Asus ZenFone 5

Sorusu olan arkadaşlar bu inceleme altından sorabilirsiniz. Önce siteye üye oluyor, konuyu beğenip favorilere alıyor sonra sorumuzu sorup teşekkür ediyoruz..

http://youtu.be/n1Fh9KQAbVo

http://youtu.be/Rs50IR23xAY

http://youtu.be/HEPbd-H0sGU

http://youtu.be/mRjd_3ysYt8

Telefona KitKat Romunu Yüklemek için sırasıyla:

Önemli Not: Şarzınızın enaz %50 olduğundan emin olun.

1: http://www.asus.com/tr/Tablets_Mobile/ZenFone_5_A500CG/HelpDesk_Download/ Adresine girip İS bölümünden ''Android'' seçin.

2: Açılan Menüde Firmware bölümüne tıklayın ve en üstteki 724.47 MBytes ASUS ZenFone 5(T00F/T00J) software Image: V2.19.40.6 for WW SKU only* İsimli dosyayı bilgisayarınıza indirin.

3: Bilgisayarınıza inen zip dosyasının içerisinde bulunan 2. zip dosyasını telefonunuzun içerisine atın ve usb kabloyu çıkarın. Telefon ekranında ''Güncelleme var'' diye bir uyarı gelecek OK deyip işlemi bitirin.

4: Yükleme yardımcısı PDF'inden aşamaları görebilirsiniz. http://dlcdnet.asus.com...e_Update_SOP_140718.pdf

Root Yöntemi:

ÖNEMLİ NOT : ZENFONE 6 İÇİN DEĞİLDİR! SADECE ZENFONE 5 MODELİNDE ÇALIŞIR. OLABİLECEK HERHANGİ BİR SORUNDA MESULİYET KABUL ETMİYORUM. SORUMLULUĞU ÜSTÜNE ALABİLECEK HERKES YAPABİLİR...

Önce bu linkten root apk yi indirin :

http://www.asus-zenfone.com/2014/09/rootzenfone-144r-apk.html

Ardından apk yi kurun. Kurulum işleminden sonra wi-fi ve mobil verinizi kapatın. Cihazı uçak moduna alın. Sonra uygulamayı acın ve ilk seçenek olan superuser chainfire seçeneğini seçin. Kısa bir yükleme süresi olacak. Ardından cihazı yeniden başlatmanız için bir uyarı verecek ^ plase reboot^ gibi. Cihazı yeniden başlatın. Cihaz kendini güncellemeye alıp açılacak.. cihazınız root olmuştur.. artık menünüzde süperuser uygulamasıni goreceksiniz. Yinede root kontrolü yapmak isterseniz marketten root checker uygulamasını indirin ve denetleyin... Kolay gelsin....

ÖNEMLİ NOT - 2 : ROOTTAN SONRA XPOSED FRAMEWORK YUKLEMEYE ÇALIŞMAYIN. ZENFONELAR DESTEKLEMİYOR. CİHAZINIZ SOFT BRİCK OLABİLİR...

FM Radyo Aktif Etmek ;

Roottan sonra titanium backup uygulamasını kurun. YEDEKLEME-GERİ YÜKLEME seçeneğine girin. Oradan uygulamaları aşağı doğru sürükleyerek alfabetik sıraya göre f kısmında Fm Radyo uygulamasını göreceksiniz. Dondurulmuş olacak. Uygulamanın üstüne basın. Ve hemen yukarıda Çöz yazan yere basın. İşlem bu kadar. Artık Menüde radyo uygulaması gözükecektir. Güle güle kullanın 🙂

TELEFONU DEMO MODA' GEÇENLER,

Muhtemelen cihaza root atmaya çalıştınız, atamadınız. Cihazda kilitleyip kendini demo moda aldı. Sol üst koşede mavi simge çıkar, asus offline demo diye.. Hatta rehbere girin saçma sapan kişilerlen dolu olduğunu göreceksiniz. Eğer root yaparken olmadıysa başka ne yapmış olabileceğinizi bilmiyorum açıkcası. Ama söylediğiniz olay root işlemi bitmeden ekranda çıkan kutulara müdehale etmekten kaynaklanıyor.

ÇÖZÜM
----------------------------------------------------------------------

Cihazı sıfırlamaktan başka çözümü malesef yok.

Cihazı sıfırlamak içinde yapmanız gerekenler.

- Demo mode çalışmaya başlıyor, ekran video gelecek bekleyin. Video gelince ekranın ortasına dokunun, web sayfası benzeri bir ekran açılacak ZF tanıtımı yapan.
- Bu ekranda 10 saniye kadar geri tuşuna basılı tutun.
- Bir kod girmenizi isteyen ekran gelecek karşınıza
- 741603 giriyorsunuz. Cihaz kendini sıfırlayıp resetliyor, ilk aldığınız gibi kurulum sihirbazı ile yeniden açılıyor. ordan sonrasını da yaparsınız artık.

.........................................................................................................................................

Zenfone’larda bilinmesi ve kullanılması gereken 14 hazır özellik ve uygulama:

1. Telefon görüşmelerinin otomatik kaydedilmesi (Auto Record Calls)
2. İşlevsel kilit ekranı (Lock Screen)
3. Zenfone ses sihirbazı (Audio Wizard)
4. Asus ücretsiz 5 GB Web deposu (Asus Webstorage)
5. İndirilen yazılımları ve kullanım sıklığını pratik bir şekilde görerek kullanılmayan yazılımlardan kurtulmak amaçlı yazılım tasnifçisi (Apps Drawer Sorter)
6. Sonra yapılacaklar listesi oluşturma ve takibi (Do It Later)
7. Batarya tüketimini daha verimli kullanmak amaçlı mod seçimlerine imkan sağlayan akıllı tasarruf (Smart Saving)
8. Telefon kurulumu esnasında atlanan ve önem arz eden parametrelerin sonradan da basitçe değiştirilebilmesine imkân sağlayan Kurulum Sihirbazı (Setup Wizard)
9. Gelişmiş bildirim sistemi (Notifications)
10. Çekilen fotoğraf ya da ihtiyaç duyulan dosyaların kablosuz ağ üzerinden dağıtımını sağlayan kablosuz grup bağlantısı (Party Link)
11. Bilgisayarınızın uzaktan kumandasına imkân sunan uzak erişim (Remote Link)
12. Bilgisayar klavye ve faresi ile Zenfone’u bilgisayarınız üzerinden kullanmak (PC Link)
13. Diğer cihazlarla çalışmayı ve medya paylaşımını kolaylaştıran bağlantı paylaşımı (Share Link)
14. Ekranı aynaya çevirerek günlük bakım desteği sağlamak (Mirror)

Güncellenecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 356