Muhabbet bölümlerinden birinde LP'nin maket konusunu konuştuğu bir bölüm vardı. Nasıl bulabilirim ? Hatırlayan eden var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Melburg @melburg

  Muhabbet Podcastlerine içerik hakkında bir başlık atılmalı bence

  • Yuded @yuded

   Şimdi onu düşünüyordum. Sonuçta bunlar tekrar izlenebilir/dinlenebilir. En azından genel konu hakkında youtube'daki gibi etiketleme yapılabilir.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   Katılıyorum. Konuk da yazılması. Şu anda kopyala yapıştır yapılıp sayı güncelleniyor. Daha sonra hangisinde ne konuşulmuştu, kim vardı bulmak zor olacak.

   Ayrıca şu anda takipçilerden yapması beklenen chapter özelliği de canlı yayın sonrası ve normal videolar yayınlanmadan önce eklenmeli. En dandik, az takipçili kanallarda bile bunun kullanıldığını görüyorum. Ayırabilmek için içeriğin de ayrılabiliyor olması gerekiyor, bu yapılacağı için belki incelemelerde de iyileşme olur. Şu anda çok dağınık görüyorum incelemeleri. Çoğu zaman sadece TS'de inceleme izlemek beni tatmin etmeyip farklı kaynaklardan da izleme ihtiyacı hissediyorum.

   Ekleme: Video başlığının üzerinde görünen hash tagler de kullanılmıyor. Sitedeki boş vermişlik kanalda da mevcut.

  • Melburg @melburg

   @ozgurg Fikir çok ama yapan yok. Şu ana kadar önerilerden birinin bile yapıldığını görmedim artık iyice boş iş gibi bir şey önermek.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @melburg Biz eski takipçiyiz, ne olursa kullanırız ama yeni gelen insana hiçbir şey yapılmıyor kanalda. Kapak fotoğrafı, profil fotoğrafı çok eski. Videoların kapak fotoğrafı da çok uzun zamandır aynı. Yıllar önce neyse hala o. Babaanne evi gibi. Bu dediklerimi yapmak zor değil. Neyse çok konuştuk bunları, şimdi yine bahane söylenir. Eleştirmekten bıktım TS'yi artık.

  • Melburg @melburg

   @ozgurg Hayır verilen cevaplar da aynı oluyor genelde o yüzden konuşmak bir yere varmıyor 😀 Stajyer birini alıp el atsa kanal ufak çaplı çağ atlar.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @melburg Ne stajyeri ya, hazır siteler bile yapıyor. 😀

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @melburg Bir ekleme da yapayım. Mesela şu inceleme. https://teknoseyir.com/logitechin-sessiz-ikilisi-silent-wireless-combo-mk295

   Buradaki fare incelenmişti. Hemen o incelemenin de linki verilmeli ki etkileşim olsun, sitede, kanalda dursun. İzleyici açısından da iyi.

  • Melburg @melburg

   @ozgurg Sıkıntı zaten ts'nin bir şey yapma hedefi yok. Tembel bile değiller çünkü tembel birinin en azından bir amacı olur yine. Ts bitkisel hayatta gibi takılan bir yapı.

   (twitch vs. gibi olaylar iyi olsada yetersiz)

  • ad33p @ad33p

   @ozgurg şuraya bir eposta atar mısınız? [email protected] 😛

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @ad33p Siteyi seviyorum, çok daha iyi yerlere gelmesini istiyorum ama bazen boş duvara konuşuyor gibi hissediyorum.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   İşe yaramıyor. Gündemlerde var. Hatta bir iki maddeyi dinleyip gidenler tamamını dinlemedikleri için aslında kötü etkiliyor ama çok az olduklarından görmüyoruz önemli de değil. Sıralama yapılmış ve yapılmamış videoların etkileşimi birebir aynı. Kullanıcı davranışı baştan sona dinlemek şeklinde. Dinlerken geri alıp tekrar dinlerseniz onu bile görebiliyoruz. Bu da yok herkes dümdüz dinliyor. Davranışın görülebilmesi için sayısının artması gerekiyor istisnalar varsa da gözükmüyorlar.

   Bugüne kadar en çok işe yarayan şey gündemlerin parça parça kesilip yeniden yüklenmesi oldu. Ancak o zaman işe yarıyor. Hatta gündemin kendisinden daha çok izlenen parçası var. Ama bu da tepki çekti yediğimiz küfürle kaldık yapmıyoruz. Dolayısıyla millet misal Whatsapp konusu konuşulmadı zannediyor ya da M1'den hiç bahsedilmedi diyen adam var hala. LP'nin olumlu baktığı tek Apple işi muhtemelen ama gündemi takip etmeyen kaçırdı.

   Bir de ben bu maddeleme işi etkileşimi yükseltir diye düşünüyordum çünkü konular yazılı olunca aramada çıkıyor Youtube öyle diyordu en azından hatta altyazıları da sırf bu yüzden öneriyorlar. Ama etkisi sıfır oldu.

   Dolayısıyla uğraşmaya değmiyor.

   Stajyer alacağıma videoları avseq01 - 2 diye upload eder tek kelime yazmam daha iyi.

  • Melburg @melburg

   @gamsizm İşe yaramadığını düşünmüyorum öyle olsa millet sohbet tarzı video içeriklerine numara yazıp sonra videoda konuşulan bir iki konuyu yazmazdı başlığa. Bunu bütün bu tarz yayın yapan kanallar yapıyor ts dışında.

  • Melburg @melburg

   @melburg Bu arada ben bütün video özetlensin veya timerla partlara ayrılsın demiyorum yayın bittikten sonra sohbet videosunun içinde geçen ağırlıklı bir iki konunun başlıkta yazması ne kadar uğraştırıcı merak ediyorum

  • Yuded @yuded

   Ben de izlenmelere çok fazla katkısı olacağını düşünmüyorum. Ancak arşivleme açısından yararlı olacağından, gönüllülük esasıyla belki yapılabilir.

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Bir gönüllü çıkıp muhabbet videolarındaki bazı ana konulara indeks yazarsa belki @gamsizm onları mevcut yüklemelere ekleyebilir. Teknik olarak Spotify, Youtube .vb mecralara yüklenmiş içeriğe açıklama düzenlemesi yapılıyor mu bir fikrim olmadan yazıyorum.