Bir editörün yazım yanlışını uyardığı için trollük ve saygısızlıkla suçlanan ardından hesabı silinen arkadaşa ne oldu? yasinyasin tarzı bir nicki vardı. Az önce de bir paylaşımda bulundu yorum yazarken yine gitti hesabı/paylaşımı sanırım. Açıklama bekliyoruz. Eğer bilmediğimiz başka bir konu varsa söylensin biz de sadece ufak bir uyarı yüzünden siteden şutlandığını/paylaşımının silindiğini düşünmeyelim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Türker Sezer @dirigeant

  Sadece editorlere atılan bir mesaj yüzünden kimsenin siteden uzaklaştırılacağını düşünmüyorum. Biz ne konularda ne eleştiriler yazdık, kimse de öte git demedi. En fazla mesajlar cevapsız kaldı, o kadar.

 • Türker Sezer @dirigeant

  Ayrıca @yasinyasin kullanıcısı hala kayıtlı görünüyor. Hesabın silinmesi gibi bir durum yok.

 • E.T. @e-t

  ben saygısızlık olduğunu düşünmüyorum. arkadaşa gösterilen tepkiyi de abartılı bluyorum

  • Ercan @ercan

   Bana da abartılı geldi tepki, o yüzden yazdım böyle zaten.

  • E.T. @e-t

   @makemehigh ne alakası var. ben bütün platformlarda özel isim harici büyük harf kulanmıyorum hızlı yazmak adına. sanki Teknoseyir kendi editörlerinin başka siteler hakkında yaptığı yakışıksız ve seviyesiz yorumları şikayetimi dile getirmeme rağmen kaale alıp düzeltiyor mu ki bir kullanıcının yorumunu saygısızlık olarak görme hakkını kendinde bulabilsin?

 • Pennywise @pennywise

  yav kardeşim sen sırf adam yanlış yazdı diye çat diye linki verirsen adam tabi yanlış anlar, oysa barış şunu şöyle düzeltirmisin diyip linki verirsen kimse yanlış anlamaz. Ben yorumu gördüğümde ben de cevap verecektim bu ne saygısızlık diye sonra beni ilgilendirmez diyip vazgeçtim. kimsenin haksız yere siteden atıldığı felan yok

  • Ercan @ercan

   Böyle bir edep kuralı ne zamandan beri var:) Ben de bunu çözemedim. Yani direkt link verince saygısızlık, ama önceden uyarıyı yapıp link verince saygısızlık değil, aynı anda yaparsan az saygısızlık diye mi gidiyor?

  • Pennywise @pennywise

   sen gidip adama direk tdk nın linkini verirsen evet öyle oluyor. ne olmuş mış ı miş i yanlış kullanmışsa. benim de barış abiyi yanlışından dolayı uyardığım oldu ama o öyle yazılmaz böyle yazılır gibisinden direk linki yapıştırmadım yüzüne .. ben neden ban yemedimm ???

 • Ercan @ercan

  Hazımsız şizofren. Peki.
  Peki hazımsız şizofren olmasının tek sebebi tdk'nın linkini yapıştırması mı? Başka bir sebep varsa bilelim. Çünkü hazımsız şizofren olmak kolay iş değil.

 • muhammet özdemir @mhmmdzdmrr

  Sanki her kez bütün imla kurallarını biliyor, her kez elinden geldiğince düzgün ve doğru yazmaya çalışıyor.

 • Fatih @fatihy

  Yaa takmayın bunlara çocukmusunuz....

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Ben de tepkinin ağır olduğu kanaatindeyim. Trollük nedir arkadaş. Adam uyarmak istemiş, uyarmış. TDK'den link de verebilir. Editörlerin daha dikkatli olması gerekiyor bence. Sonuçta kamera önünde olan onlar. Eleştiri gelecektir her türlü.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Yazdığı şeyin içeriğinden değil de, o zaten doğruydu, üslubu nedeniyle banlandı. Ama bu işler eskisi gibi olmuyor. Artık her üyenin kendisinin görmediği bir puanı var. Belli bir oranda şikayet alırsa sistem otomatik olarak banlıyor. Kendisi üslubu nedeni ile ciddi eksi almış. Sonuçta sevilen birine insanlar saygısızlık yapıldığını düşündüğünde, tepkileri bir üyeye göre çok daha fazla oluyor. Banlandıktan sonra yeni hesaplar açıp işi Barış Bey'e taciz boyutuna vardırdı. Düzgün bir uyarı yapsaydı, kimsenin itirazı olmazdı. İnsanlar burada sadece bir nik olduklarını unutuyorlar. Yazı yazarken kullandığınız ya da kullanmadığınız her karakter, karşıdaki insanın sizi tanımlamasında kullanılıyor. Bu arkadaş normalde iyi niyetli bile olsa, kendisini nasıl ifade ettiyse o şekilde tepki gördü. Bu herkes için geçerli.

 • E.T. @e-t

  Ben arkadaşı haklı buluyorum. Ben de geçenlerde otoseyirde başka bir site hakkında Can beyin yaptığı yorum yakışıksız bulmuş ve Levent, Murat, Emre ve Can beyi etiketleyerek şikayetimi dile getirmiştim. Hiçbir cevap almadım ve tabii ki bir düzeltme de yapılmadı. Hatta Can beyin yorumları daha da çirkinleşerek başka platformlarda devam etti. Ama beni Yasin kardeşim kadar önemsememiş olacaklar ki engellemediler. Teknoseyir bizi samimi, dürüst, ahlaklı, seviyeli ve takipçilerine karşı dost canlısı tavrıyla kendine çekti. 2,0 dan sonra ne yazık ki bu tavırdan hızla uzaklaşılıyor. Sanırım bunu normal karşılamayanlara karşı da çok sert bir tutum söz konusu. Barış bey en başından imla kurallarına dikkat etmeliydi. Ya da sonrasında hatasını düzeltmeliydi. Arkadaşla aralarında diyaloğun tamamından haberdar değilim, ama sonrasında yanlışa inatla devam etmek nedir? Bunu da imla kurallarına dikkat ederek yazdım millete dert olmasın diye.

  • Ercan @ercan

   Kesinlikle. Böyle bir durumda bir editör daha anlayışlı olmalıydı bana göre.

  • Paralelport @paralelport

   Üslubunuz bozuk muydu? Tüm mesele üslup. Bilaücret TS'ye katkıda bulunan birilerini eleştirirken üsluba dikkat edilmeli. Murat Gamsız kaldırır, LP kaldırır da misafir adama %100 haklı bile olunsa üslubu bozuk eleştiri getiren varsa lütfen hesabı silinsin.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Sizin bahsettiğiniz şey bir yazım hatası değil yalnız. Başka bir site hakkında yorumda bulunabilir elbette. Cevap hakkı doğar en fazla. İnsanlar fikirlerini başkasının hoşuna gitmeyecek diye sansürlemeye başlarsa kimse tek kelime edemez. Buradaki sınır kanunların koyduğu sınırdır. Suç işlenmediği sürece herkes düşündüğünü yazabilir. İmla kuralına uyulup uyulmaması kişinin kendi tercihi. Sitede bir makale yazılıyorsa o hatalar anında düzeltilir. Ancak kimseyi durum yazılarında bir kurala uymaya zorlayamazsınız. İmla kurallarına uymayan durumlara izin vermesek mesajların yarısı sitede yer bulamaz. Elbette kurallara uyulmasını bekleriz ancak kimseyi zorlayamayız. Bariz bir hatanın niye yapıldığını bilecek konumda değiliz. Belki aceleden belki dikkatsizlikten yapılmıştır. Bu sitede bir durum paylaşımında yapılan imla hatasını düzeltme vazifesi kimseye verilmiş değildir. Biz editör olarak bile kimseyi uyarmıyoruz. Üzerinize vazife olmayan bir konuda, size yardım danışan da olmamışsa, fikir beyan ederken görebileceğiniz tepkiyi hesap edip üslup konusuna ekstra dikkat etmelisiniz. Basit insan psikolojisi, kimse hatasının herkesin önünde yüzüne vurulmasından hoşlanmaz. Bunu yapmaya karar verirseniz bir çeşit iyi niyet belirtmeniz beklenir.

  • Müdavim @monk

   Yazım yanlışlarınız var ama yine de.

  • E.T. @e-t

   @gamsizm Murat bey, 2,0dan sonra genel olarak teknoseyir çalışanlarıın üslubunda bir sertleşme gözlemliyorum ve bu değişimden rahatsızlık duyuyorum. genel şikayetim budur. bundan sonra bunun haricinde, ne Yasin arkadaşımın banlanması (bu arada bu konu öncesinde kendisiyle yazışmışlığım bile yoktur), ne de şu başka sitelere sataşma muhabbeti ile ilgili başka bir şey söylemeyeceğim.

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Dert imla kurallarına uymak uymamak değil. Herkesin aldığı eğitim, sahip olduğu yetenekler farklıdır. Fakat sen bilmeden bir yanlış yapmışsan ve bir başka insan tarafından uyarılmışsan kalkıp da o adama trollük yapıyorsun demektir buradaki sorun. Biz burada çok değerli vaktimizi harcayıp sizlere birşeyler anlatıyoruz da dedi Barış bey. Ben de bunun üzerine merak ettim, acaba harcadığı o çok değerli vakti karşılığında bir ücret almıyor mu? Alıyorsa bu yaptığı iş bizim için bir lütuf mudur bilemedim.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Aynı kişi farklı hesaplar açarak yeniden yazdı. Yeni hesapları da görüldükçe askıya alındı, alınıyor.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Eğer görülürse sizi kaç şikayette banlayabileceklerini göstermiş olursunuz 🙂 Eskiden her yeni yorum onaya takılıyordu. Şimdi öyle bir şey yok. Ama bir hesap banlanırsa biz niye öyle olmuş diye bakıyoruz. Zaten ciddi derecede eksi almanız lazım ki bu normal şartlarda pek mümkün de değil aslında. Çünkü kimse sıfır değil. Eksi aldığınız gibi artı da alıyorsunuz. Belki ileride hepsini kötüye kullanılmasına engel olacak şekilde size gösterecek bir yöntem buluruz. En azından kendi profilinizde görürsünüz.

 • Galaksi Taksi @myownkaos

  neyse beyler öpüşün barışın mahallede olur öyle arkadaş arasında. ben olayı tam kavrayamadım ama bu tarz bir moderasyon olması güzel.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  @ozdmranil Doğru. Gerçi Hamdi bir engel koymuş olabilir 🙂