Phantom paylaştı.

Elinde güncel mp3 arşivi olan var mı? Çok uzun zaman oldu mp3 kullanmayalı, lazım oldu ancak elimde hiç dosya yok. Hayrına upload edebilecek varsa çok sevinirim.
#mp3 #winamp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Phantom paylaştı.

#G2A 'dan indie oyun almayın. Indie geliştiricilere hiç para gitmiyormuş oradan alınca. Adamlar torrentten çekin daha iyi diyor. İlgili tweetler:
https://twitter.com/RageSquid/status/1144972986979684353

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Outrun @outrun

  Sadece G2A değil, benzeri tüm siteler aynı. (Kinguin vs)
  3 ay önce bir duruma yazdığım yorumu kopyalıyorum:

  G2A, Kinguin gibi sitelerden oyun almayın. Çalıntı kredi kartları ile alınan keyler satılıyor. Biraz araştırın göreceksiniz. Bu çalıntı keyler oyun geliştiricilerini de çok zor duruma sokuyor. Key satıldıktan 60 gün sonra bile satın alma işleminin çalıntı kartla yapıldığı tespit edilip kart firması tarafından "chargeback" yapılabiliyor. Binlerce dolar zarara uğrayan bağımsız geliştiriciler var. Hatta bir geliştiricinin şunu dediğini de hatırlıyorum "oyunlarımızı g2a'dan alacağınıza korsan olarak indirin". G2A oyun endüstrisine ve geliştiricilere zarar veren yasa dışı bir şirkettir, lütfen alışveriş yapmayın.
  Şu videoda güzel anlatılıyor: https://www.youtube.com/watch?v=mBakPg6x63Q

  "G2A yerine torrentten çekin hatta size linki de vereyim" diyen geliştiricinin haberi: https://www.gamerevolution.com/features/13995-indie-dev-asks-you-to-pirate-his-game-rather-than-buy-it-on-g2a

  Devolver Digital'ın (sevilen bir oyun yayımcısı) G2A'da satılan keylerin meşru olmadığını duyurduğu twiti: https://twitter.com/devolverdigital/status/466577590606520320

  Devolver Digital'ın onaylanmış satıcı listesi: https://www.devolverdigital.com/static/vendors/
  G2A ve kinguinin onaylanmamış olduğu açık açık belirtilmiş.

  • protego @protego

   G2A ve kinguin onaylanamaz zaten. Bu gidip n11'i onaylamaya benziyor. n11 kendi satmıyor ki onaylayabilesin? Bunlar da kendileri satmıyor satıcılar var n11 gibi.

  • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

   Tamam ama platform zaten temelde yasal degil. Tutup cakma kasete ceken korsan kasetcilerin dukkani olmasi adamin yaptigi isi yasallastirmiyor zira. G2A ya ana baci duz saydirirdim da ban yemek istemiyorum. Ama lp turkcellin parali reklam izleme hizmeti icin ne diyor ve hissediyorsa aynisi oyun gelistiriciler icin g2a da gecerli

  • Outrun @outrun

   @protego Farklı şeyler hocam. G2A hırsızların ini. Çalıntı kartlarla yasa dışı satın alınan keyler satılıyor. Devolver Digital'ın açıklaması olmasa da öyle, sadece örnek olarak yazdım onu. Ayrıca sadece "onaylamama" değil direkt olarak "yasa dışı" olduğunu belirtmiş Devolver Digital. n11'de çalıntı ürünler mi satılıyor hocam?

  • protego @protego

   @mertkirimgeri G2A'nın yasal olmadığı bir durumu yok. Bu gittigidiyora, sahibindene, n11'e yasal değil demekle aynı şey. G2A platform sağlıyor satıcılara. Ha bu durumu bilip de göz yumuyor mudur? Evet. Ancak bu yüzden suçlanamaz çünkü aracı platform. Yasal yani. n11'e gir, ürünlerin %70'i resimdekinden farklıdır, alışverişler hep sorunludur, iade gönderirsin adam kargoyu almadığını iddia eder n11'le görüşsen destek alamazsın ama. Bu n11'i illegal yapmıyor.

   @outrun G2A hırsız değil tekrar belirtiyorum. G2A kendi birşey satmıyor. N11'den farkı yok g2a'nın. n11'de nasıl ürünler satılıyor söyliyeyim, ürünü alıyorsun, kırık bozuk geliyor, iade ediyorsun, adam üstüne yatıyor, n11'e ulaşıyorsun adamların umrunda olmuyor. Resimdekiyle alakasız ürünü gönderiyor adam iade almıyor, n11'e yazıyorsun satıcıyı haklı buluyor vs. gittigidiyor da aynı şekilde. g2a da bir benzerini yapıyor, durumu bilip göz yumuyor. n11 ve gittigidiyor da satıcılardaki sorunları bile bile göz yumuyorlar. Bir farkları yok

   Ayrıca G2A'ya savaş açılmasının da anlamı yok. G2A gider kinguin gelir, o gider başkası gelir. Sorun bu sitelerle çözülmez, kartların çalınması işinin çözülmesi gerekiyor

  • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

   @protego sorun kartin calinmasi olsa sadece... Gelistiriciler hic bir sey kazanmamis oluyor. Bu rockstara filan koymaz belki ama indie adamin canina okuyor. Ikinci el alacagina torrentten cek diyor yapimcilarda. G2a nin yaptigi sey istedigi kadar yasal gorunse de yanlis.

  • protego @protego

   @mertkirimgeri Peki ben şunu merak ediyorum. bu adamlar key satıyor değil mi? Keyleri nereden buluyorlar? Indie oyun diyoruz, indie oyun anca Steam'de satılıyor, Steam'de oyunu direkt key şeklinde alma imkanı yok. Nereden alıyor bunlar keyleri? Key işini engellesinler o zaman

   Valla bu işi çözmenin yolu basit aslında, 3D secure'u zorunlu tutacaksın, oldu bitti. Türkiye'de her yerde var, yurtdışında hiçbir yerde yok. Anlamıyorum bankacılık konusunda hakkaten Türkiye ilerde galiba

  • Outrun @outrun

   @protego detaylı cevap vereceğim.

  • Outrun @outrun

   @protego Hocam detaylı cevap vereceğim demiştim.
   https://teknoseyir.com/durum/1112184#comment-3991250
   Blog gibi bir içerik yazmayı düşünüyorum ama bu da detaylı cevap sayılır. UY'nin durumunu görünce oraya bir şeyler yazma gereği duydum.
   3D konusunda da %100 haklısınız, her yerde zorunlu olursa bu iş kökten çözülmüş olur kesinlikle. Türkiye bankacılık konusunda çok ileride evet.

 • Hado @hado

  Kaçakçıdan mal almakla aynı şey. Koca koca yayıncılar reklamlarını alıyor bir de bunların.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Gri marketin desteklenecek bir tarafı yok. Ne var ki oyun şirketlerinin piyasayı kontrol etme çabaları da aynı oranda mide bulandırıcı. Bunu gerçekten haklı olan bağımsızları ayırarak söylüyorum elbette; ancak geçmişte Gearbox'tan Activision'a, EA'den Ubisoft'a dev şirketlerin saçma sapan bahanelerle oyun anahtarlarının yeniden satışını, hatta ikinci el satışları falan engellemeye çalıştıklarını gördük.

  Evet, ortada çalıntı kartlarla alınıp satılan oyunlar var. Evet, özellikle bu dolandırıcılıklar tespit edildiğinde hem sahte oyun anahtarlarının takibi, hem de kredi kartı geri ödemelerinde şirketler ciddi bir zaman ve para kaybına uğrayabiliyorlar. Ancak günün sonunda G2A sadece bir platform. Satıcı değil. Belki dolandırıcılara karşı daha ciddi önlemler alabilirler- ki dolandırıcılık yüzünden zarara uğradığını ispat eden şirketlere 10 katıyla tazmin etme sözü de vermişler. Bu da bir başlangıç.

  Bu arada bütün tartışmaları başlatan Mike Rose'un şirketinin G2A'de sadece 5 tane oyunu satılmış, bunu da söyleyeyim. Bunların ne kadarı dolandırıcılıkla elde edilmiş bilmiyoruz. Zaten oyun anahtarları yasalsa şirket parayı çoktan kasasına koymuş demektir, merak etmeyin.

  Bu konu iki ucu keskin kılıç. Şu taraf haklıdır demek pek sağlıklı değil.

  Yalnız şu var. Oyun endüstrisinde bir şeylerin düzelmesi için de G2A gibi platformların kapanması değil, türlü soytarılık, yalan ve dolandırıcılıkla cebimizdeki paraya göz diken oyun şirketlerinin iş modellerini değiştirmesi gerekiyor. Zaten öyle olduğunda gri markete de gerek kalmaz.

  • protego @protego

   Peki bunlar keyleri nereden buluyorlar? Hadi AAA oyunları geçtim, zibilyon tane yerde satılıyorlar. Ama bazı indie oyunlar sadece Steam'de var mesela bakıyosun başka hiçbir platformda satışı yok. E Steam'de key satışı yok, bu adamlar çalıntı kredi kartıyla nereden key satın alıp da sonra G2A gibi platformlarda satıyorlar? Sadece Steam için de değil tabi diğer platformlar için de geçerli. Benim kafam basmıyor bu işe

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @protego

   Sanılanın aksine birçok bağımsız geliştirici/ dağıtımcı kendi sitesinden ve farklı mecralardan oyun anahtarı satışı yapıyor.

   G2A'de satılan oyun anahtarlarının nereden bulunduğuna gelince.

   1- Bazı geliştiriciler G2A ile anlaşıp oyun anahtarlarını burada olduğundan daha ucuza satabiliyor. Geçmişte Team 17 gibi bağımsızların bunu yaptığını gördük. Meşhur Gearbox olayı da yine böyle bir anlaşma yüzünden yaşanmıştı.

   2- Ucuz bölgelerde satılan oyun anahtarları.

   3-Basın ve promosyon anahtarları.

   4- Çalıntı kartla alınan anahtarlar.

   Tekrar etmek gerek sanırım. Oyun anahtarlarının üretimi tamamen geliştirici/ dağıtımcının elinde. Bunların nerelerde satıldığını bulmak evet tek başına çalışan bir bağımsız geliştirici için ekstra iş yükü olabilir; ama takip etmesi ve engellemesi o kadar da zor değil.

Phantom paylaştı.

2 gün makineyi downloada bırak sonra gel böyle hata al... Store gibi Allah belanı versin. Ne iptal edebiliyorum ne ineni silebiliyorum. Torrettenm mi çekelim illa.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Phantom paylaştı.

2019/01 Amatör Telsizcilik Sınavının sonuçları açıklanmış.
Kontrol etmek için: https://www.turkiye.gov.tr/kegm-amator-telsiz-sinav-belge-sonuc

Kıyı Emniyeti Amatör Telsizcilik Belge Sonuç Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak, Kıyı Emniyeti Amatör Telsizcilik Belge sonuçlarını sorgulayabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Phantom paylaştı.

#HamdiAbiFANClub

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 24
Phantom paylaştı.

@talha-turhal
https://twitter.com/talhaturhal/status/1125165790918062080

bu katır destekçisinin yeşil tiki alınana kadar plus üyelik almayı red ediyorum @gamsizm abi

Not: Bu bir tehdit değil olacak olan sonuçtur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 27
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Son kez yazıyorum. Talha'nın görüşlerini desteklemiyorum. Buraya da o görüşleri için çağırmadık. Totalwar topluluğundaki öncü kimliği ve Türkçeleştirme işinin sorumlularından biri olduğu için bu konuda yıllar önce içerik ürettik. Adına sahte üyelik açılmaması için yeşil tiki var. Amaç bu zaten. Özel üye vs değil.

  İşlediği bir suç, aldığı bir ceza bulunmuyor. Fikirleri nedeniyle gazetecilerin içeri atılmasını desteklediğinizi düşünmüyorum. Kalkıp aynı şeyi fikrini onaylamadığınız birine siz yaparsanız samimi olmazsınız. İnsanlar sizin gibi düşünmeyebilirler, sizin sevdiğiniz insanları sevmeyebilirler, sevmediklerinizi sevebilirler. Gerçekten özgür bir ortamda bunların hepsi normal.

  Burdaki bazı kişiler aynı karşı tarafın yolundan giderek sadece kendine özgürlük istiyor. İfade özgürlüğü çoğunuzun hoşuna gidecek bir şey değil. Çünkü sizinle aynı düşünmeyenlere tahammül etmek zorundasınız. Onlar da size. Birisi Allah yok diyecek birisi Atatürk hatalıydı diyecek birisi evrim saçma sapan bir şey diyecek liste uzayıp gidecek. İfade özgürlüğünü savunuyorsanız hiçbirini engelleyemez ya da mahalle baskısı ile sindiremezsiniz.

  Elbette ben hayal dünyasında yaşamıyorum. Bu ülkenin ne olduğu belli. İfade özgürlüğü vs olmayacak işler. O yüzden din, siyaset gibi konular yasak ve yasak kalmaya devam edecek. Öte yandan ülke böyle diye ben de kimseye haksızlık yapacak değilim.

  Talha ile ilgili bir işlem yapılmayacak. Sitenin kurallarına uyduğu sürece sizin gibi yazmaya devam edecek.

  Sizin de bu davranışa göre siteden ayrılmanız ya da abonelik iptal etmeniz en doğal hakkınız. Ülkenin kanunlarınca suçu olmayan birini, sitenin kurallarına harfiyen uyan bir kişiyi, bizimle aynı düşünmediği için ve 15 lira için engelleyeceğimizi düşünenler çok yanılıyorlar.

  Talha'nın muhtemelen hiçbir görüşünü desteklemiyorum. Hayata aynı pencereden bakmıyoruz. Ancak fikrini ifade etme özgürlüğü için sizi karşıma almaktan çekinmem. Ki burda fikrini değil oyun içerikleri paylaşıyor. Siz de Talha'nın görüşlerine karşı kendi fikirlerinizi, nerde paylaşıyorsa ordan iletebilirsiniz. Size de kimse sessiz kalın demiyor. Birisi fade özgürlüğünü kullanıyorsa, ifade ettiği fikre karşı gelecek sözlere de göğüs germeye razı olacak.

  Çok yanlış yoldasınız. Size uygulanan ve uygulandığı için haklı olarak tepki gösterdiğiniz baskıyı elinize geçen en ufak fırsatta karşınızdaki kişiye uyguluyorsunuz. Dolayısıyla ne mikro düzeyde burada ne de makro düzeyde ülkece kesinlikle olumlu bir değişiklik olmayacak. Sadece rüzgarın yönü değişecek.

  • Echo @echo

   Talhayı engeller geçerim. Ama siz niye aynı tiki kullanıyorsunuz. Dışarıdan bakan biri gelip sizin bu uzun yazılarınızı okumaz. Yeşil tike bakar. Sitenin girişine yazın bu uyarınızı çünkü ilerde aynı soruları soracak bir sürü insan çıkacak. Bu sizin açınızdan sorunu çözmüyor. Siteyi oluşumu seven biri olarak tavsiyem.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @echo Benim açımdan bir sorun yok. Bunu kafaya takanların derdi.

  • Echo @echo

   @gamsizm Size koyu mavi tik yakışır. Güzel olur siz bi yapın zor olmasa gerek.

  • Orcun @orcun

   @gamsizm Murat hocam, destekleyin desteklemeyin konu bu değil. Zaten desteklemiyorsunuz ki o malum kişinin öldüğü ile alakalı durum yorum vs siliyorsunuz normal. Ama bu iş destek veyahut desteklememek değil ki, birtane varlık çıkıyor videoları var açın bakın bilmiyorsanız eğer, '' keşke yunan galip gelseydi. '' böyle insanın aklının mantığının almayacağı şekilde şeyleri savunan birisiydi. Ve araştırın yani bildiğiniz akıl hastalığı ile alakalı raporu vardır. Daha neler neler var da yazmak istemiyorum aklım böylesine bir şeyi almıyor.

   Biri de çıkıyor senin video konseptine yada içeriğine '' okey abi ben çekerim yardım ederim '' diyor. Hani bilemezsin ki neyi destekliyor ne yapmış ne anlatmış ne yazmış vs. vs. vs. adam çıkıp anlatıyor okey güzel yetkin birisiymiş vs. ve sen adama onaylı üyelik tiki veriyorsun. Yani o adamın görünürde senle burada ki Levent abi ile Hamdi abi ile, Umut kardeşimiz ile görüntüde HİÇBİR farkı yok. Varsa siz söyleyin ? geçen çünkü yeşil tike anlam yükleyen üyeler sizsiniz demiştiniz anlam yüklemeyle alakası yok ki dışardan bakınca ne farkı var ? görüntüde yok. Modluk yetkisi vardır yoktur, engelleyen adamı görüyordur göremiyordur bunları bilemem onları siz biliyorsunuz. Ama her editöre verdiğiniz gibi tiki var mı ? var.

   Velev ki birisi bu yazılanları okuyor olsa, adam düşünmeyecek mi ? '' ya bu TS ne biçim siteymiş ya bir tane talha diye editörü var onaylı üyelik adama bak ya kimin destekçisi çıkmış püh bunların suratına, birde üyelerine karşı Murat Gamsız talhayı falan savunmuş, bak bak ne demiş adamlara isterseniz siz siteden gidin vs. vs. ne biçim site bu ya '' diye DH'e Ekşisözlüğe durum konu vs açsa ssler budur buyrun bakın dese ne olacak ? o zaman ne yapılacak yani ? Adam koyacak çünkü talha ile ilgili şahsi sitesinin ekran görüntüsünü, işte sizin o geçmiş yazmış olduğunuz mesajın ekran görüntüsünü, sizin editörünüz olduğunu gösteren yeşil tiki, birde silinen durumları mesajları vs. vs. o teknoseyir sitesinde ve youtube sayfasındaki video'u vs. vs. vs. vs. koyduğu an ne olacak ?

   Hadi DH'den Mesut Çevik falan oradan ulaşıldı konu siliindi, ekşi sözlükte ne olacak ? o konunu altına da yazılacak mı ? '' biz o adamı desteklemiyoruz ama video çektik, o yeşil tikte video çektiğimiz her kişide var dışardan belli olmuyor vs. hani beğenmeyen gitsin dedik doğrudur, ama ne yapalım yani bu adamın bunun destekçisi de olsa video çekmişiz olması lazım yani beğenmeyen de siteye gelmesin '' evet bu yapıldığı gün TS hiç olmadığı kadar hit çekecek buraya sadece küfretmeye gelecekler, böyle yığınla üyelikle gelinecek vs. ne yapacaksınız o zaman ? ben size diyeyim Murat hocam, o böyle son 72 saatin öne çıkan kısmında düşüldüğü an konu biraz okunur ve adam gelir sırf buraya küfretmeye, böyle ordu gibi 500 kişi bin kişi damlarsa ne yapacaksınız ? 5 tane editör size yetecek mi ? ki kafaya takan WP manyakları hastaları var adam sitenin açığını bulur oradan saldırırsa ne olacak ?

   Hadi yeni üyeliği kapatalım üye de olunamasın bir süre vs. denilecek galiba ? veya hadi önüne geçemedik bir süre sitenin fişini çekelim. E bu bana çok tanıdık geldi ? DHW ? aynısı DHW içinde olmadı mı ? site siyasetten ikiye bölündü üyelikler kapatıldı vs değil mi ? ben mi yanlış hatırlıyorum ? yazık değil mi siz söyleyin ? en olacak diyelim site kapandı, işte o kadar hınç sinirli grup kişiler vs sizin youtube hesabınıza damladı birkaç bin kişi aboneliği bıraktı, ama sizin dislike oranları çok fazla arttı altına gelen yorumların birçoğu küfür şu bu, ne olacak o zaman da youtube'a dislike beğen beğenmeme işte yoruma da kapatılacak mı ? Çünkü bir tepki çektiği an dışarı bu hadise sızdığı an önüne geçemezsiniz. Bu iş çünkü bence o noktaya gitti gidiyor, İnşallah olmaz. O kadar büyük noktaya giderse ben üyeliği de silerim buradaki birçok üye gibi de haklı olarak sileriz. Çünkü artık o durumdan sonra bizlerde dahil kimse önüne geçemeyecektir. Bu iş öyle Levent abi kendi sitesine niye yorum yazmıyor gibi basit bir sorudan kaynaklı sıkıntı değil.

  • Echo @echo

   @gamsizm " Bunu kafaya takanların derdi." Siteyi sahiplenmekle alakası var. Bu iyi bir şey mi kötü mü bilmiyorum. Benim x kişiye bakış açım, suçu ve suçluyu öven biri olacak. Bunun da benim için düşünce özgürlüğü ile bir ilgisi yok.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @orcun Sadece çok kişi istiyor diye yanlış olduğunu düşündüğüm bir hareketi onaylamam mümkün değil. Kim ne derse desin.

  • protego @protego

   "Kadir Mısırın resmini bile sitemde görmek istemiyorum" diye her gönderiyi uçurup, Kadir Mısır'ı ve görüşlerini aynen destekleyen birine "ifade özgürlüğü sitede birşey yapmadı" demeniz ironik değil mi?

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @gamsizm Cidden yazık. Bu ülkede kimse hak aramıyor ayrımcılık istiyor. Adamın ben en ufak falsosunu görmedim allah için. Kendisini sevmem takip de etmem. Ama cidden yazık.

 • cestlavie @cestlavie

  -250 sub 😀
  şu talha boomerını da dikkata almayın artık ya. bunlara en çok gücü sizin verdiğinizin farkında bile değilsiniz. yazsın oynasın kendi çöplüğünde herkesin yaptığı gibi... 30 yaşına gelmiş daha hiçbir şeyi anlayamamış bir insana biz neyi anlatmaya çalışıyoruz ki? üyeliğini de silmiş işte. başardınız.