Windows 10 Defender Kapatma

Windows 10 da insanı yıpratan uygulamalardan biri olan Defender'ı kapatmak oldukça basit. İşletim sistemim ingilizce olduğu için sorun olabilir kusura bakmayın, butonların yeri vs.. aynı zaten, kabacada çevirip kullanabilirsiniz.

 

 

1 )  Başlata "gpedit.msc" yazın, resimdeki uygulamayı "Yönetici Olarak Çalıştır"ın.

 

2 ) Menüde Computer Configuration ( Bilgsayar Ayaları (?) ) >> Administrative Templates ( Yönetim Şablonları (?) ) >> Windows Components ( Windows Bileşenleri ( ? ) ) >> Windows Defender ı seçin ve çift tıklayın.

3) İlgili menüden Turn off Windows Defender ( Windows Defenderı Devre Dışı Bırak (?) ) a çift tıklayın. Açılan menüde Sol üstteki kırmızı ile seçilmiş alandan Enabled ( Etkin (?) ) ', seçin, arından Apply ( Uygula ) diyerek kaydedin. İşlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

 

 

Not : (?) çeviriden emin değilim demek oluyor. Bu yöntemi Windows 10 Professional, Enterprise, LTSB 2016 sürümlerini denedim ve sorunsuz çalıştı.

Bazen uyarı kalıyor, onuda Task Manager ( Görev Yöneticisi ) >> Startup ( Başlangıç ) >> Windows Defender Notification tarzı isme sahip uygulamaya sağ tıklayıp Disable ( Devre Dışı ) diyerek kapatabilirsiniz. Bende olmadığı için gösteremedim.

 

Windows 10 Home sürümünde "gpedit.msc" olmadığından https://10.enpedi.com/2018/01/windows-10-home-ve-hsl-yerel-grup.html adresindeki yönergeyle eklemek gerekli. - @cheytacllc

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör