk tercihi olmaya devam ediyor.

  • Orcun @orcun

   Aslında a53 ile de iyi çekilir. Pozlama süresini uzatırsın daha iyi bile çekersin ama telefonda yani şipşak foto durumu var o kadar ayarla işte tripod'a koyup uğraşmak bilemiyorum hobi işi tabi ama değer mi ? Ama videoda ne yaparsa yapsın o konuda s20fe'i geçemez. Sensör farklı boyut farklı e birde birisi 4k 60 fps çekiyor harbi 960 fps çekiyor böyle oyuncakları da varken a53 de öyle şeyler yok. Birde ois yok kamerasında eis var, https://www.youtube.com/watch?v=0GNxAKp5iqE fotoğrafta tam belli olmayabilir ama videoda çok bariz fark var. Birinde şangır şingir titriyor eis düzgün iş yapamıyor, öbüründe kaymak gibi çekiyor.

   Birde şimdi a53 lerde kutudan şarj aleti çıkmıyor, sadece kablo çıkıyor. Kablosu da ama yanılmıyorsam 2 ucu type-c yani type-c adaptör de lazım veya başka kablo şarj aletiyle işini çözecek. S20 fe de kablo ve adaptör var. İp 67 68 farkı da var ama ya sonuçta 2 cihazda suya toza dayanıklı.

   A53 de mesela hafıza nand hızı kaç ? ufs 2.1 mi ? ne yani ? s20 fe ufs 3.0 mesela 1.7 gb okuma 700 800 mb yazma hızı var. E malum snapdragon 865 zaten cpu farkı da hadi bir kenara bırakalım ama hafıza hızı önemli, 5g farkı var mesela bu da bilmiyorum ne kadar fark ? şuan ülkede sadece belirli noktalarda sadece test edilen birşey. Dünyada da böyle yani 5g telefonlar var ama 5g yaygınlaşabilmiş birşey değil. Ki birde bizim ülkemizdeki kriz ortamını hesaba katarsak daha bence 2 sene o gelmez. Ki gelse bile kotalar muamma, 1 gbps hız vaadediliyor mesela ancak 10 gb kotayla 10 kere speedtest yap kotan bitti. 😀 İlk 4.5g geldiğindede o oldu 1 2 gb kotaları millet o gece bitirdi. 😀

   Benim için de mesela ekstra bir artı ama diyeyim. S20 fe usb çıkışı 3.2, şimdi ben 120 gb veriyi atıyorum kablosunu aldım vs yani 1 saat bile sürmüyor. Hele foto video atarken fişek gibi zaten o hız başka birşey. DEX desteği var mesela çeviricisi alırsın veya kablosuz pc tv aktarırsın alet bir pc oluyor ayrı arayüz geliyor takılan ekrana vs. baya pc oluveriyor. Bunlar tabi a53 de yok çünkü o orta segment cihaz, samsung koymuyor böyle şeyler.

   Xiaomi'nin falan burnu büyüdü, redmi note 10 ile beraber bir yeri kalktı arşa çıktı. Redmi note 11 serisi geldi güya 6 7 8 binlerde geziyor o telefonlar ve sadece 1080p 30 fps çekebiliyor, rezillik. İşlemcileri kötü iyi değil. E samsung o boşluğu mesela m52 ile doldurdu. m52 çok daha iyi telefon ve bunlardan ucuz. E birde s20 fe ar arada düşüyor o da amiral gemi statüsünde cihaz vs.

  • Doğa @doga

   @orcun Tamam bu yazı ikna etmeye yeter de artar, eline sağlık 😀