VJJB V1 Çift Sürücülü Kulaklık İncelemesi

Arkadaşlar merhaba.

Bu yazıda Aliexpress’ten aldığım VJJB V1 çift sürücülü kulaklığı inceleyeceğim. İncelemeye başlamadan önce söyleyeyim işin uzmanı değilim. Sadece kulaklık özelliklerinde iddia edilen aralıklara erişelebiliyor mu ve kişisel deneyimlerimden bahsedeceğim. Öncelikle özelliklerini yazayım.

 

Özellikler:

  • Empedans : 8ohm
  • Hassasiyet : 110dB/mW
  • Frekans Aralığı : 20Hz-20kHz
  • Sürücü : 6mm lik Çift Sürücü

 

Kutu İçeriği:

  • Kulaklık
  • Taşıma Çantası
  • Biri hafızalı, toplamda 7 çift pabuç
  • Kulaklığı toplu tutabilmek için aparat
  • Çince-İngilizce Kılavuz

(İçerik yazının sonunda resim olarak eklenmiştir.)

 

Tasarım 

Tasarıma yapılan yorumlar genelde kişisel olacağı için ben bu konuda yorum yapmayacağım. Tarafsız şekilde aktarayım:

Kulaklık yukarıda da belirttiğim üzere çift sürücüye sahip. Sık rastlanan bir şey olmadığı için firma bunu sergileme gereği duymuş. Kulaklığın kulağa bakan tarafı şeffaf bir malzemeden yapılmış, böylece içerdeki sürücüleri rahat bir şekilde görebiliyorsunuz. Kulaklığın dış kısmı ise parlak metalik bir kaplamaya sahip.

 

 

Ürünün kablosu şeffaf duman grisi kaplamaya sahip ve yumuşak bi yapısı var denebilir. Manyetik gürültüyü en aza indirebilmek için kabloyu olabildiğince sarmışlar. Kablonun kendisi de rahat bir şekilde görülebiliyor.

 

 

Fiziksel manada tek şikayetim (aslında genel olarak tek şikayetim) kulaklıkların biraz büyük olması. İlk zamanlarda kulaklarımda bi acı hissediyordum, ilk giyildiğinde ayakkabının vurması gibi. Şu an o acı yok gibi, alıştım.

 

 

Ses

Sesi kulağımın duyduğu kadar değerlendirmeye çalışayım. Şöyle ki; yukarıda yazılan değerlere bakmaksızın en saf sesi aldığım kulaklıklardan biri. Saftan kastım seste hiçbir pürüz yok, sesi arttırsanız da. Bas şarkılarda, hele ki benim gibi Macbook kullanıyorsanız sesi sonuna kadar açmanız akıl işi değil. Neden bahsettiğimi anlamanız adına bir link koyuyorum:

https://drive.google.com/open?id=0BwCTbTYbaBTZSlM4bjN1UXg2ZDQ

Bu video da duyduğunuz ses kulaklıktan geliyor. Sesin temizliği, yüksekliği vs açıdan bana göre çok iyi bi kulaklık. Tabi telefonda amfi olmadan bu seslere ulaşmanız mümkün değil.

 

ibeats(urbeats)

Yukarıda yazan değerlere gelirsek, yine kulağımın duyduğu kadarını yazayım. Burada ibeats kulaklığımla da karşılaştırdım. Aşağıda yazdığım Bass değerleri üst sınır, Tiz değerleri ise alt sınırdır. Yani ibeats ile 15Hz den öncesi 16.5kHz den sonrası duyulmuyor. V1 ile de 1Hz bile duyulurken 18kHz den sonrası duyulmuyor. Özelliklerinde yazan 20kHz i duyamadım bu testle. Testi kendiniz de kulaklıklarınıza uygulayıp yorum kısmına yazabilirsiniz.

(http://onlinetonegenerator.com/432Hz.html)

Bass -> VJJB V1 : 1Hz – ibeats : 15Hz

Tiz    -> VJJB V1 : 18kHz – ibeats : 16.5kHz

 

Genel

Üründen genel olarak memnunum. Bana göre tek eksisi boyut olarak biraz büyük olması. Onun dışında bir şikayetim olmadı. Sormak istediğiniz soru olursa yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu arada değerlendirme işini fiyat/performans olarak düşünebilirsiniz.

Fiyat : 17.99$-19.99$

Link : https://www.aliexpress.com/item/2015-Latest-Original-Twin-Turbo-High-Quality-Headphones-In-ear-Metal-Earphones-Earbud-Stereo-Headset-With/32392697134.html?spm=2114.13010608.0.0.QH3GiY

 

Resimler

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler