Evet, 40 yaşındaki adamları eleştiriyorum. Gün geçmiyor ki eleştirdiğimiz için din hanesinde TS yazanlar tarafından küçük görülmeyelim. LP'ye laf mı ettin, o zaman sen bir ahmak çocuksun dostum. Onlar istediği her şeyi yapabilir, sus ve biat et.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mcan @dogan_mcan

  He bir de beğenmiyorsan izleme diyenleri anmadan geçmeyelim. Küfür etsen daha kibar olur 😀 Birisini, ülkesindeki yönetimi eleştiriyor diye beğenmiyorsan git diyen hamur kafalılardan farkınız nedir?

  • brcan @brcan

   Birinde ülke senin ülken, diğerinde içerikte sitede senin değil istemiyorsan izleme denilebilir.Size birşey dediğim yok,eleştirilebilinir tabi.Ama olmuyorsa kasmayada gerek yok kafasındayım.Arkadaşımın muhabbeti sarmıyorsa dinlemiyorum mesela.

  • mcan @dogan_mcan

   @brcan Teknoseyir Youtube'dan Katıl'ları ve kapatsın bakalım, görürüz site bizim mi değil mi. Senelerdir burada bir şeyler paylaşıyoruz, yorum yapıyoruz ve Teknoseyir'i izleyerek ve destekleyerek canlı tutuyoruz. Bütün izleyenler gitsin o zaman, o kadar sığ bakıyorsunuz ki anlatamam.

  • brcan @brcan

   @dogan_mcan Şu ayrımı yapmak gerekiyor, A kanalı; içeriklerini beğeniyorum destek oluyorum,
   B kanalı; içeriklerini beğenmiyorum izlemiyorum/destek olmuyorum.B kanalı bizim istediğimiz gibi olsun destek oluyoruz bak izliyoruz diye uğraşmaya gerek yok diyorum.

  • mcan @dogan_mcan

   @brcan İşte Teknoseyir A kanalıydı hocam, en azından benim için öyleydi. Birçok kişi de benzer bir görüştedir. Ben diyorum ki B kanalına dönüşmeyelim.

 • mcan @dogan_mcan

  Bu arada bu "miim" yapılırken Youtube'dan 4K olarak ekran görüntüsü alındı ve Paint'te düzenlenip PNG olarak kaydedildi. Bu şekilde görüntü kalitesi daha yüksek bir görsel olmuş oldu. Haftaya çarşamba bunu oflayarak tartışalım 😎

  • Rotten Pizza @pizza

   Ekran görüntüsünü alıp koymuşsunuz buraya, sabit görsel, gif bile değil. Ne gereği var 60 karenin? Boş işler bunlar Murat. Şu yayınları 24 fps yap, internet boşa akıyor, bitecek.

  • mcan @dogan_mcan

   @pizza RAM'ın çoğu olmaz ama çözünürlüğün ve bitrate'in sonu olur. 24 kare ve 1366x768 çözünürlük yeterli, daha fazlasına gerek yok 👍

  • Agah @agah

   orada o konuda haklı, oyunların render edilen görüntü olması ve o görsele göre tepki verilecek olması başka bir şey, video kaydında yüksek fps'den ötürü bir fayda getirmeyen tam tersi düşük enstantane değerinin motion blurundan kayıp yaşanması başka bir şey. oyunda motion blur olmaz ama videoda olur, hatta olmalı, bu istenen bir şeydir.

   daha önce de benzer örneği vermiştim, animasyonlarda o motion blur efektini vermek için ekstra uğraşıyorlar. motion blur istenen bir şeydir ve yüksek fps bu etkiyi azaltır. videonun kalitesi donuk karenin net oluşu ile ölçülmez, öyle olsa hollywood olabildiğince yüksek fps ve yüksek enstane ile çeker, animasyon ve cgi sahnelerine motion blur atmazlardı.

   ne yani pixar, aşağıdaki kareyi motion blursuz cam gibi render almayı beceremedi mi? bilmiyorlar mı 1/16.000 enstatane ile çekilmişcesine cam gibi net kareler render almasını? bu bir hata mı?

   LP şu konuda haklı, büyük sayılar daha iyidir denilerek zararı olacaksa bile altı doldurulmadan büyük sayı olanın tercih edilmesi şeklinde bir açgözlülük mevcut.

  • mcan @dogan_mcan

   @agah Hocam sorun bu konuda haklı veya haksız olması değil. Bu sorunun bizim önümüzde hiçbir sonuca varılmayacak şekilde tartışılması. 2 sene oldu ve hâlâ izleyiciyi ilgilendirmeyen konular tartışılıyor ve sürekli bir kamera, mikrofon ve bitrate testine maruz kalıyoruz. Sabit bir kalite tutturmak daha önemli değil mi sizce de? Bir hafta kulaklıkta sorun, diğer hafta mikrofon, öbür hafta 20 senelik bilgisayardan yayın yapıldığı için çökmeler, göçmeler... Burada anlatmak istediğim şey aslında dün bahsettiğim şu konunun bir devamıydı:

   https://teknoseyir.com/durum/1525327

  • Agah @agah

   @dogan_mcan o ayrı, ben sadece yüksek fps açısından söyledim. evet bu gibi sorunları olanlara yol göstermesi gerekirken kendilerinin bu sorunlarla kronik bir şekilde boğuşması büyük talihsizlik. bu konuda hep denildiği gibi ortaokul öğrencisi bir youtuber bile bu sorunları daha kısa sürede çözebiliyor ve sorunsuz yayın yapabiliyor. büyük markalar böyle ufak hatalar yapmamalı derler ama burayı takip edenler de teknoseyirden böyle ufak hatalar yapmamasını bekliyor doğal olarak.

  • mcan @dogan_mcan

   @agah Teknik açından size hak veriyorum hocam, bu tür şeyler tartışılsın ve bir sonuca varılsın istiyorum ben de. Ama lütfen bizim karşımızda canlı yayında alakasız bir şekilde tartışılıp kavga verilmesin. LP bir anda patlayacak diye korkar oldum resmen 😀 Bir de bana abilik taslayan ve agepeli dayılar gibi davranan arkadaşlar oldu, onlaradır bu sitemim.

 • mcan @dogan_mcan

  Aman tanrım LP'yi eleştirdim, bu da demek oluyor ki onun karakterini değiştirmek istiyorum aslında 🤯. Benden size tavsiye, ne yaparsan yap, 40 yaş üstünü eleştirme.

 • Orcun @orcun

  Eskisi gibi Levent abiyi veya Murat hocayı dinlemiyorum izlemiyorum ama saygı duyarım. Niye dinlemiyorum veya izlemiyorum bu farklı bir konu ama artık bunaldım o yüzdendir. Eskiden gündemleri açardım dinlerdim falan bu da bitti hiç bakmıyorum. Bir işte Umut'un incelemelerine bakarım dinlerim canlı yayınlarını falan o kadar. Benim için TS bu kadar. 😀 Tabi akışı saymıyorsam akış ayrı bir boyut. 😀

  • mcan @dogan_mcan

   10 senedir bu insanları takip eden birisi olarak ben de LP ve MG'ye saygı duyuyorum, ancak onların da mükemmel insanlar olmadıklarını kabul etmek gerekiyor. Yılların getirdiği yorgunluk ve son iki senede yaşanan pandemi dolayısıyla her şeyin harika gitmesini beklemek zaten yanlış olurdu. Ancak işler harika gitmeyince de eleştirenlere laf etmek neyin kafası anlamıyorum. Ne küfür ettim, ne de hakaret. Sadece olanları anlatıp bunları beğenmediğimi söylüyorum.

   Zaten dediğiniz gibi TS videoları ile akış arasında alaka kalmamaya başladı. Eskiden her bir videonun albenisi olurdu, ilgi çekerdi. Şimdi ciddi bir kutuplaşma var resmen. Teknoloji Notları bambaşka bir kanala aitmiş gibi geliyor artık, Can gittiğinden beri izlemez oldum mesela. Hamdi abinin işi dolayısıyla içeriklerde az yer aldığını biliyorum ancak diğer işi yokken de yalnızlaşmıştı resmen. Yalnızca eskisi gibi "consistency" istiyorum TS'de. Vallahi kimsenin kişiliğini değiştirmek gibi bir amacım yok 😀

  • Orcun @orcun

   @dogan_mcan Bende bakış açısı olarak değerlendiriyorum. Diyorum ki Levent abi beğenmiş ama niye beğenmiş ? bakarım işte LP huyu suyu belli yapısı belli diyorum bundan beğenmiş vs. Murat hocaya bakıyorum diyorum bu daha mantığa kaydığı yerler oluyor beğenmiştir. Hani kafamda belirli karakterlere oturtup o şekilde yorumluyorum. Canlı yayınları zaten takip etmiyorum çünkü pek etkileşim yok. Levent abi hemen anında çünkü 5 bin tane yorumdan 1 tanesi olumsuz diye bir kaptırıyor kendini resmen kayboluyor. Ya o arada 4999'u es geçiyorsun demek ? yani o kadar adam sana saygı gösteriyor ciddiye alıyor 1 taneye takılıyorsun saatlerce o mevzu, gerek yok. Ha bunu sen ben yaparız ben LP değilim vede sen vs ekran önü karakteri değiliz çünkü sadece yazı ile varız. Ben şimdi mikrofon ayarladım vs tamir vs için çekeceğim ses kayıt edeceğim bakalım ne diyecek millet ? ha şimdi beğenmeyen olacak tabi ki ama ne diyeyim ? o adama takılırsam ileri bakamam ki o youtube camiasına girersek ? hani LP popülaritesinde birisi olsaydım şayet ya bu işi hiç yapmazdım ya da bunları es geçmeyi çoktan öğrenirdim.

  • mcan @dogan_mcan

   @orcun Katılıyorum, tek bir olumsuz yorum üzerine siteyi bırakmak, sonra canlı yayında chati okumayı bırakmak gibi hareketler hiç ama hiç yakışmıyor. Şunu da kabul etmek lazım, LP'nin yanında MG gibi peygamber sabrına sahip olan birisi olmasaydı bugün çok daha farklı şeyler olurdu. MG'nin aşırı sakinliği ve alttan alma özelliği sayesinde büyük kavgalar ve olaylar görmüyoruz, kendileri de eminim bunun farkındadırlar.

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   @mcan ben bıktım aynı şeyler senelerdir. Bazı meseleler hayat görüşüne dönüşmüş. Her 10 cümleden biri finansal sıkıntıya bağlanınca veya dolaylı olarak ima edilince ister istemez insan eeh yetti artık diyor. Ben müşterime durumumla ilgili bir şey yansıtmam veya sosyal medyadan laf sokar gibi ironik cevaplar vermem, anlamamazlıktan gelirmiş gibi laf ebeliği yapmam, yaşanan sıkıntılarda yallah kapı orada demenin laf cambazlığıyla kibarcasını yapmam, her gün yarın kapatırız havası vermem, teknik sorunlarıma ortak etmem. Aynısını gittiğin esnaf sana yapıyor hoşuna gidiyor mu? Gitmiyor değil mi... Profesyonel amatör oldukları için çözümü yok. Bu yayının hâlâ seveni kaldıysa böyle kabullensin derim. Diyecek çoook şey var da neyse, en temel hakkım olan izlememeyi tercih ediyorum ve başkası adına kafa yormuyorum. Başarılar onlara. Sadece siteye giriyordum ondan da aşırı soğudum çeşitli sebeplerden. Eskisi gibi yazmıyorum olanın da büyük kısmını sildim. Yine birikirse ara ara girer temizlerim bundan sonra böyle. Spesifik konularda bilgim vardı görüyorum bazen yardım isteyenleri ama paylaşmayacağım bu platformda olmaz bitti o iş artık kafamda. Anca gırgır muhabbet vs.

  • mcan @dogan_mcan

   @shinsekuruza Çok haklısınız. Her şeyi sürekli "para yok, adam yok" diye halının altına süpürünce bu işin sonu böyle oluyor. Ben de Sosyal'den %50 aktroller ve %50 diğer sebeplerden ötürü soğudum.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Onların da motivasyonu yok. Biz buna Türkiye etkisi diyoruz.