Mental Omega

#Oyun #akış #mod #MentalOmega #RedAlert2
2000'li yılların oyunu olan Red Alert 2 ve ardından çıkan Yuri's Revenge expansion'u ile gönülleri fethetmiş bir oyunun zevkle oynayabileceğiniz MentalOmega modu'nu strateji seven arkadaşlara tavsiye ederim. En son 3.3.0 versiyonu ile indirebiliyoruz. Zoru sevenler için çok eğlenceli bir mod diyebilirim.
Moddan kısaca bahsetmek gerekirse Ra2 ve Yurinin üzerine kuruluyor. 413mb sıkıştırılmış boyutu ve 679mb soundtrackleri çekerek (soundtrackler isteğe bağlı) oynayabilirsiniz. Ra2 eski bir oyun olduğundan Win 8 Win 10 gibi işletim sistemlerinde bazı sıkıntılar yaşatabiliyordu. Bu modla beraber 4 farklı render ayarı daha eklenmiş ve çözünürlüğü 1080p ye kadar destekliyor. Oyun hala geliştirildiği için senaryolar eklenmeye devam ediyor. 19 Allied 19 Soviet ve 19 Epsilon senaryo görevleri mevcut. Sanırım 24 de son görevler olacak. Son eklenen Foehn ırkının ise görevleri henüz eklenmedi. 3 farklı zorluk adedi mevcut Easy, Normal ve Mental.

Gelelim skirmish' e. Çok sayıda yeni haritalar eklenmiş.Oyuna başlarken yapılan bazı ayarlarda değiştirilmiş. Oyuna girerken başlangıçtaki adam sayısı (max50), başlangıçtaki paranız (max 50k), teknoloji leveli (max10). Mental AI (mental zorluğunda üstünde bir zorluk seviyesi) vb bir çok ayar mevcut. Resimlerde ekleyeceğim oradan bakabilirsiniz. Oyunda 4 ırk var ve her bir ırk kendi içinde 3 parçaya bölünmüş şekilde. Mesela allied'larda Amerika Pasifik ve EuroAlllience seçenekleri var. Bir çok farklı skirmish seçenekleride mevcut standart modları oynamak zorunda değilsiniz. Skirmishden sıkılanlar için Co-op moduda var arkadaşlarınızla Lan üzerinden veya Multiplayer dan oynayabiliyorsunuz. Multiplayer kısmı eskiye nispetten daha iyi olmuş. IRC serveri üzerinden görüşüyorsunuz ve birden farklı ülkelerin server'ları üzerinden oyun kurabiliyorsunuz. Oyunun içeriği çok geniş olduğu için her şeyi anlatabilmem zor olur. Kendi web sitesinden ırkların birimlerine özelliklerine vb bir çok şeye ulaşabilmeniz söz konusu. Save - Load özelliği malesef kapalı. Ares ile alakalı bir sorundan dolayı sanırım.

Oynamak isteyen arkadaşlar bu siteden download yapabilirsiniz.
Link http://mentalomega.com/

İyi eğlenceler 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap