Merhaba arkadaşlar,

Superonline'ın fiber nereye sayfasından apartman ismiyle kontrol ettiğimde apartmanda fiber olduğu yazıyor. Sokak başında da superonline kutusu var ve apartmanın önüne kadar geliyor. Buraya kadar her şey çok güzel ama fiber kullanabilmem için ne yapmam gerekiyor orasını müşteri hizmetleriyle netleştirebilmiş değiliz.

Bugüne kadar 3-4 defa arayıp superonline müşteri hizmetleriyle konuştuk, her defasında farklı şeyler söylüyorlar. Biri, "bekleyin biz sizi bulucaz" derken diğeri, "siz istiyorsanız bölge ofisimize başvurun apartman olarak" diyor. Yani top ne apartman olarak bizde kaldı ne superonlineda, öyle ortada kaldık.

Ocak 2015'de doping adsl ile sözleşmem bitecek, o tarihe kadar fibere geçmek istiyorum. Bu süreçleri hızlandırmam için ne yapmam gerekir? tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski bilgisayarıma ram almak istiyorum ama seçim konusunda yardımınıza ihtiyacım var.

Anakart: Gigabyte P35
İşlemci: C2D E8400
Ram: 2x1 GB OCZ Platinum PC2-8500 DDR2 1066MHZ

Bu konfigrasyona 2gb ram daha eklemek istiyorum. Şu an ramler 533mhz olarak çalışıyor, yeni ram alırken nelere dikkat etmem gerekiyor? 1x2GB lık 533mhz ram alsam işimi görür mü? yoksa illa 1066mhz mi almam gerekir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen sene Bimeksin web sitesinden aldığım OCZ Vertex 450 dün birden bozuldu. Farklı Sata portlarından denememe rağmen sonuç alamadım. Bimeks'i aradım garantisini Dijital Trends diye bir firmanın sağladığını, onlarla görüşmem gerektiğini söylediler.

Internetten araştırdığım kadatıyla Dijital Trends iflasını açıklamış. Garantiyle ilgili nasıl bir yol izlemem gerekiyor fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
 • Can @theshiver

  Arkadaşlar tavsiyeleriniz ve bilgi paylaşımlarınız için teşekkürler. Son durum şu şekilde; Cumartesi günü bostancı bimeks'e gittim ürünü ve faturasını götürdüm fakat ordaki sözde müşteri temsilcisi ürünü satın alımından 1 ay dan fazla süre geçtiğinden alamayacaklarını, garantiyi sağlayan firmaya göndermem gerektiğini söyledi. Firmanın battığını, şu an garantinin kimin sağladığını bilmediğimi söyledim, yardımcı olmayacağını müşteri hizmetlerini aramam gerektiğini söyleyip beni postaladılar.

  Oradan çıkıktan sonra müşteri hizmetlerini aradım, oradaki kadın ısrarla bana dijital trendsin iletişim bilgileri verdi, ulaşamamam durumumda pazartesi tekrar kendilerini aramamı söyledi. Firma battığı için haliyle ulaşamadım.

  Bu sabah tekrar aradım, durumu anlattım bana herhangi bir bimeks mağazasına gidip ürün ve faturayı teslim etmemi istediler. Cumartesi yaşadığım olayı hatırlattım, eğer böyle bir durum olursa onların yanlarında müşteri hizmetlerini aramamı, ürünü teslim almaları gerektiğini söyledi kadın.

  Özetlersek en kısa zamanda faturamla birlikte Bimeks mağazına gidip ürünü teslim edicem. Eğer olumsuz bir durum olursa da tüketici hakem heyetine başvurucam.

  Yeni gelişme olduğunda buradan haber veririm.

  • SerhatSoylemez @serhatsoylemez

   Ben olsam yukarıda linkini verdiğim resmi gazetedeki yönetmeliğin bir çıktısını alıp ve ilgili maddelerin altını fosforlu kalemle çizip mağazaya gittiğimde ilgilenmedikleri taktirde Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı ayrıca belirtirim. Yeri geldiğinde hak aramak için biraz çirkefleşmek de gerekebiliyor.

  • Can @theshiver

   şimdi printerdan çıktısını aldım, gittiğimde en ufak sorun çıkarttıklarında madde 8-2 yi göstericem.
   teşekkürler.

 • Can @theshiver

  Bugün istanbul forumdaki bimeks mağazasına cihazı bıraktım, durumu anlattım. Oradaki görevli durumu merkeze bildirdi, merkezde cihazı alıp garantiye yollamaya karar verdi. Garantiye nereye yollayacaklar bilmiyorum ama garantiden dönünce cep telefonuma mesaj gelecekmiş gidip alacakmışım, şu anda durum bu

 • Can @theshiver

  Son güncelleme: Bimeks paramı iade etmeye başladı. Başladı diyorum çünkü kredi kartıyla taksitle aldığım için taksitle iade ediyor 🙂 Olsun işin bu aşamasında hiç sorun çıkartmadan iade kararı alan bimeks'e teşekkür ediyorum

 • LOOP @loop

  bu firmanın ssdsi alınmaz yani anafikir doğrumu 😛