denizmavi paylaştı.

Xigmatek Gaia II

Xigmatek Gaia II Server olarak kullandığım kasanın fanı çok gürültü yapınca bu ürünü aldım. 95 TL civarı bulunmakta. Ürünün:
Eksileri
- Arka parça metal (bir yıldız bundan eksilttim)
-Fan aparatını takmak zor.
Artıları
+ Sessiz fan.
+Kolay montaj
+Performanslı bir sistem
+Fan 12 cm
+AMD ve İntel uyumlu.
İnternette arka plakanın süngerimsi yapının zamanla erimesi dolayısıyla ana kartları yaktığını yazmışlar. Bu sebepten -50+120 C dereceye dayanan bir plastik ile takviye ettim.
Ürünü eğer arka plakayı takviye edersiniz tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
denizmavi paylaştı.

Star Wars Battlefront (Beta)

Öncelikle mantıksız bir yerden başlamak istiyorum. Oyunun arayüzünü çok beğendim. Uzun zamandır bu kadar sade, şık ve kullanışlı bir arayüzü olan oyun oynamamıştım.

Beta sürecinde açık olan iki modu da bir süre oynadım. En çok beğendiğim yanı sürekli aksiyonda tutması. Sen öldün geç kenara bekle diye bir olay yok. Mermi bitti derdi yok. Silah ısınıyor. El bombası bitti derdi yok süreyle doluyor. Zamanın teknolojisi çok güzel yansıtılmış.

Seslerden oldukça memnun kaldım. Silah sesleri, bam güm, savaş gemileri vs. güzel hissettiriyor. Atmosfere güzel sokuyor. Sadece hazır telsiz iletişim seslerini biraz yadırgadım. Duyunca sanki bu oyunun değilmiş gibi hissettirdi.

Grafikler oldukça iyi. Tabi ben grafikleri şovu yapılan videolardaki kadar gazlayamadım. Tüm ayarlar High 1080p oynadım. Atmosfere yeterince sokuyor.

Performans olarak sıkıntı yaşamadım. FX-8320 4.6ghz + 270x Toxic 2GB 1200/6000mhz + 8gb bellek ile Tüm ayarlar yüksek( bir üstü olan ultra değil) halde 60FPS kilit açık oynadım. Ara ara aşırı yük bindiğinde 60 kilidi bozuluyor ama sorun değil 40FPS+ üzerinde kalmayı başarıyor. Ben 30 FPS oynarım diyen benimkine benzer sistemde 1-2 ayar kısıp ultra ayarda oynayabilir. O da ekran kartı belleğini şişirmemek için. Hep 60 ille de 60 denirse mediumda hiç rayından sapmadan 60FPS oynanıyor.

Beta olur da hiç mi sorun olmaz. Tabi ki yakaladım bazı hatalar. Çok beğendiğim arayüzde bile göze batan 1-2 sorun ile karşılaştım. Puan sayarken istisnasız bir öksürme yapıyor oyun mesela. Bunlar tam sürüme düzelir diye düşünüyorum.

Nereden puan kırdım ?
- Harita tasarımlarını yeterince oturaklı bulmadım.
- 20/20 bol savaş makineli savaşta güç dengesizliği var.
- Şimdiden deluxe edition var. Klasik olarak o edition bu edition bu DLC o paket cıvkı çıkacak gibi.
- Fiyat yüksek.
- Vuruş geri bildirimleri zayıf.
- Hedef vurmak kolay.

Beta olduğu için çok uzatmak istemiyorum. Ben bu oyunda BF4 oynarken arayıp bulamadığım heyecanı buldum. Hemen almak isterdim ama 69€ biraz fazla benim için. İlk indirimde paraya kıyıp alacağım gibi görünüyor.

Not: Video herhangi bir oyuncu kanalında alıntıdır. Atlaya atlaya izleyin.

Star Wars Battlefront: 45 Minutes Of Gameplay

We compile some of the best multiplayer footage to come out of the recent Star Wars Battlefront alpha test into around three quarters of an hour, unsullied by needless commentary. Thanks to the...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12
denizmavi paylaştı.

Asus T100 Magic Stick ile Android-x86 Live Deneyimim

Verdiğim adresteki talimatları kullanarak Hometech Premium Tab 10 ile çalıştırdım.(ne uzun ismi var bunun)

-GPS donanımda yok,geçtim.
-Kablosuz da sorun hiç yoktu.
-Yön sensörü 180 derece ters çalışıyordu ancak doğru açıda sabitleyip bıraktım.
-Ses hiç çıkmıyordu.
-Pil durumunu göstermedi.(Hep %100 kalıyor)Windows 10'da 4 buçuk-5 saat kullanabiliyorum.Pek farketmez gibi.
-Dokunmatik ekran,klavye ve OTG sorunsuzdu ancak dokunmatik klavye Türkçe Q,dock olan İngilizce çalıştı.
-Kurulumda sıkıntı olmadı,dili Türkçe ayarladım.
-Android 4.4 sürümü ile çalıştım.
-Tuşlar çalışıyordu ama screenshot almak için yazılım yüklemek zorunda kaldım.
-Çok hızlıydı ve 1.5 GB boş RAM ile açıldı.
-Arkada bayağı uygulama açık kalabiliyor.
-Asus T100 için hazırlanmış olduğunu belirteyim.Tabletimin BIOS'unda Secure boot olmadığını öğrendim.Ayarı yoktu am sorun çıkmadı yani.
-Ubuntu Live CD ve Android-x86'yı kurma seçenekleri de var,denemedim daha.
-3D grafik ve arayüzde sorun çıkarmadı.Asus ME176C tabletimden (Lollipop) daha stabil çalıştı.O cihaz güncelledikten sonra sorunlu hale geldi.
-Kameralar ve Bluetooth çalışmadı.
-Kendinden rootlu açıldı.

İlginç bir deneyim oldu.Çalışmasına bile şaşırdım doğrusu.Resimleri ekleyip bitiriyorum.

#akış #Android

http://forum.xda-developers.com/windows-8-rt/win-8-development/liveasus-t100-ta-magic-stick-t3091481

Ekleme:Yeniden giriş yaptığımda live oturumun devam ettiğini gördüm.Yaptıklarım devam ediyordu ve kurduklarım çalışıyordu.Galiba USB belleğe depolama yapıyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • GLaDOS @vidddd

  Bir yanlış anlaşılma olmuş galiba.Arkadaşlar ben Dahili belleğe kurulum yapmadım.Live şekilde kullandım.Yani kurulum yapmadan kullandım ve kapatıp açınca veriler siliniyor.Ancak Kurulum yapma seçeneği de var.Sanırım bu sürümün sürücüleri ASUS T100 için özelleştirilmiş.@geekherif'in verdği linkten de denemeyi planlıyorum.Belki sorunlar gidebilir düşüncesiyle.Ama tamamen diski silip kurmayacağım.Belki ilerde dual boot denerim.
  @denizmavi

 • GLaDOS @vidddd

  Onda da denenebilir belki.Xubuntu çalıştırıp videosunu çeken vardı turuncu sitede.Youtube'da görmüştüm.Benim aletin BIOS'u da bir cacığa benzemiyor.Tarih/saat,boot sıralaması,quiet ve fast boot ayarları var.Update de yok hiç ama secure boot yok.

  Bir de bu tabletin 2 büyük bir micro USB girişi var.Ama micro olan 3.0 görünüyor ve şarj işine yaramıyor.Yanında da bir tane ince uçlu şarj aleti verdiler.Sanki bozulsun diye yapmış herifler.

 • GLaDOS @vidddd

  @geekherif
  Hocam eğer indirebilirsem onu da denemeye karar verdim.Belki boot ettirebilirim anlatımları kullanarak.

MSVCR100.Dll MSVCR110.DII Hatası Çözümü

MSVCR100.Dll MSVCR110.DII böyle dll hatası alıyorsak windows işletim sisteminde her hangi bir Programda ya da Oyunlarda microsoft visual c++ indirmemiz ve bilgisayarımıza kurmamamız gerekiyor arkadaşlar yukardaki dll hatalarını almayabiliriz .bunun için her hangi bir dıll hatası alıyorsak onun için farkılı tarihlerdeki microsoft visual c++ 2005,2008,2010,2012, ya da yeni çıkanı indirip kurmak lazım . şimdi gelelim MSVCR100.Dll hataya bunu çözümü Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) (x64) yüklememiz lazım link:http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=14632 MSVCR110.DII bu hatanın çözümü Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4 (x86) (x64) yüklememiz lazım link:http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30679 videolu izlemek isteyen arkadaş varsa link:
https://youtu.be/GJmyf5GI0xo #TeknoYardım #windows7 #windows10

MSVCR100.Dll MSVCR110.DII Hatası Çözümü

windows10 msvcr100 dll ,110 dll hatası çözümü ,windows 10 tüm dll hataları çözümü, microsoft visual c++ 2010 x86 redistributable setup hatası
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Usb Flash Bellek Format atma (Programsız)

Sevgili Teknoseyir Ailesi Sizler için bir windows kurulum rehberi hazırladım tüm boyutuyla her hangi bir usb flash bellek ile windows7,8,8.1,10 işletim sistemini kurmak konumuz. arkadaşlarım ben bunu her hangi bir programsız olarak kurmayı anlattım. ben eskiden beri kullanıyorum bu yöntemi ilk önce usb flash bellek'i nasıl format atmak için uygun hale getireceğim. çalıştır aç : cmd kodlar:diskpart,list disk,select disk 2,clean,create partition primary,active,format fs=fat32 quick,assign ve her defasında enter ondan sonrada iso dosyasındaki klasörleri tümünü kopyala yapıştır ve bundan sonrası normal format almak ,bunu yapmak için programlarda var. ama ben ilk önce böyle öğrendim onun için kullanıyorum. eskiden bende format atmayı bilmiyordum ve format atan kişilere bir avuç para veriyorduk. artık bizler kendi formatımızı atmayı öğrenince onlarda işsiz kaldı birde kurulum videosu çektim .izlemek isteyen arkadaşlar için link:https://youtu.be/DNZn4cTS3Xk #akış #Windows10

Usb Flash Bellek Format atma (Programsız)

Windows 10 usb flash bellek format atma (programsız) windows 8.1 , windows 8 windows 7 usb flash bellek format atma programsız çalıştır aç : cmd kodlar:diskpart,list disk,select disk...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi 10400 mah Power Bank Sahtesi İnceleme

Xiaomi 10400 mah inceleme test kendisini aliexpressten aldım sahte çıktı almadan önce bütün yorumlar orjinal çok iyi diyordu aldım sahte çıktı. sorun başlattım ve toplam 12.80 dolardı 10 dolarımı geri aldım satıcı iletişime bile geçmedi. ve kedisinin kanalını kapattı herkes sahte değince sadece aliexpressten telefon kılıfı ve kemer aldım onlardan memnun oldum. elektronik ürünlerde memnun kalmadım türkiyede elektronik ürünler daha iyi çok fazla söze gerek yok videosunu çektim linki izlemek isteyen arkadaşlara https://youtu.be/17TBSaglJP0

Xiaomi 10400 mah original and fake

Xiaomi 10400 mah inceleme test Xiaomi 10400 mah taşınabilir şarj cihazı Xiaomi 10400 mah orjinal mi Xiaomi 10400 mah powerbank kullanım testi ve kullanıcı yorumu hakkında tüm bilmediklerimiz...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8