Xiaomi Mi Bilgisayar Monitörü Işık Çubuğu İlk Bakış & Banggood Alışveriş Deneyimleri 2023

Xiaomi Mi Computer Monitor Light Bar MJGJD01YL

Dış Kutu

Cihazın kutusu, 14 günlük yolculuk sürecinde biraz hırpalanmış. Artık WeWorldExpress de mi oldu yoksa ülkemizde Aras kargoda mı oldu bilmiyorum.

Cihazı Banggood'dan aldığım için üzerindeki yazılar ve içindeki kullanım kılavuzu Çince.

  • Model numarası: MJGJD01YL
  • Ürün Boyutları: 23mm çapında, 448mm boyunda
  • Işık Sıcaklığı: 2700k - 6500k 270 lümen
  • Enerji Tüketimi: 5 Watt
  • Kontrol: Kablosuz Kontrol 2.4Ghz bağlantı ile
  • Kontrol Cihazı Boyutları: 66.5mm çapında, 34mm yüksekliğinde

 

Kutu İçeriği

Stant

Monitörün üst kısmına takılan stant, hem ışık çubuğunu tutuyor hem de arka tarafında bulunan tip C portu ile güç verip çubuğun çalışmasını sağlıyor. Stant ayarlanabilir bir çeneye sahip fakat benim monitörümde de gözlemlediğim kadarıyla arkası bombeli olan monitörlerde çok da iyi tutunamıyor. Stant alüminyum malzemeden yapılmış, oldukça kaliteli bir izlenim veriyor. Monitörün sırt kısmına, üst ve ön yüzüne temas eden yerleri kaymaz bir kaplama ile kaplı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontrol Cihazı

Cihazın benim için en büyük albenisi bu kontrol cihazı oldu. İnternette satılan bu ve benzeri diğer ürünlerde buna benzer bir kontrol cihazı pek yok. Kontroller direkt ışık çubuğu üzerinden yapılıyor. Bu da konforsuz bir kullanıma neden oluyor. Kontrol cihazı 2 adet AAA pil (kutu içeriğinde mevcut) ile çalışıyor. Xiaomi'nin belirttiğine göre bir çift pil ortalama 2 yıl kullanım sağlıyor. Kontrol cihazı komple plastik malzemeden yapılmış. Fakat bu malzeme, kauçuk hissiyatı veren kaliteli bir plastik seçilmiş. Kontrol cihazı, ışık çubuğu ile 2.4 Ghz kablosuz bir iletişim kuruyor. Herhangi bir tanıtma işlemi yapmıyorsunuz. Kontroller çok basit ve tutarlı. Bir kere bastığınız zaman, ışık çubuğu açılıyor/kapanıyor. Çevirdiğiniz zaman ışık şiddeti değişiyor. Basılı tutup çevirdiğiniz zaman da ışık sıcaklığı değişiyor.

 

Işık çubuğunu monitörümüze taktık. Bir ucu tip C, diğer ucu tip A olan USB kabloyla, monitörün USB çıkışından güç alarak bağlantı sağladık.

Odamın normalde aydınlatması bu şekildeydi. Biraz fazla ve masraflı bir aydınlatma yöntemi olarak düşündüğüm için bu cihazı aldım.

Oda aydınlatması kapalı, cihaz beyaz ışık modundayken

Oda aydınlatması kapalı, cihaz sarı ışık modundayken

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Işık, monitör ekranda herhangi bir yansımaya, ışımaya neden olmuyor.

 

Banggood'dan Alışveriş 2023

Ürün banggood'da 50$ civarındaydı. Banggood, yeni üye kuponu veriyor. Ayrıca joinhoney.com sitesinde banggood indirim kuponları mevcut. Aldığınız ürünle çalışan bir kupon bulmak biraz zaman alabiliyor. Ama benim bulduğum kod ile yeni üye kupon birlikte çalışabildi. Ülkemizin malum dolar kuru nedeniyle banggood'un kendi paritesi çok daha uygun kaldı. Bu nedenle alışverişimi sürpriz yaşamamak için TL olarak yaptım. Her şey dahil 885 lira tuttu. Harcamanıza vade farkı ile taksit imkanı da sağlıyor bazı bankalar için. Ben alışverişimi enpara ile yaptım. Ödeme sistemi olarak iyzico kullanılmış. Enpara normalde yurtdışı alışverişlerini taksit yapmıyor ama bu alışveriş iyzico üzerinden yapıldığı için taksitlendirme seçeneği çıktı. Yurtdışı olmadığını beyan edip taksitlendirdim. Ürün pre-order olarak gözüküyordu fakat sipariş ettikten 2 gün sonra kargo yapıldı. WeWorldExpress ile ülkemize gelmesi 8-9 gün sürdü. Gümrük işlemleri ve 4 günlük aras kargo rezilliği ile toplamda 14 günde elime ulaştı. Gümrük işlemleri için kimse beni aramadı. Kapıda da herhangi bir ödeme talep edilmedi. Kargo poşeti üzerinde herhangi bir gümrük etiketi veya açılma emaresi gözlemlemedim. Banggood güvenirlilik açısından aliexpress'ten daha iyi gözüküyor.

Aldığım ürünün faturasına ve sorun çıkarsa tamiratı için bir talep oluşturma bölümüne sahibim. Genel olarak banggood alışverişimde bir sorun yaşamadığım için memnun kaldım. Gelecekte ürün ve banggood satış sonrası hizmet kalitesi ile ilgili gelişmeler olursa paylaşırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler