Yeni Kota Tarifesinde Kota 02-08 arası kotadan sayılıyor

Turktelekom'un kota sayfasında altta bir madde geçiyor 

22114a5b66f448648df3eeafae1c0d0e.png

Kota düzenlemesinden önce bunun ne anlama geldiğini anlatayım. şimdi modemin açıldıktan sonra kapanana kadar olan zamanını Turktelekom oturum olarak adlandırıyor ve modem resetlenmeyene kadar veya güç kesilmeyene kadar bu oturum tamamlanmıyor ve yaptıgınız downloadlar o zamana kadar kotaya dahil edilmiyor. Bu ne demek oluyor saat 00.00 da download başlatsam akşam 16.00'a kadar kotaya yansımıyor akşam 16.00'da o saate kadar ne kullandıysak o saatte yansıyor. bu gece 3 gibi kota sorgulatanlar bu sebepten dolayı yansımayı görmüyor. Peki ay sonu kotanın yenilenmesine 1 gün var bir download yapayımda kota yenilenmeden yavaş yavaş insinde kotadan sayılmasın derseniz ne olur. Siz dikkatli incelerseniz ayın son gününün kullanımı da gelecek ayın kotasına yansıyor. Ee ama tamam kotaya yansıdı fakat ben yavaş hızla indirdim neden kotaya sayıldı derseniz buda Turktelekomun kazığı işte.

Buna ne önlem alabilirim derseniz ay bitmeden saat 11.45 gibi modemi resetlemeniz gerekli anca bu şekilde yeni ay'a dahil olmaz. Bende yetişmeye çalıştım saat 12.01de aklıma geldi yetişmeye çalıştım yetişemedim 3 gb dünden eklendi direkt olarak. Daha sonra test için 1Gb dosya indirmeyi başlattım saat 01.55 gibi saat 02.05 te bitti yani ortalama yarısı yeni tarifeye göre kotaya dahil edilmeyecekti modemi tekrar resetleyip kontrol ettim 1Gb'tın hepsi yansımış. Resetledikten sonra 02.30 gibi tekrar 1gb daha test için indirdim ve resetledim görüyorum ki o da yansımış.

Şuan vaad'edilen yapılmamış gibi duruyor çünkü saat ikiyee 4.5Gb olarak felan girdim şuan saat 04.00 kotam 8Gb'a yükselmiş durumda. BTK'ya altyapı olarak hazır değiliz bize süre tanıyın diyen Turktelekom bu yüzden mi o süreyi istemiş bilemiyorum.
Sorun çözüme kavuşurmu onu da bilmiyorum 

UĞUR ABATAN
ugurabatan@gmail.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör