Zorlu Apple Store, kullanılmış ve çizilmiş iPhone 7 Plus satmaya çalıştı!

Başımızdan geçen ufak bir olayı buraya da yazmak istedim. Telefon Apple Store'dan da olsa telefonu iyice inceleyin. 

Kardeşime 7 Plus almak için Zorlu Center Apple Store'a gittik. Ben 3 yıldır farklı iPhone modelleri kullanan ve Apple ile arası baya iyi olan biriyim. Apple çalışanı ile biraz sohbet ettikten sonra(6S+ ile 7+ arasında kalmıştık) 7 Plus satın aldık ve kurulumu orada yapmak istedik. Kurulumu tamamlarken gözümüze telefonun anten çizgisindeki bir çizik çarptı. Ama öyle ufak bir çizik değil, hatta ilk başta kıl sanmıştım öyle kalınlıktaydı. Rose Gold'un sol ön anten çizgisinde siyah şekilde baya net bir şekilde görünüyor, fotoğraf çekmeyi akıl edemedim o sırada. İyice inceledim ne olabilir diye, oradaki görevliye de sorduk gidip incelediler ve "çizilmiş bir şekilde" dediler, bıçakla bir çizik atılmış gibiydi resmen.

İsterseniz değişebiliriz, bu çizik çok sorun olmaz ama istiyorsanız değişme şansımız var dedi. Aralarında güldüler falan bunu dert ettiğimiz için. Nakit olarak tam 4271 lira verdiğimiz telefonun sıfır olmadığını dert ettiğimiz için güldüler yani. Tabii para onlardan çıkmıyor.

Her neyse biz sorun olacağını, değişmek istediğimizi söyledik. Neyse ki burada bir sorun yaşamadık ve yaklaşık 10 dakika beklemenin ardından iade aldılar. Biz de beklerken kararımızı değiştirip 6S+ almak istediğimizi söyledik. Aradaki 720 liralık farkı da bize ödediler ve 6S Plus alarak çıktık.

İşin özeti: Zorlu Apple Store'dan sıfır iPhone 7 Plus aldık ama çizilmişti, dalga geçerek de olsa değişimi kabul ettiler ve iade aldılar. Yani telefon alırken telefonunuzu iyi inceleyin. Muhtemelen o telefonu başkasına satacaklar, dikkatsiz olan birisi kabul edecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör