NVIDIA GeForce RTX Serisinin Tüm Detayları

NVIDIA'nın GeForce RTX 2000 serini hepimiz biliyoruz ancak henüz testleri yayınlanmış değil. Testlerden önce, kartların ince detayları üzerindeki yayın yasağı kalktı ve biz de katıldığımız sunumların diğer detaylarını bu videoda açıklıyoruz. Kartlar elimize geçince de testlerini yayınlayacağız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 47
 • URZA @urza

  Gelirse Ekim'e kadar. @gamsizm

 • Emre K @emre-k

  Nvidia sunduğu destek ile akademik alanlardaki derin öğrenme, makine öğrenmesi, evrişimsel sinir ağları gibi konuda alternatisizdi zaten. Şimdi bu durumu bir seviye öteye taşımış. Nvidia yıllardır hem son kullanıcı ürünlerinde hem de akademik alanlarda yapay zekaya yatırım yaparken rakibi AMD'nin bu konuda kayda değer bir hamlesi yok.

  Öte yandan RT teknolojisinin kalıcı olması kısa vadede zor. Hem en üst donanım istiyor hem de oyun geliştiriciler için Nvidia ile partner olmak şart gibi. Bu da sektörde tekelleşme yaratabilir. Buna ilaveten tüm konsollar AMD çözümleri ile üretildiği için eğer yeni nesil konsollarda Nvidia çözümleri kullanılmazsa bunun konsollara gelmesi de mümkün değil gibi. RT sanki küçük, elit bir kesim için ayrıcalık olarak kalacak gibi.

 • Tirido @tirido

  Yapay zeka filan hikaye. nVidia parayı bastırıp oyunlara ekletmediği sürece çok az geliştirici bununla uğraşır. Geliştirdikleri LOD teknolojisi daha önemli. Yeni DX ve OpenGL'e eklenirse hayatımıza etkili bir şekilde girer. Sadece nVidia'da kalırsa yine pek bir işe yaramaz. Hem bunun hem de DLSS'nin oyuna eklenmesini çok zahmetsiz hale getirmeleri lazım.

  Hepsi güzel gelişmeler ama LP'nin dediği gibi konsollara ne kadarı yansırsa önümüzdeki 4-5 sene oyunları öyle oynayacağız. Raytracing'in hayatımıza girmesine daha 2 nesil var. Ancak 4080'den sonra raytracing fark yaratmaya başlar. Bu saatten sonra o kartı alan adama 1080P denmez. O kartı alabilen adam için hayat 4K 60fps'dir.

  GPU'nun yapay zeka ve raytracing bölümleri oyunlarda uzun süre atıl kalacaktır ama programlar desteklerse (ki destekleyecektir) hem oyuncu hem de profosyonel uygulamalar kullanan kullanıcılar için iyi bir seçim olacaktır. Yalnız o fiyatlara bu GPU'ların mevcut oyunları uçurması lazım.

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  Bence bu serideki fiyatina gore en gereksiz kart olacak 🙂
  Tabi ciddi fiyat dususu olmazsa...