Lexar Jumpdrive S25 128GB

Herkese selam TS vatandaşları.
Çantamda 4 tane flash disk ile gezmekten sıkıldım ve bir tane flash disk alıp her şeyimi içine atmak, tek bir disk taşımak için biraz araştırmadan sonra micron üretimi olan LEXAR JUMPDRIVE S25 128GB modelini amazon.com'dan 32,50 usd'ye aldım ( http://www.amazon.com/Lexar-JumpDrive-128GB-Flash-Drive/dp/B00S5V637A ) 49 usd'lik alış-veriş yapınca ücretsiz kargo ile yaklaşık 3 günde Türkiye'ye geldi ama PTT kargodan ise 7 günde 15km'lik yoldan getirmek için kavga, dövüş ve küfür tekniği kullanıldı...

Neyse,ürünün 5 farklı renk seçeneği var, bendeki siyah olanı. Herhangi bir 3th part yazılım hediyesi yok. Sadece diskin içinde Lexar 'ın kendisine ait dosya şifreleme yazılımı ve pdf formatında kullanım klavuzu geliyor. Kullanımında kızaklı sistem kullanılmış.
Yaptığım bazı testlere göre gayet başarılı, Türkiye'de daha pahalı satılan aynı kapasitedeki ürünlerin çoğundan (bazılarından neredeyse 2 kat) hızlı. Ürünün tek eleştirebileceğim tarafı; kasasının üretildiği plastik malzemenin kalite hissi oldukça düşük, sanki biraz zorlansa "çıt" kırılacak bir hissi var ama elimle bastırmama, biraz zorlamama rağmen (henüz) kırılmadı..
Testleri sadece CRYSTALDISK yazılımıyla ve exfat, nfts dosya sistemlerini ayrı ayrı test ettim. NTFS dosya sistemi genel olarak yazma hızında başarılıyken, EXFAT dosya sistemi ise okumada daha başarılı bir performans gösterdi. USB 2.0 hızı ise, usb 2,0'ın son sınırında.
Fotoğrafların bazılarını internetten buldum. Diğerleri kendi çekimim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap