Bozuk Sıfır Huawei D15 Laptop ve Kötü Servis

Hepsiburada" sitesi üzerinden "fixsmart" satıcısından Huawei D15 laptop satın aldım. Laptopu 06.09.2021 tarihinde teslim aldım. Aldıktan 10 dakika sonra laptopun ekranının sol altındaki menteşe kısmından ışık sızmasını fark ettim. Karanlıkta ve ekranda siyah bir şey açık olduğunda ekran parlıyordu. Gündüz bile görünen bu ışık sızıntısı geceleri daha fazla rahatsız ediyor. Işıkları kapatınca ekranda da siyah bir şey varsa ekranın dörtte biri sapsarı görünüyor. Aldığım yer ile iade için iletişime geçtim. Bana iade ve değişim için servise göndermemi söylediler. İade için aldığım yere göndersem de kutu açıldığı için iade almayacaklarını söylediler.

Bir gün sonra 07.09.2021 tarihinde sorunun fotoğraflarını çektim, ürünü de servise gönderdim. 10.09.2021 tarihinde "fixsmart" servisi bana dönüş yaptı. Servis bunun bir sorun olmadığını söyledi. Sorun gibi göründüğünü fakat sorun olmadığını kullanımımı etkilemeyeceğini söyledi. Laptopun ışığını kısarsam bu sorunu görmeyeceğim önerildi. Hem de göz sağlığıma iyi geleceği söylendi. Bende aynı laptoptan bir tane daha var, onda böyle bir sorun yok. Servise sorunun fotoğraflarını gönderdim ısrarım üzerine tekrar incelendi falan yine sorun bulunamadı denildi.

Fixsmart hiçbir şekilde sorunu kabul etmiyor. Ben değişim ve tamir bile teklif ettim yine "Bu olabilecek bir şey, sorun değil deniyor". Günlerce uğraştım ama servis laptopu bana geri gönderdi. Servise ne yazarsam yazayım ne dersem diyeyim sürekli " Huawei prosedürü uygulamıştır ve sorun bulunmamıştır deniyor". İstediğiniz her şeyi söyleyin. Son konuşmamda cümlem bitmeden müşteri hizmetleri sürekli " Huawei prosedürü uygulanmış ve sorun bulunmamıştır " deyip durdu ve sinirden telefonu kapattım. Ben bu laptopu zaten Huawei satıcısından aldım. Huawei'nin resmi servisinin yaptıkları ortada. Servis raporunu, sorunun fotoğraflarını ve mesajları ekliyorum. Yorum sizin.

Servis ürünü bana gönderdi. Daha kargo kamyonundan bile inmeden alıp tüketici hakemine verdim. 1 hafta sinirimi bozdular ve sorunum da çözülmedi. Elektronik şeyler sorun çıkabilir ama sizden parayı alana kadar destek veren bir firma. Bu durumda işiniz fazlasıyla şansa kalıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erkanusaryum @erkanusaryum

  :S Gerçekten can sıkıcı bir durum ya yeni cihaz al bir de uğraş insan aldığına pişman oluyor. Abi bu yüzden Apple dan başka tercih yok işte. Onca para verip çekilen çileye bak

 • Mr.Bell @mr-bell

  Hafif ışık sızıntısı olabilir demek kadar komik bir servis cümlesi yok, kime göre neye göre standartı yok mu vs vs diye gider. Umarım hakkınızı alırsınız.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Laptopta sorun var, o yüzden iade etmek istiyorum mu dediniz? Böyle durumlarda bunu belirtmeden iade etmeye kalkışmak daha mı iyi acaba 🤔?

 • Terminator @terminator

  Şu ekran panel türlerinin kronik sorunlarını bir türlü çözemediler gitti arkadaş. Tv, buzdolabı bilgisayar fark etmeksizin hiç bir ürünün fabrika sürecinde kalite kontrolden geçtiğine inanmıyorum. Kutulayıp gelişine gönderiyorlar. Kullanıcı bir kusur/arıza keşfetmediği sürece veya o ürünün kusurlu olduğunu kanıtlayamadığı sürece salağa yatıyorlar.

 • Rauf Bayraktutan @raufbayraktutan

  Ben zaten saatlerce kavga ettim. Hafif ışık sızması derken kime göre, hafifliğinin ölçülmesini talep ediyorum dedim. İki laptop almıştım diğerin böyle bir sorun yok. Bu sağlamsa diğeri bozuk diğerini göndereceğim dedim. Adamlar laf oyunu yapıp duruyor. Tutturmuşlar kristal ekranlarda olur böyle şeyler. Tutturmuşlar Huawei prosodürüne göre normaldir, prosodür dışına çıkamıyoruz.

 • Root61 @root61

  E tamam işte. Bir sorun yoksa iade etmek istiyorum diyip iade etseydiniz.
  Işık sızması sabahtan bu kadar belli olmaz. Çok belli oluyor. Başka bir sıkıntı olabilir.

 • Ali Yatarkalkmaz @aliytklkmz

  Tüketici hakem heyetinde misli ile değişim isteyin uzun sürüyor sonuç alınması o zamana kadar da fiyatlar artaacagindan sadece para iadesi yapalım diyebilirler. Bu sefer zarar etmiş olursunuz.

 • Alpi Atansay @alpi350

  Resmen saçmalık ve rezilliğin daniskası. Böyle şey mi olur ya! Eşşek kadar alttan ışık sızması var neyin prosedürü bu!

  İnternetten aldığınızı varsayıyorum ve 14 günlük değişim hakkınız bitmiştir muhtemelen.

  Bu servisin verdiği cevapları ve bunun görüntüsünü Huawei'ye iletin. Servisin mağdur ettiğini ve müdahalede bulunmazsanız ürünlerini boykot edeceğinizi, ve sosyal medyadan bu rezilliği her defasında dile getireceğinle beraber thh'ye başvuruda bulunacağını yaz. Mail attıktan sonra genel merkezi ara.

 • kei @kei

  Huawei kara listeye alındı.

  • Rauf Bayraktutan @raufbayraktutan

   Herkes görsün istiyorum. Beni çok uğraştırdılar. Bir haftadır aramadığım yer, atmadığım mail kalmadı. Ben artık kimseye önermem, kefil olmam. Ben aynı sorundan HP' de yaşamıştım. Telefon ile sorunun fotoğrafını attım bana "Ürün üretim hatasıdır iadesi uygundur" diye servis raporu verdiler. 5 dk' da iade etmiştim. Hem de paneldeki sıkışma bundan daha azdı.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Satıcının iade almam demesi ayıp ve hatalı, Hepsiburadanın da iade almam demesi yine hatalı. THH ile "seve seve" alacaklar. Ürün tanıtım sayfasında IPS diye yazılmış monitörün aslında VA panel olmasından dolayı 4 ay sonra THH ile para iadesi çıkarttık biz. Sadece ürün başlığı ve alt açıklama metninde VA yerine IPS yazdığı için. Seve seve iade alacaklar, ayıp bu tutumları. Bunları denetleyip, cirolarının %4-5 gibi para cezası kesmesi lazım devletin ki aklı başına gelsin bu pazar yerlerinin. Ürün 2. el durumuna düşüyorsa da "pazar yeri" kendi spot mağazasını açacak gerekirse, orada satacak bunları. Zararı da cebinden karından kaşılayacak.

 • m.menguc @m-menguc

  Az daha reklamlara kanacaktık var ya. Yok denilen şu ışık sızmasına bak. Huawei benim için markalar sıralamasında Casper'ın altında kendine güzel bir yer edindi.

Tüm blog yazılarını gör