Kablonet tarifelerinde arada kaldım, hangisine geçsem acaba? Mevcut müşteriye özel fiyatlar bunlar, yanında tv paketi olacak. İlk 12 ay 15 lira daha ucuz olacak sonraki 12 ay fiyatını yazdım tabloya.

100 download, 5 upload için 165 lira vermek
200 download, 20 upload için 215 lira vermek
50 lira fazla verip hızı 200'e çıkartmak ve Upload'ı 20'ye çıkarmak mantıklı gibi görünüyor ama ihtiyacım da çok yok yayıncı değilim falan sıradan kullanıcıyım. 50 lira bir şey değil benim için ama Upload'a aşırı ihtiyacı olan biri değilim işte. Sadece birine video gönderirken daha hızlı gitmesini, Onedrive ya da Photos'a içerik yüklerken daha hızlı yüklenmesini tercih ederim ama 50 liraya değer mi karar veremiyorum. 😀
Bir de akşamları hızın 25'e düştüğü paket var, 135 lira. En hesaplısı bu görünüyor ama şu anda da bunu kullanıyorum ve akşam saat 19.00 olunca canım sıkılıyor, lazım olmasa bile internetin yavaşlamasını sevmiyorum. 😀 interneti de en yoğun bu saatlerde kullanıyorum.
Siz ne yapardınız?

#kablonet #internet #hız #speedtest #download #upload #türksat #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • memedeath @memedeath

  Sonuçta o 50 TL'yi her ay fazladan vereceksiniz. Sürekli upload yapmayacaksanız gerekli değil. Akşam hızın düşmesi olayı size bağlı. Ben genelde akşam 9 gibi yatıp gece 3-4 gibi uyandığımdan benim işime geliyor.

 • Housedakitopal @housedakitopal

  100 Sınırsız en makulu gibi duruyor. 100 akıllı sınırsız çalışan biri için hafta içi boyunca 25 mbit demek.

 • Mücahit Köse @mucahitkose

  100Mbps üstü paketler sadece GPON sistemlerde kullanabiliyor haberiniz olsun oda çok nadir var yeni altyapı çekilen binalarda sadece, yani evinize RG (uydu kablosu) ile geliyorsa kullanamazsınız.

 • Mr.Bell @mr-bell

  200 mbps için gpon yani fiber altyapılı turksat bölgesi olması gerekiyor diye biliyorum. Eğer bölgeniz öyle değilse boşuna 100 mbpsden fazlasına bakmayın.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Alttan ikincisi çok gereksiz ya; son ikiye vereceğime 50 - 70 düz seçeneklerinden birisine giderim. Bana son iki resmen soygun (o iki tarife uygun falan değil).

  • Mr.Bell @mr-bell

   Peki bu tabloya göre değerlendirirseniz hangisi mantıklı, fikriniz aynı mı kalır yoksa değişir mi ?

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @mr-bell: Buradaki 50-75 fiyat olarak biraz daha mantıklı gibi. Ne fark var üstteki ile? İkisi de TürkSat değil mi?

  • Nakahella @nakah

   @lterlemez Aynısı bu benimkiyle. Buradaki fiyatlara +9 lira ekleniyor modem ve tv ücreti.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @lterlemez Ben yukarıda olan liste nereden gelmiş hangi kampanyanın bilmiyorum. Kendim turksat kullanıyorum, belki ilerleyen süreçte akıllı sınırsız paketten böyle düz hız veren bir pakete geçebilirim o yüzden sordum.
   https://www.turksatkablo.com.tr/TK-Detay,747,mevcut-musterilere-ozel-hizli-ve-net-kampanyasi-12-24-ay

   Bu listeyi şu yüzden attım, siz diyelim ki en ucuz paket 25 mbps sınırsızdan bu kampanyaya giriş yaptınız, hattınızın desteklediği üst hız limiti neyse oraya kadar bu tarifeler arasında ve çıkarken en az bir üst hıza yada daha fazlasına çıkmak koşuluyla, düşerken ise sadece ilk hıza düşmek koşuluyla ayda 1 sefer hız değişikliği yapabiliyorsunuz indiirmli fiyatlardan yararlanarak.

   @nakah nasıl aynı anlamadım, siz herhalde sadece indirimli 2. 12 ay fiyatlarını alarak üzerine cihaz ücreti eklemişsiniz. Halbu ki 12 ay kullanacak iseniz 12 aylık fiyatı baz alıp eklemeniz gerekir, 24 ay kullanacak iseniz ortalama alıp cihaz bedeli eklemeniz gerekir.
   Bana kalsa mesela cihaz bedelini eklemeden ayrı olarak belirtip salt fiyatı vermek gerekir 🙂

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @mr-bell: Akıllı sınırsız - normal sınırsızlarda sırası ile 50-50 arasında da 100-75 arasında da 20 lira fark var. 19.00-24.00 arasında hız düşüyor, tersi olsa eyvallah. Ortalama için konuşuyorum, en faal olunacak zamanda hız kesiyor, fiyat düşürmek için; tek avantajı gece indirmelerinde olur.

  • Nakahella @nakah

   @mr-bell Evet belirtmiştim mesajın başında, ilk 12 ay 15 lira daha ucuz olacak hepsi diye. Aynı yerden almışız fiyatları yani, 24 ay taahhüt vermek Kablonet için bence daha mantıklı. Her 1 Şubat'ta fiyatlar güzel artıyor çünkü.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @nakah İşte o şekilde olması doğru mu sizce ? Zira 100 mbps sınırsız bedeli 2 yıl sözleşmeli ort. fiyat 148,5 lira yapıyor. Cihaz bedeli ekleyince 157,5 lira yapıyor. Belki orantısal olarak diğer paketler ile kıyas yaparken çok sırıtmaz ama toplam olarak bakınca cepten çıkacak parayı 2 yıl bazında hesapladığınız zaman en az 1 fatura fark çıkıyor. Benim açımdan dediğim ortalama fiyat alıp cihaz fiyatı olmadan değerlendirmek doğru olan zira tamam cihaz sizde kalmıyor ve cihaz olmadan hizmet alınmıyor ama vdsl abonelikleri de öyle oluyor ama kullanıcı gidip almak durumunda kalıyor. Turksat eskiden satıyordu aynı paraya sonra baktılar karlı değil bu şekil kiralamaya geçtiler.
   Ben mesela hiç para vermeden ücretsiz verilen bir paket ile almıştım, teknik olarak o paraya yedirilmiştir ama artık para vermiyorum mesela.
   Siz ne yapabilirsiniz konusuna gelirsek, eğer senelerce kullanırız diyorsanız 100-200 lira arasında turksat modemleri dışarıda satılıyor, borç vs sıkıntısı olmayan bir cihaz alarak kullanabilirsiniz.

   Ve evet turksat sözleşmeyi bitirmeden farklı ama pahalı geçirip yeniden sözleşme yapma nedeniyle 2 yıl sözleşme yapmak daha mantıklı olabiliyor.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @nakah Sizin sorunuz konusunua gelirsek, kendi yaptığım şeyi tavsiye edeyim, kampanyalı fiyatlar içerisinde gezme şansınız olduğu için, giriş kampanyasını 50 mbps akıllı sınırsız olarak seçtim, gerektiği zaman 100 mbps akıllı sınırsız olana çıkıyorum. Tabi sözleşme başlangıcım 2021 Kasım yani bir eski fiyatlar.
   100 mbps komple sınırsız olana çıkamadım henüz zira biraz maliyetli oluyor. Siz de bu şekilde baz bir paket belirleyip oradan giriş yaparak lazım olduğu zaman yükseltip o paketi o fiyattan kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi kampanya sayfalarında oluyor.

  • Nakahella @nakah

   @mr-bell Ben ilk çıktığından beri 100 mbps akıllı sınırsız kullanıyorum. Birkaç ay sonra geçiş yapmam gerekecek taahhüt bitiyor, ayda bir kez değiştirme şansımızın olduğunu bilmiyordum iyi oldu öğrendiğim. Ben de yaparım belki.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @nakah Var ama onun kendi içinde sınırlaması var, 24 saat sonra seçilen hız aktif oluyor, geçiş ve düşüş belli sınırlamara tabi ama faydalı bir özellik. Ben o yüzden bilerek baz paketi düşük seçiyorum.

 • Alper Demirci @aademirci

  Ben akşamları 25'e düştüğünü dosya indirmedikçe hissetmiyorum. Tabi 4k yerine 1080p tüketicisi olduğum için de olabilir bu. Onun için akşamları 100'den 25'e düşen tarife bana uygun. Fakat ben ona ayda 90 lira veriyorum. Yüzde 50 zamlanmış o da. Taahhüdün işe yaradığı anlardan biri.