Paylaş Paylaş

MSI Z68A GD80 Anakart İncelemesi

Intel'in P67 ve H67 anakartlarındaki eksikleri kapayan ve uygun sayılabilecek bir fiyat etiketiyle piyasaya çıkan Z68 yonga setinin güzel bir örneğiyle karşınızdayız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mithras

  P67 çipsetli bir anakart alıp, Z68 anakarta vereceğimiz farkı ekran kartına yatırsak daha mantıklı olmaz mı? Bunun yanında USB 2.0 çıkışların halen böyle pahalı bir anakart üzerindeki olması hoş olmamış, USB çıkışlarının hepsinin 3.0 standardında olması gerekmez mi?

  • srknlvnt

   USB 3.0 hala yongaseti destekli değil. Mecbur ek yonga ile ekleniyor. Her ek kontrolcü yongası maliyet+tasarım uygulaması derken maliyeti artıyor.

   Intel USB 3.0'ı resmi olarak yongasetine eklemedikçe bu durum böyle gidecek.

 • Huseyin @hc

  Anakart incelemesi yapıyorsunuz kasmayın bence bu kadar zamanımız doldu diye. Adı üstünde inceleme, 10 dk ya sığmak zorunluluğu yok.Ayrıca bu teknik inceleme kısmını da yazılı olarak değil örneğin bu video da aralara serpiştirebilirdiniz. Yanlış anlamayın sizi hergün severek izliyorum gözüme çarpanları da söylemem lazım. 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Detaylı incelemenin yeri TeknoSeyir değil 🙂 Performans tablosunu videoda vermeyi saçma buluyoruz o yüzden mümkün mertebe az kullanıyoruz o yöntemi. Hele hele karşılaştırma varsa iyice anlamsız oluyor çünkü oturup incelemek gerekiyor o tabloları. Video ise dinamik ve akıcı olduğundan yapı olarak buna müsait değil.

 • Koray Üstüner

  X58 de 3 kanal bellek kontrolcüsü var. Intel yeni üst sınıf chipsetlerde neden 2 kanala döndü?

  • Emirhan Döngel @octinum

   X58 6 çekirdek ya da çok soketli sistemleri de düşünüyor. Bunlarda çok iş parçacıklı yüksek iş yükünde bellek bir darboğaz yaratabilir. X58 için bile üç kanal belli durumlar haricinde çok gerekli değil, masaüstü odaklı LGA1155/1156'larda hiç olmuyor. Daha doğrusu "bundan fazlasına ihtiyacınız varsa X58'e buyurun" diyorlar. 🙂

 • ilkay

  Kim hapşurdu ise çok yaşasın 😀

 • Darbeci Matkap

  anakartın sırf 3 pcix16 sı var diye cezbedici gelmişti meğer orası pcix4 müş yani 2.vga yı oraya atıp sli/crossfire olayını ferah ferah yapabilme gibi durumunuz olmuyor.Hatta oraya pcix4 kart takarsanız usb firewire sata3 anakart üstünde ne var ne yoksa bazıları iptal oluyormuş.
  Ömrümde böyle saçma bi model görmedim.Sanırım buna benzeri asustada var.
  p67 z68 h67 bilimum alayı çöp gözümde.
  x58 desen eol sürecinde amd sayesinde şimdi değil 1 sene sonra elfatiha okunacak onada.
  O bakımdan ne 1155 ne 1366 alınmaz diyorum aklı olan lga775 de devam eder.Hepsi para tuzağı bide öyle böyle değil ömürleri kelebek ömrü gibi bu 2 serininde.

 • Ahmet Sezgin Duran @marjinal1st

  Videonun sonuna doğru külüstür dijital Casio saatlerin alarmı gibi bi ses çıkıyo. Neymiş merak ettim 🙂

 • Fatih Gülçiçek

  Bu ikili güzel. He ikisini de ayrı ayrı severim. Çok severim.

 • M Uğur Gök @mugurgok

  Ben 1,5ay önce p8z68-v yi 360tl'ye aldım

 • apamurat @apamurat

  merhaba, ben grafikerim işim photoshop ile ve tabi aynı anda baya bir programda açık oluyor... çift ekranda çalışıyorum.. Şimdi yeni bir makina yapıyorum 2600k işlemci ve ana kart olarak da asus p8z68 deluxe aldım. 120 GB SSD ile kullanıcam, henüz topluyoruz. Bu kart ile ilgili ne düşünüyorsunuz. sizce MSI ın bu kartı ile kıyaslarsak hangisi iyidir? teşekkür ederim. ( http://www.asus.com.tr/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z68_DELUXE/

 • taha

  overclock manuel basınca en uygun olan durumamı getırıyor ??

Benzer Videolar