Paylaş Paylaş

Philips SHP9500 İncelemesi

Open Back tasarıma sahip alanında başarımı ile dikkat çeken Philips SHP9500 kulaklığı inceliyoruz.

00:00 Giriş
00:06 Open Back
02:16 Tasarım
05:06 Ses Deneyimi
08:29 Fiyat ve Değerlendirme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hasan ilker Com @ilkercom

  70 dolar 1000 tl , peki. Hemen alayim nerdeyse.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Artık almak için değil de ürün galerisi niyetine çekiyoruz. Böyle şeyler de var. Zaten bir süre sonra bunları bir zamanlar alabildiğinizi unutacaksınız.

  • Tuncay @tuncay

   @gamsizm hocam umut koçak a youtube kanalının tüm yetkilerini mi verdiniz? etkileşim diye atılan mesajları siliyor - engelliyor veya blokluyor.. twitter dm ye youtube profilini attım dm den bakarsanız sevinirim.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @gamsizm ben fiyat olarak 70 usd göremedim o yüzden. 74 usd + kargo olarak var. o zaman da 1800 1900 liralara geliyor. Hemen bir üst segment olan AKG 701 serisinin ikinci eline odaklanıyoruz.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @ilkercom Kulaklığın ikinci eli benim kabul edebileceğim bir şey değil 🙂

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @gamsizm in ear tiplerde direkt silikonları yeniliyorsun. ( hiç alıp satmadım in ear ) over ear olanlarda zaten pedler silinebilir. veya onların da yenilenmesi söz konusu. Bu mantık ile hiç bir cihazı ikinci el kullanmamak lazım. En basitinden araba 😀 İçine tüberkülozlu mu bindi hepatitli mi bindi koltuğuna kim yellendi derken sıkıntılı iş 😀 Hatırladığım kadarı ile over ear 3-4 kulaklık aldım sattım. Hepsi de sıfırdan farksızdı. Ancak yine de dezenfekte ettim. Bazılarını dezenfekte ederken pedleri hacı ettim 😀

   Bu arada Philips f/p olarak çok iyi seviyede. O klasmanda superlux adında çılgın bir çin markası da var. son derece çakma görünüyor ama ses olarak hep zirvelerde.

   Odyofil camianın ve Kritik dinleme yapan profesyonellerin favorileri şu şekilde.

   En tepede Sennheier Hd800 varyasyonları
   Hemen ardında Hi-fiman Arya vs modeller
   sonra Focal Utopia ve kardeşleri Gelir.
   Sony MDRz1R bu klasmanın iyilerindendir.
   Beyerdynamics Dt1990 pro yine zirve grubunda.
   Sennheiser HD700 pek sevilmese de top seviye cihazdır. Sonrasında HD600 ve alt varyasyonları
   Sonraki klasman F/p canavarları ve AKG modelleri arasında savaş şeklinde. Ki bu klasmanın çoğu birbirinin benzeri veya taklididir.

   AKG K701 Q701 K702 K712 gibi modellerin ardından philips fidelio X2HR sonra X3 gelir.
   AKG K240 ve replikaları ( Samson SR850 ve superlux HD680 ) ile Philips SHP 9500 sonrasında 9600 modeli şeklinde yürür.

   Liste daha da uzar gider ancak bahsi geçen kulaklıkların hiç birisi amfi olmadan gerçek karakterini gösteremez. ister 40 dolarlık superlux olsun ister binlerce dolarlık HD800 veya Utopia olsun. İyi kötü bir amfi lazım. Hatta bazı modellerde bayağı bayağı ciğerli amfi gerekir.

  • kirazerik @kirazerik

   @gamsizm haklısınız ülkeye bile gelmiyordu bu ürünler eskiden

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @kirazerik eskiden bolca vardi. Bundan sonra zor. Ulkede en pahali kulaklik bile satiliyordu. Ama artik alinamiyor. Eskiden derken de 3 sene oncesine kadar.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @kirazerik O kadar eskiyi herkes hatırlamaz ama maalesef şu an orta üst seviye ürünler ya siparişle geliyor ya da gelmiyor. Bizim inceleme akışı da etkilendi bu durumdan. İlk çeyrek böyle kapandı. Bakalım bu çeyrek ne olacak.

  • Uğur Kaan Karşılıklı @kaan-karsilikli

   @ilkercom Merhabalar, önerebileceğiniz fiyat performans amfiler nelerdir?

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @kaan-karsilikli Merhaba. Kullanacağınız kulaklık nedir? Bütçe tam olarak ne kadar ?

  • Uğur Kaan Karşılıklı @kaan-karsilikli

   @ilkercom Vallaha aslında genel olarak sordum, bütçe işini de düşünmedim 🙂 evde kullanmadığım bir audio technica ath-m50x var, ona göre birşey önerebilirsiniz belki 🙂 teşekkürler ilginiz için

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @kaan-karsilikli M50x güzel cihaz. Ona ne amfi alsan hakkını verecektir. Ucuz yollu dersen sahibinden de sedef amfilere bak yerli üretim. Gayet iyi. Fiio markasının da K5 modeli rahat rahat sürecektir. Darkvoice , topping gibi markalara da bakmanı öneririm. Ayrıca düzcün bir dac kullanmıyorsan DAC + amfi kombine modellere bakman gerekir.

 • armagan @93-truva

  https://open.spotify.com/playlist/0Exl6QkQOHRxO3FUpfGRA3?si=49dcd7cf07b04d35 bu da benden olsun kulaklık hoparlör denerken kullandığım şarkılar. Odyofil değilim, bi ara olur gibi oldum ama gerek yok ruh hastalığı flac falan, spotifydan dinle geç ben bi fark duymuyorum çok şükür.