Az önce dikkatimi çekti. Ülkemizin sayılı teknoloji forumlarından biri, bir siyasi partinin oldukça büyük bir reklamını almış ana sayfasına ; üstelik sitenin çalışanlarından çoğunun da desteklediği bilinen bir partinin reklamı bu.

Bu ve bunun gibi çirkin görüntülerle burada karşılaşmamak gerçekten hoşuma gidiyor.

#Akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fable'ın yapımcıları National Clevage Day'i twitter üzerinden bir resim atarak kutlayınca olanlar oldu.

Bilmeyen arkadaşlar için : National Clevage Day ( Ulusal Dekolte Günü) kadın bedeninin saklanılacak bir nesne olmadığını anlatmak için feministler tarafından bulunmuş bir gündür. Bu günde isteyen kadınlar dekolteli bir fotoğraflarını paylaşırlar.

Lionhead Studios , Fable'dan bir resim paylaştı. Resimde iri göğüslü bir bayan, iki bira kupası tutuyordu. ( Aşağıda görebilirsiniz.) Bu resmin paylaşılmasından hemen sonra ise internet feministleri yapımcılara saldırmaya ; onları tehdit etmeye başladılar. Sonunda pes eden yapımcılar resmi silmek zorunda kaldılar. Yani anlayacağınız çakma feministler kendi yarattıkları bayramı kutlayan yapımcıları resmen çarmıha gerdiler.

Hani bazılarınız "Gamergate bitmedi mi hala ?" demişti . Bu yüzden bitmedi işte. Dünyanın bir yerinde kendi görüşlerini yapımcılara dayatmaya çalışan zorbalar olduğu sürece de asla bitmeyecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu konuda daha önce de yazmıştım, fakat kimse görmedi sanırım.

Bana kalırsa Gamergate hakkında bir bölüm yapılsa çok çok güzel olur. Bu sıralar oyun dünyasını fazlasıyla ilgilendiren bir konu haline geldi zira (Rüşvetle arttırılan inceleme notları ; Youtuber'lardan bazılarına yapılan saçma sapan saldırılar vs.) .

Daha önce bir gündemde bahsetmişti Teknoseyir ekibi Gamergate'ten , fakat konu hakkında söyledikleri şeyler hem eksikti, hem de fazlasıyla yanlıştı. Bence bunun düzeltilmesi gerekiyor.

Daha fazla bilgi için :

http://teknoseyir.com/durum/219950

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu an Indie Gala Every Monday Bundle'a sadece 1.89 dolar vererek Freedom Planet'ı satın alabilirsiniz. Yanında bir iki tane daha oyun var, ama Bundle'ın yıldızı kesinlikle Freedom Planet.

https://www.indiegala.com/weekly

Retro platformer oyunlarını ; özellikle de Sonic'i seviyorsanız bu oyuna kesinlikle bayılacaksınız. Görselleri de gerçekten muhteşem. Tam klasik Sega Saturn oyunları gibi. 🙂

Freedom Planet Official Launch Trailer

Available now on Steam! http://store.steampowered.com//app/248310 (More platforms coming soon!) Official Website: http://freedomplanet.galaxytrail.com Facebook:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir ekibinin Gunpoint'i sevdiğini hatırlıyorum ; o yüzden bu oyunu da severler sanırım. 🙂

Oyunun adı Ronin. Gunpoint'le benzer olduğu pek çok yön var, fakat daha ziyade combat ağırlıklı. Demosunu da oynadım ; hiç fena değil. Çıkmasını heyecanla bekliyorum. 15 dolardan daha pahalı olmadığı sürece tahminen çıktığı gibi alacağım oyunlardan olacak.

Ronin - Announcement Trailer

Check out this new turn-based action platformer that looks a little like Gunpoint, only with more katanas.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu Transistor incelemesini görünce geldi aklıma.

Teknoseyir'de "Çok Kişinin Bilmediği Süper Oyunlar" tadında bir bölüm olsa güzel olmaz mı aslında ? Hepimiz oyun tavsiyeleri veririz ; Teknoseyir ekibi de oyunlar arasından ilgilerini çekmiş olanları inceler. Bu şekilde hepimiz yeni oyunlar öğreniriz ; oyun kütüphanemiz genişler.

Sizce nasıl fikir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap