zhulinniao jinghong kulak içi kulaklık incelemesi

Selamün Aleyküm teknoseyir ailesi:

 

Bugün ki konuğumuz değişik bir isim, söylemesi zor fakat zhulinniao markasının jinghong modeli. İncelediğim ilk çift dinamik sürücülü kulaklık olmasından dolayı ben de çok merak ediyorum. Neyse incelemeye geçmeden ürün için indirim yapan zhulinniao mağazına teşekkür ederim.

 

 

kutu içeriği;

- Sayısını unuttuğum silikon uçlar,

- Bir çift köpük uç

- Kulaklık koruma kutusu,

- Kablo,

- Kulaklık,

- Kablo sabitleme aparatı

Kutuda köpük uç bile var, gayet iyi bir kutu içeriği olduğunu söyleyebilirim ki birazdan kabloya da değineceğim. Fiyatının 35 dolar olduğunu düşündüğümde gayet iyi.

 

 

Kulaklık ve kablo kalitesi;

 

Kulaklığın gövdesinde reçine kullanılmış, bendeki yeşil olan modeli ve bayağı güzel duruyor. Kablo da gayet kaliteli, benzer kabloyu he03 kylin de görmüştüm. Aslında bu tarz kablolardan pek hoşlanmıyordum fakat kullanım kolaylığı oldukça iyi, whizzer dan sonra bu kabloları sevmeye başlamıştım. Bu arada mmcx denen pin türünü kullanıyor jinghong, yani kabloyu her tarafa çevirebiliyorsunuz. Yinede bu pin türünü pek sevmiyorum, hatta hiç sevmiyorum.

 

 

Ses kalitesi;

Kulaklığı takar takmaz eğlenceli ve v sesli bir kulaklık olduğunu anlıyorsunuz, vokaller bir ya da iki tık geride. Eğlenceli müzik için tercih ettiğim kulaklıklardan birisi ki çift dinamik sürücü de bu yılın modalarından.

 

 

Bas;

Çift dinamik sürücü dedik, dinamik sürücü diyince genellikle akl baslar gelir. Baslar hacimli ve sıkı, kanama yapmıyorlar. Hafifte keskinler, bas sevenlerin bu kulaklığı sevme ihtimali bayağı fazla.

 

 

Orta frekanslar;

Klasik bir v sesli kulaklık olarak orta frekanslar girintili, vokaller ve orta frekanlarda çalan enstrümanlar bayağı geride. Vokalsiz kulaklıklar per tercih ettiğim şeyler değil. Detaylar da fena değil fakat geride kalınca pek bir anlamı olmuyor.

 

 

Üst frekanlar;

Bir tık daha ışıltılı olsalar güzel olabilirdi fakat yine de ortalama olduklarını söyleyebilirim. Sesi fazla abartmadığınız sürece kesinlikle rahatsız edici değiller. ( siz yine de sesi açmayıni kulaklarınıza yazık )

 

 

Konfor;

Kesinlikle başarılı, saatlerce takabilirsiniz.

 

 

Tını doğruluğu;

Ortalama, bu fiyat bandında çok daha başarılı ürünler gördüm.

 

 

Teknik özellikler;

V sesli dedik, bütçe segmenti dedik. Yani çözünürlük ortalamanın altında, bütçe segmentinde hem çözünürlüğü ile olan hem de eğlenceli kulaklık arıyorsanız genellikle bir özellikten vazgeçmeniz gerekebiliyor. Onu yapabilen tek kulaklık kırmızı flo idi, o da 2 senede sadece bir defa rastladığım bir modeldi.

 

Son söz;

Eğlenceli bir kulaklık arıyorsanız jinghong değerlendirmeniz gereken bir model, oldukça yüksek enerjisiyle gayet keyifli bir kulaklık. 8 vermememin tek sebebi bu kulaklığın 35 $ olması, 25 $ bütçelerinde olsaydı kesinlikle genel sıralamada 8 vermeyi düşünürdüm. Kutu içeriğine lafım yok, fiyata göre çok daha iyi. Ses kalitesi için 35 $ çok ciddi rekabetin olduğu bir bütçe segmenti, piyasada daha iyi modeller yok değil fakat zhulinniao öyle çok fazla kulaklığı olan bir firma değil ve gayet iyi ilerliyorlar. Genel puanım 7.1 / 10, okuyanlara teşekkür ederim.

 

 

zhulinniao resmi mağazası;

 

zhulinniao earphone store
https://a.aliexpress.com/_Eju6mlX

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler