Lifeline - mobil oyun

Merhabalar, sizlere ios'ta haftanın ücretsiz uygulaması olarak görüp indirdiğim "Lifeline" adlı oyundan kısaca bahsetmek istiyorum.

Lifeline metin tabanlı bir oyun. Size bilinmeyen bir mesaj geliyor. Bu mesaja cevap vererek Taylor adında bir kadın/erkek kişinin görev aldığı bir gezegene giderken başlarına gelen bir olaydan dolayı yardım çağrısını cevaplamış oluyorsunuz.

Mesajların sonunda size iki seçenek sunuyor bunlardan seçtiğiniz yanıta göre hikaye şekilleniyor. Ben biraz kızdırdım sanırım kendisini "ben sana bir kaç sana dönerim" dedi ve cidden bir kaç saat sonra bildirim geldi. Oyunun sevdiğim yanı tablet, telefon ve akıllı saat ile oynamaya müsait. hatta bildirim ekranından bile cevaplayabilirsin diyor Apple kullanıcısı için.

Ben başlayalı 2 gün oluyor. İçeriği hakkında diyeceğim her şey spoiler olacağı için bahsetmiyorum. Ama kurgusu güzel ki yazar Dave Justus tarafından yapıldığı söyleniyor.

Ücretsizken indirebilirsiniz. Ücretli hali de yanılmıyorsam 2-3 TL civarında.

+ ları;
+ Çok basit bir oyun.
+ Çok zaman gerektirmiyor.
+ Hikaye ile ilgili bir detay pek yok merak uyandırıyor.
+ Kararları siz veriyorsunuz, sizi dinliyor ve sonuca etki ediyorsunuz.
+ Kararları belki hatırlamak zor ama tekrar tekrar oynanabilir.

- leri
- Türkçe yok. İngilizce metinleri gerçi bana çok zor gelmedi.
- Grafiksel hiç bir şey vaadi yok. "pek eksi sayılmaz ama insan merak ediyor bir iki fotoğraf umarım çıkar sonunda 🙂

IOS: https://itunes.apple.com/tr/app/lifeline.../id982354972?mt=8

ADROİD: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.threeminutegames.lifeline.google&hl=tr

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ceyhun paylaştı.

Ucuz Oyun Bundle’ı Alabileceğiniz İnternet Siteleri

#Steam #akış #oyun #indirim #ücretsizoyun Ucuz oyun denilince zaten pek çoğumuzun aklına başta #humblebundle olmak üzere bundle siteleri geliyor.Ama ben yine de konuya yabancı arkadaşlar için “kendi kullandıklarım” ile ilgili bir yazı yazayım dedim.Yazacağım sitelerden oyunları tek tek de alabilirsiniz ama ben bundle’ları ele alacağım ve sadece kendi alışveriş yaptıklarımdan bahsedeceğim.Yine faydalı olacağını düşündüğüm link ve grupları da paylaşacağım.

Humble Bundle:Zaten bilmeyen kalmamıştır.Ama yazacaklarım arasında bundle’ları oyun olarak en kaliteli olanı.Sitesinde hem “Humble Bundle” hem de “Weekly” kısımlarında ayrı ayrı oyun paketleri bulunuyor.Android telefon kullanıyorsanız zaman zaman sitede yer alan “PC &Android Bundle” ları ile aynı oyunları hem Steam hem de Android telefonunuza alabilirsiniz.

https://www.humblebundle.com/

indiegala: #indiegala ‘da aynı anda 4-5 tane farklı bundle bulunabiliyor.Fakat sitenin indie temelli olması nedeniyle paketlerdeki oyunların çoğunun Steam’deki kullanıcı incelemesi “Karışık” ya da “Çoğunlukla olumsuz”.

Ama indiegala’nın bunun dışında iki güzel yönü var:İlk olarak TS akışından da bildiğiniz gibi çoğu zaman ücretsiz oyun veriyor.

Diğer bir güzel yanı ise bundle paketlerinin içeriğinde hangi oyunun Steam koleksiyon kartları desteği varsa belirtiyor.idle master kullanıyorsanız ya da bundle’a ödediğiniz parayı koleksiyon kartı satıp çıkartma niyetindeyseniz bu işinize yarayacak bir ayrıntı ve özellik.

https://www.indiegala.com/

Nu uvem: #Nuuvem Brezilya Reali üzerinde alışveriş yapılan bir site.Para birimi sayesinde ucuz oyun ve bundle almak mümkün ama çok zahmetli.İngilizce bir arayüzü yok ve alışveriş için Hola falan gerekiyor.Ben hiç kullanmadım.Ama Steam’de “SYS32” isimli kullanıcının Nu uvem’den alışveriş ile ilgili hazırladığı Türkçe bir rehber var,işinize yarayacaktır.

Alışveriş rehberi: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=398809938

http://www.nuuvem.com.br/

Groupees: #Groupees ‘den adventure oyunları içeren bir bundle almıştım.Alışveriş sistemi diğer bundle siteleri ile aynı.

https://groupees.com/

Bundle Stars: #bundlestars Yine sadece bir kere alışveriş yaptığım bir site.Fakat alışverişin her adımında Paypal diye diretmesi sinir bozucu bir detaydı. Aldığım bundle’daki oyunlar ise gayet iyi oyunlardı.

http://www.bundlestars.com/

Benim alışveriş yaptığım siteler bunlar.Bu sitelerdeki indirim ve ücretsiz oyunları takip etmek için ise size iki Steam grubu öneririm.Bu gruplara Steam üzerinde katılırsanız Steam’deki ”Aktiviteler” kısmını kullanarak tüm bu indirim ve oyun paketlerinden kolaylıkla haberdar olursunuz:

İlk olarak “DH – Multiplayer,Co-op Buluşma Grubu” Bence Steam’deki en yararlı ve etkin Türk grubudur.İsimlerinin aksine DH ile resmi bağlantıları yoktur.Sürekli aktiftir ve sorularınız olursa yardımcı olurlar:

http://steamcommunity.com/groups/DHMultiplayer

İkinci olarak “Ekşi Ucuzluk” Yine etkin ve aktif bir gruptur.Oyun indirimlerinin yanı sıra yılbaşı müzayedesi ile ilgili Türkçe bilgiyi bu grupta bulmuştum.

https://steamcommunity.com/groups/eksiucuzluk

Ben bu sitelerden alışverişi Bundle Stars hariç hep #Paypal nakit kart ile yaptım.indiegala ve Humble Bundle’da #Enpara kullanmak istediğimde "3D secure yok" diye mesaj geldi ve kullanamadım.Ama bunu akışta paylaştığımda bazı arkadaşlar kullanabildiklerini söylediler.Anlayacağınız ödeme kısmı kart bazında biraz karışık.

Benden bu kadar,Umarım yararlı bir yazı olmuştur.İyi oyunlar. 🙂

Emre Arat Nisan 2015

(Görseli buradan aldım: https://www.youtube.com/watch?v=Yff6Z9Z5tho)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6