Xiaomi Bluetooth Mono Kulaklık / BİM

Kulaklığı denedim.

Müzik kalitesi konuşma kalitesinden daha iyi. Ama bu sizi yanıltmasın. Apple'ın telefonla birlikte gelen kulaklığıyla boy ölçüşemez. Bu durum diğer telefonların kulaklıkları için de geçerli diye düşünüyorum.

Müzik kalitesini Spotify ile denedim. Ses kısma tuşuna basılı tutunca şarkıyı baştan başlatıyor. Ses açma tuşuna uzun basınca ise sıradaki şarkıya geçiyor. Tepedeki tuşa bir kere basınca müziği durdurup başlatıyor, uzun basınca cihaz kapanıyor. Telefon çalarken tepedeki tuşa bir kere basınca görüşme başlıyor, konuşurken basarsanız görüşme sonlanıyor fakat meşgule atmanın yolunu bulamadım.

IPhone 7 Plus'a bağlı kulaklık ile Samsung Galaxy Note 5 arasında yaptığım telefon görüşmesinde gelen ses biraz boğuk geldi bana. Giden ses ise kötü olmamakla birlikte mükemmel değil. Ama giden sesin, karşıdan gelen sesten daha kaliteli olduğunu söylememek mümkün.

Kapsama alanı beklediğimden iyi çıktı. İki oda öteye rahat çekiyor. Yaklaşık 8-9 metreden sonra kesintiler başlıyor. Firma, kapsama alanının 10 metre olduğunu söylüyor ama  benim yaptığım testte arada duvarlar da vardı tabii. Açık alanda mesafe artacaktır.

Pil konusunda bir şey söylemek için çok erken. Fakat firmanın söylediğine göre 2 saat şarj süresi, 3 saat konuşma süresi ve yaklaşık bir hafta bekleme süresi var.

Malzeme kalitesi güzel. Obje olarak hoş bir ürün. Mat bir rengi ve kaygan olmayan bir yüzeyi var.

Ürün 6 gramlık bir ağırlığa sahip ve kulağınızda varlığını hissetmiyorsunuz.

Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip.

Ürün V4.1 Bluetooth versiyonu ve protokol olarak HFP/A2DP/HSP/AVRCP

Uyumluluk konusunda hemen her telefon ve tablet ile eşleşebilir.

Kulaklığın uç kısmında uyarı ledi var.

Paketin içinden; kulaklık, küçük,orta ve büyük olmak üzere 3 adet kulakiçi silikon, şarj kablosu, kullanma kılavuzu ve garanti belgesi çıktı. Ürün 2 yıl garantili ve azami tamir süresi 20 iş günü.

Cihazı 49,90 liraya Bim'den aldım. Her markete kaç tane geliyor bilmiyorum ama görevliden istediğimde ilk gün olmasına rağmen bir tane kaldığını söylemişti. Talep olmuş anlaşılan.

Özet olarak bu ürün, elinizde iş varken telefon görüşmelerinizi yapmanıza olanak verecektir. Ancak daha fazlasını beklemeyin.

Sitedeki ilk incelemem. Eksikler varsa eleştirilerinizi bekliyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

 

https://teknoseyir.com/durum/840160

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler