#KonuDışı

Cem Yılmaz'ın Dicle Üniversitesi'nde yeni yaptığı söyleşiyi izlediniz mi ?

İzlemediyseniz unutun gitsin. Bu ülkenin geleceğine dair içinizde kalan bütün umutlarınızı söndürür, üzerine toprak atar. Aşağıda bulunan linkteki ilk entry'i giren arkadaş bütün hislerime tercüman olmuş. Yani gerçekten yazık be arkadaş...
Gelecek çok karanlık görünüyor. Umarım bu sözlerimi bana yedirirler de mahcup olurum.

https://eksisozluk.com/cem-yilmazin-soylesisindeki-universiteliler--5964204?a=popular

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yekta F. @electric

  İlk 2 dakika izleyebildim ''abi ben beatbox yapcam'' esprisinden sonra utancımdan kapadım videoyu.

  Yazık kendim bir bok olduğumdan kesinlikle değil yanlış anlaşılmasın ama yazık bu neslin yetiştirdiği çocuklar kaynak tüketecek.

  • SonkaBonka @sonkabonka

   Benim orada en son kafaya takacağım kişi ''abi ben beatbox yapcam'' diyen çocuk. Cringe'in dibine vurmak istiyorsan izlemeye devam et ama hiç tavsiye etmem.
   Ben de kendimi bir halt olarak tanımlamıyorum ama bu bambaşka bir seviye.

  • Yekta F. @electric

   @sonkabonka Ben Cem Yılmaz'ı çok severim ve çok saygı duyarım. Mesela bir ünlü görsem gidip sohbet etmeye, fotoğraf çekilmeye çalışmam ama Cem Yılmazla ayaküstü bir kaç sohbet isterim hatta keşke imkan olsa da uzun uzun sohbet edip tanıma fırsatım olsa.

   Bana böyle fırsat gelse mesela mümkün olduğunda adamın konuşmasını dinlemek isterim ki feyz alırım. Bunlar adamı konuşturmamışlar yazık günah ya.

  • SonkaBonka @sonkabonka

   @electric Adam okuluna kadar gelmiş senin misafirin. Hemen yanında oturan arkadaşının sorduğu soruya cevap vermeye çalışıyor ama sen buna bile tahammül edemiyorsun. Kaldı ki, söz konusu kişinin gösterileri kapalı gişe ve 100 liralık bileti karaborsada 1500 / 2000 TL'ye alıcı buluyor. Sırf adamı "dinlemek" için insanlar birbiriyle yarışıyor ama sen konuğunu konuşturmuyorsun bile...
   Güzel kafalar bunlar ne diyeyim...

  • LOOP @loop

   @sonkabonka O dengesizliği yapan belkide hastadır, bu yönüyle bakmayı ihmal etmeyin. Ekşide bir yığın hakaret yağdıran zerzevat , açıkça faşist ve önyargılılar. Toplum içindeki anormalliklere bir çırpıda cevap vermeyi marifet sanan akılsızlar çoğusu...

 • Nostromo @nostromo

  Bütün gençlik böyle artık. Bu ülke kaybedeli çok oldu. Akademisyenleri mal olan eğitim!!!! kurumlarından böyle mamuller çıkar

 • Hakan Biçtiren @hakanbictiren

  Şu ortamı gördükten sonra iyi ki Açıköğretim Fakültesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans tamamlama yapıyorum. Böyle üniversite ortamında eğitim mi olur. Yazık. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ben böyle ortam MYO'da görmedim.

 • SonkaBonka @sonkabonka

  Sesi güzel versiyonunun linkini atayım ama sana iyilik mi yoksa kötülük mü yapmış olurum bilemiyorum Erman. Sen kendin bulursun, beni bu suça alet etme. 🙂

 • Gump @runforrest

  Allah uzun ömür versin, halen komik adam. 🙂 Şaka maka 10 tane şu adamdan olsa anca atarız ülkenin stresini.

 • LOOP @loop

  İlk entry demiştiniz değil mi
  Aynı entry i yazan kişinin kafa yapısını ilk bakışta hemen farkettim belliki faşist beş para etmez bir kaskafalı dedim, ama bir şans vereyim diye diğer entrylerine göz attım tabi; ve maalesef önyargım beni yine yanıltmamıştı yazdıkalrı aynen şuna benzer zırvalıklar "hitler haklı amk. s...yim sizin hümanizminizi. gaz odalarına gerek yok. sadece üremesine izin vermeyeceksin bu maymunların." v.b. şeyler bu yüzden diyebilirim ki:

  "İlk entrye katılıyorum ve tüm hislerinize tercüman oluyor" diyebilen siz ve sizin gibilerin çokluğu da umutları söndürenlerden @sonkabonka . Neden mi? Oradaki birkaç dengesiz ama samimi saçmalayan genç en azından doğallık taşıyor(belkide psikolojik tedavi gören birisi bile olabilir bu tarz ihtimaller faşistlerin aklına gelmez)) ama şu entryde hakaret ve aşağılamalar yağdıran klavye delikanlısına toplum önünde şu yazdığın entryi oku deseler okumaya utanır, hakaret kin ve müstağnilik dışında bir şey göremedim ben. Ancak nick altından yazılacak şeyler yazıp durmuş bu ahlaksız(diğer yazdıklarına istinaden rahatlıkla bu denilebilir).

  Asıl bu entry yi yazan ve bu şekilde bir kafaya sahip olan siz ve sizin gibilerin ülkenin geleceğini kararttığını pisliğinizi saçtığınızı gören yüzlerce insan tanıyorum , çok şükür epey varız, UTANIN biraz.

 • SonkaBonka @sonkabonka

  @loop

  Sevgili kardeşim, adamın diğer yazdıklarından bana ne ?
  Bu konuyla ilgili bu görüşüne katıldım sadece, ötesini deşmeye ne gerek var ?
  Ben size matematiksel ve %100 doğru bir formül versem, sırf farklı konularda görüşlerimiz birbiriyle uyuşmuyor diye çıkıp buna yanlış mı diyeceksiniz ?
  Ne yapayım, adamla aynı fikirde olmak için geçmişini mi stalk'layayım ?

  Sanki oradaki herkese sövmüşüm gibi bir intibaya varmışsınız, bu yanlış. Oradaki diş hekimliği okuyan çocuk efendi gibi sorusunu sordu, cevabını aldı. Peki ya diğerleri ?
  En azından kameraya yansıyanlar ?
  Dikkat edin, söz konusu kişiyle ilgili kimse bir şey yazmadı, çizmedi. İtin g*tüne soktuğunuz ekşi sözlükte bile. Yani gerçekten tüm bu olanları savunmak babında, olası psikolojik sorunları bahane edecekseniz bunun çok ucuz bir hareket olduğunun bilincinde olun. Eğer dediğiniz gibiyse, okulda aklı başında çok az insan var demektir. Ama bu sizin tespitiniz benim değil, bunu unutmayın lütfen.

  Bir insanın doğal olması karşı tarafa saygısızlık yapma hakkını veriyorsa sokakta bunu bir test etmenizi tavsiye ederim. Alacağınız sonuçlardan ben mesul değilim, haberiniz olsun.

  Ve son olarak, ekşisözlük ya da diğer muadillerinde yazar olan kişilerin sözlerini sanki peygamber buyruğuymuş gibi irdelemenin size bir şey kazandırmayacağını bilin. Aynı başlık altında 50 tane ırkçı mesaj görebilirsiniz ama bu benim herhangi birine katıldığım anlamına gelmez. Bu sizin kendi tümevarımınız. Gidin, içinizdeki nefreti başkasına kusun. Şikayet ettiğiniz klavye delikanlılığını da başkasına yapın. Benden size ekmek çıkmaz. Demagoji yaparak, konuyu tartışması imkansız ve benim hayal bile etmediğim bir yere çektiğinizde haklı olmuyorsunuz. Belki sivil hayatınızda, çevrenizdeki insanları bu şekilde tetikleyip sizi kaale almalarını başarabiliyorsunuzdur. Eğer öyleyse sizi kutlarım, lakin bunu nerede yapıyorsanız orada sürdürmenizi salık veriyorum. Çünkü burası bu konuları ( daha doğrusu sizin konuyu çektiğiniz yeri ) tartışabileceğimiz bir zemin değil. Bu ülkede yaşayan, 18 ay askerliğini yapmış, vergisini çatır çatır ödeyen bir vatandaş olarak bu ülkenin gittiği istikameti sorgulamak benim hakkım ve vatandaşlık görevim. Üzgünüm, sizin gibi biat edip polyannacılık oynayamayacağım.

  Gözünüzün önündeki görmek yerine suçu başkasına atmaya devam edin siz.
  Hatta hiç uğraşmayın, beni engelleyip geçin, zira yukarıdaki yazıyı yazarken harcadığım zamana üzüldüm. Siz de zamanınızı heba edip cevap yazma gafletine düşmeyin.

  Yaptığınız terbiyesizliği görüp utanmanız dileğiyle. Tabii eğer böyle bir şey mümkünse.
  Kalın sağlıcakla...

 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Ben hala olaya fransızım 😕 oysa IQ seviyemde yüksek neden anlamadım bilemiyorum.

 • Ali Pektaş @alipektas

  Gençlik değil mahsül lan bunlar. Tarladan mı toplamışlar ne yapmışlar...

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  https://www.youtube.com/watch?v=fuC5vfI6iJQ

  Bunlar bir de büyüyüp mühendis falan olacaklar çoluk çocuk yetiştirecekler

 • onimarsynn @onimarsynn

  Merak eden varsa sakın izlemesin. Ben hayatımda bu kadar kötü çok az şey gördüm. Eski soru cevapları izlediyseniz zaten yenisini hiç izlemeyin ülkeyle ilgili umutlarınız biter.

 • YCK @yck

  bu nasıl saygısızlık. biri soru sorarken diğeri söze atlamaya çalışıyor. cem yılmaz söze atlayana söz verdiği an onun da sözüne atlamaya çalışıyolar. sorulara "taşak" geçerek cevap vermiş

  şuraya bir bakın bu nedir ya adam kırmadan durumu anlatıyor gençliğin beyni hala algılamıyor. cem beeeeeey diye bağırıyor sesim geliyor mu bakar mısın diyenler bu ne saçmalık. sonunda biri düzgün soru soruyor cem yılmaz yine bulunduğu sıkıntılı durumla dalga geçerek mesaj yolluyor ama gençlik yine anlamıyor 😀
  https://youtu.be/fuC5vfI6iJQ?t=668

  videonun sonuna doğru ip kopmuş zaten "boşuna konuşuyorsun diyosun sen konuşmak istiyorsun heralde" diyor. daha ne desin bu adam

 • Burak Özkes @burakozkes

  Dicle Üniversitesi ve öğrencileri hakkında konuşsam kesin ban atarlar. O kadar ağır konuşurum çünkü.

 • XlasisMatthew @xlasismatthew

  Hakikaten izleyip utandığım söyleşi'dir, hani lise duzeyinde egenlerin bile butur sacma sapan sorular ve 'espiri' zannettikleri komiklikleri yapacaklarina inanmiyorum, iğrenç.