@hkellecioglu Gnu/Linux tarafında uzun zamandır herhangi bir inceleme ya da bilgi paylaşımı yok. Solus, KDE Neon, Manjaro ve Deepin gibi merak edilen distrolar için inceleme yapmayı düşünüyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • bender.exe @bender-exe

    Solus gerçekten merak ettiğim bir dağıtım, incelemesini gerçekten isterim.

  • Hasan Alp İNAN @hainan

    Evet uzun bir zamandır durgunluk var. Solus'un güzel tarafı PiSi paket sistemini çatallandırıp kullanmaları ve yeni tamamen benzersiz bir masaüstü sistemini geliştiriyor olmaları. Fırsatını bulsam bende deneyeceğim.

  • Evren @evrenaytar

    @hainan Solus'un hem budgie,hem de mate ve Gnome sürümleri çok başarılı. Budgie'yi öneririm. Arayüz temiz ve sade, ikonlar ve tema meşhur Arch. 'Biz önce Allah rızası için, daha sonra özgür yazılıma sahip çıkabilmek için uğraşıyoruz, elimizden geldiği sürece de uğraşmaya devam edeceğiz' mottosuyla içine fetöcüleri doldurup en sonunda debian tabanlı bir çöp haline getirdikleri eski Pardus'un paket yöneticisini (pisi) temel alan bir uygulama yöneticisine sahip olması da ayrıca sempatimizi kazandırıyor. Yalnız uygulama merkezi hala çok zayıf, zamanla gelişecektir. Bazen uygulama merkezinde olmayan basit bir uygulamayı kurmaya çalışırken sinirler gerilebiliyor 🙂