TaoTronics Sound Liberty 92

TaoTronics Sound Liberty ön izlenimleri ve HepsiBurada rezaleti.

 

Kulaklığı üç gün önce sipariş ettim. İncelemelerine baktım. Enes Sözen'in incelemesini de görünce iyi ettiğimi sandım. Enes Sözen iyi inceleme yapmamış. Hatta eksiklerini hiç anlatamamış. Bazen güvendiğiniz dağlara kar yağıyor.

 

Kulaklığı bandrolsüz, sıfırlığını belirten yapışkan etiketi olmadan göndermişler. Bununla kalsa iyi. Faturasını da kutunun kenarına sıkıştırmışlar. Kutunun içinin açıldığı ve iade ürünü olduğu belli olan kulaklığın şarj kutusunun üstündeki naylon da açılmış. Her yönüyle sıfırla alakası olmayan bir ürün geldi.

 

Tüm aşamaları videoya kaydettim. HepsiBurada'nın ilk vukuatı değil bu. Çok defa yaşayınca biz de önlem alma gereği hissettik.

 

Kulaklıkla ilgili ön izlenimlere geçeyim.

 

Kutusu berbat. Şarj kutusu berbat. Çok kalın. Çok adi. Materyal kalitesi kötü. Kapağı dayanıksız. Yandan kalın anladık da derinliğine de kalın.  Küçük cebe bile sığdıramadım.

 

Kulaklıklar çok saçma olmuş. Çıkıntılı olan bölümleri aşırı kalın. Çok fazla ağza doğru çıkıntısı var. Kulaklık kulakta iyi durmuyor.

 

Ses kalitesinin iyi olduğu söylenmiş. Ortalamanın altında. Enstrümanları yiyor. Bazılarını duyamıyorsunuz. Öyle abartılı yorumlara bakmayın. Sakın böyle alışverişlerde yorumlara kanmayın. Tenekeden müzik dinleyenler bile yorum yapıyor.

 

Dokunmatik bölümü güzel olmuş. Dokunmatik kısa yolları saçma sapan. Hatta öyle garip yapmışlar ki, iki tıklama müziği durduruyorken, tek tıklama sesi açıyor. Saçmalık. Zaten cihazda yakınlık sensörlü yok. Yok yahu. Bu nasıl bir garipliktir?

 

İki kulaklık arasındaki anlık senkronizasyon arada bozuluyor. Dokunmatik sensörlün tepkileri de yavaş. Müzik değiştirmek için hamle mi yaptınız. Olmaz. 1,5 saniye beklemelisiniz. Hemen değiştirirse yazık olur. Müzik mi duraklatmak istediniz? O da olmaz. Kulaklığımız 1,5 saniye grev yapıyor.

 

Paket yapısı güzel. Basit ve ucuz. Ama, basitliğine oranla iyi.

 

Kulaklıkta plastik artıkları da var. Montaj noktalarında bu artıklara rastladım. Sivri kenarları olan bir ürün. Bu artıklar rahatsız ediyor.

 

Kutu kapağında iki kademeli açılış varken, kapanış tek kademeli. Kutu kapağını açtıktan sonra sağlamlık hissi vermiyor. Çok adi bir bağlantı noktası var.

 

Kutu gacır gucur ediyor.

 

Type-c portu var.

 

Kablosuz şarj yok.

 

mikrofonu iyi. Airpods'a yakın kalitesi var.

 

Ses gecikmesi yaklaşık 300 ms. Bu iki kulaklık takılıyken olan durum. Tek kulaklık takılıyken 200 ms oluyor. Ortalama değerlerdir. Şu gecikmeyi 50ms altına çeken TWS ya da Bluetooth kulaklık bulursam kaçırmam.

 

Garip bir inceleme oldu. Kusura bakmayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nakahella @nakah

  Hepsiburada'dan alışveriş yapmak kumar gibi. Kazanırken güzel ama kaybedince yani sorun yaşayınca mahvediyor adamı.
  Kulaklık bu marka hep övülüyor incelemelerde ama ben de yorumlarda kötü diye duyuyorum, bende de alt model var o da kötü.

 • Orcun @orcun

  Tws işinde ya apple alacan ya da paraya kıyıp sonynin iyisini alacan o kadar. Başka abidik kıbidik tayfuntronik yok şayomi yok onor monor konar tıraş.

  • revenge @revenge

   Samsung Buds Pro dikkatimi çekiyor. Apple'a o parayı vermem. Kulaklıkta bile kısıtlamalarla dolu.

  • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

   @revenge Ben geçenlerde taotronics purecore alıp iade etmiştim. Samsung Buds Plus aldım Vatan bilgisayardan 900tlye ama 2 tane alırsan 2. Budsı 450 liraya veriyorlarmış. İhtiyacım olmadığından 1 tane aldım. Eger birisini daha bulursam beraber alınız. Öyle malzeme kalitesi ses filanda tartışılmaz derecede iyi. Güncellemede gelmiş onuda yaptım. Daha önce Airpods pro ve Meizu ile philips kulllandım. Samsung beni tatmin etti. 1000 liranın üzerine çıkmadan halletmek lazım kulaklık alıyoruz sonuçta.

  • Orcun @orcun

   @revenge @regis Ben samsung'a güvenmiyorum. Buds ilk çıktığında deneyimledim abartmıyorum ama 15 sene önceki creative ep630'dan bile çoğu konuda kötüydü. Cx300'den bile kötü bir kulaklıktı. Ki cx300 de pahallı bir model değildi yani + min 10 senesi vardı o kulaklığın. Alabildiğine tiz alabildiğine cıstak cıstak sesler. Bass yok birşey yok ses derinliği facia vs. vs. ha buds+ ile toparlanmış ama onu denemem lazım. Pro olanı da bilmiyorum ama buds'ın üstüne ne kadar koymuşlardır ki ? hadi 2 katı koysun ? öyle düşünürsek o zaman benim cks99'dan hala kötü demek. Tabi şimdi kalite olayı kişiden kişiye göre değişiyor. Buds kötü diyorum ama hala kullanan bayılan kişiler var. E şimdi o adamları düşünüyorum adam geçmişte 10 liralık 15 liralık kulaklık kullanmış ki ? o adama tabi ki iyi gelecek gayet normal.

  • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

   @orcun Yok ben gayet memnun kaldım. Bassları öyle ep630 kıvamında olan tws var mı bilmiyorum. 630 ve 630i bayağı iyiydi o zaman da. Piyasada kulaklıklar birazda kulağa göre şekillenmiş. Mesela ben hayatta senheiser cx200 ve cx300 de denedim ama kullanamam tizleri çok cırtlak fazlaydı. Sony nin extra bass serisi deli gibi bas verip midleri tizleri bastırıyor denge yok. Buds plus modelinde bütün sesleri duyuyorsun tiz fazla bas fazla gibi bir sıkıntısı yok haa ama bana yeten bass o kadar oktavta yeterli iken sana belki de sony gibi bass vurması lazım. Akg ilk Samsung S8 ailesiyle gelmişti kablolu kimileri bayılmıştı ama ben bass tan mahrum kaldığını söylemiştim. Şuan ekolayzer filan ayarlamışlar gayet güzel. Airpods pro da kullandım onda ise basslar gayet tok ama akg ile airpods şurda ayrılıyor akg de bütün enstrümanları rahatlıkla ayırt edebiliyorsun. Akg o konuda baya iş çıkarmış kimse bunu söylemiyor nedense millet bass varsa ses yüksekse tamam diyor. Yine konu dönüp dolaşıp kulaga geliyor ben orta seste dinliyorum gürültü fazla olursa çevremde sesi yükseltiyorum. Bir çok insan sesi son seviyenin bir tık altında kullanıyor.

  • revenge @revenge

   @regis Hocam Vatan'dakine indirim demiyoruz. Önce bindirmiş. Sonra ikincide indirmiş.
   piyasada 720 Tl'ye Bulabiliyorsunuz. İndirim diye pek bir şey yok.

  • Orcun @orcun

   @regis Daha kötüleri de var. Hani ben diyeyim 400 500 lira altındakilerin çoğu kabloluda 100 liralık kulaklıktan bile çoğu zaman kötüler. Sadece tws yaptık 5 saat pil ömrü yapıştır geç modundalar. Ne adam gibi mikrofonu var ne de adam gibi pil ömürleri hepsi perişan. Ya kimisinin ses kalitesi biraz iyi ama gerisi kötü bu sefer ? ha ama bütçeyi aşarsanız tabi ki baya güzel alternatifler var. Cx300'ün mesela kulaklık karakteri daha çok metal müziklere uygundu. Gerçi genel olarak sennheiser'ın olayı bu. Sony'de mesela kimi serisi extra bass olanlarda öyle boğuk böyle bir bass hakim ama iyi serilerinde WF-1000XM3 mesela çok dengeliydi o konuda, ben denediğimde şaşırmıştım yani bu tipte böyle performans ? özellikle beni 360 derece ses olayı etkilemişti tidal'da dinlerken dedim bu tamam tws işi olmuş bu alınır. 😀 O dönem 3 bine yakındı ama sonraları bir 800 900 lere düştü. Hani benim ona ayıracak bütçem olsa alırdım. O akg verdiği kulaklıklarda aslında çok iyi değildi. Ha ama kutudan çıkan kulaklıklar arasında iyiydi. Benim müzikte aradığım şeylerden birtanesi bass'ı derinden derinden vermesi lazım. Bunun içinde işte hacim gerekiyor. Hacim ne kadar fazlaysa bass derinliği de o kadar iyi oluyor. E şimdi bit kadar kulaklıkta zaten hacim yok pil var eee ? zaten çoğunda işte bu yüzden bass olayı pek olmuyor. Yoksa ses şiddeti olarak sıkıntı yok elbette ama bass yok. O böyle bass'ı verdiğinde benim hissetmem lazım tamam demem lazım. Ha tabi ki oa arada mid tiz dengesini bozmayacak sahneyi öldürmeyecek. Onu zaten yapıyorsa ki oyuncu kulaklıklarının tamamı neredeyse yapıyor e bir anlamı yok.

  • Shaiph5t @shaiph5t

   sen öyle zannet çakmasını almış olabilir youtube yorumları iyi + edifier, PHILIPHS, JBL varken...

  • revenge @revenge

   @shaiph5t Ben mi çakma aldım? HB önsipariş. 😀

  • Shaiph5t @shaiph5t

   @revenge kontrol et gör... adamlar çakma ürün satabiliyor...

 • DRTOLGA @platinium08

  @revenge

  200 TL lik kaç tane TWS kulaklık kullandınız acaba? Taotronics 92 nin incelemesini yerli yabancı istediğiniz editörden veya alt üst seviye kulaklık kullanmış ne beklemesini bilen kullanıcıya sorun hepsi benzer şeyler söyler. Beklentiniz yazdıklarınızdan gayet yüksek ve 200tl ye 1500liralık kulaklığın premium halini istiyorsunuz.

  200TL lik kaç tane kulaklık kullandığınızı ve hangilerinin bundan çok daha iyi olduğunu söyler misiniz? Alt seviye kulaklıkların büyük kısmı bass ağırlıklıdır ve ses yüksekliği beklersiniz. Ötesi yoktur. ne şiş yansın ne kebap, cebimden 200tl çıksın ama fiyat rakiplerini değerlendirmeden gömeyim mantıklı değil. Kendim WH-1000XM4 kullanıyorum. 3500tl lik bir kulaklık gidipte 7-8-10 bin liralık cihazlarla kıyaslayıp alakasız bir yazı yazabilirim ki, İyi bir kulaklık olmasına rağmen kendisi de dahil o fiyattaki hiçbir kulaklıkta mükemmel değil.

  Kulaklık hakkında tek haklı olduğunuz kısım dokunmatiklerin saçma sapan sıralanması buna da çoğu editör taotronicsin ilk inceledikleri modelinde değendi enes özeni bilmem.

  Kutu nun malzemesi noktasında 200tl ye şuana kadar çıkmış kulaklıklar arasında en iyisi

  200 tl ye kablosuz şarj veren bir marka da zaten yok.

  Passat iyi araba ama gider passatı fiyat gözetmeksizin Bugatti Chiron, Lamborghini aventador la kıyaslarsam bir mantığı kalmaz kıyaslamanın. Sizin ya beklentiyi günümüz modelleri arasında düşürmeniz ya da bütçeyi yükseltmeniz gerekli.

  • revenge @revenge

   Fiyatı 240 TL. Bu fiyata bundan daha iyileri var ya da yok. Beni ilgilendirmez. Aldıım ürün ilgilendirir. Ben beenmedim. Ses kalitesini de beenmedim. Kutusunu hiç beenmedim. Yanaklara yakın çıkıntı yapan uzantıların kalın olmasını beenmedim. Dokunmatik tepkimesini beenmedim. Dokunmatik kısayolları berbat. O kutuyu o kadar kalın yapan mühendisi kutluyorum.

   Saçma sapan bir ürün olmuş.

  • DRTOLGA @platinium08

   @revenge fiyatı uzunca bir süre 215tl idi. o zaman size tavsiye birkaç sene için 400-500tl nin aşağısına düşmeyn kulaklıkta sizi şuanda 600tl nin aşağısında piyasa daki hiçbir model kesmez. Siz diyorsunuz ki susam parası vereyim ama kuzu çevirsinler 🙂 malesef yok öyle bir dünya editörlerin bir çoğu gayet güzel ve doğru şekilde incelemiş.

  • revenge @revenge

   @platinium08 Marka'nın hissesi ni mi aldınız hocam?
   Ben beğenmediklerimi yazdım. Siz de beğendiklerinizi yazın. 10 puan verin. Dengelensin.

  • DRTOLGA @platinium08

   @revenge

   1. si ilk yazdığın kısım aşırı saçma ve gülünç cevap veremeyecek durumda olup ne yazar saldırırım oluyor. Ben piyasa da ki bu fiyattaki bir çok cihazı biliyorum.

   2. si ben diyeceğimi dedim siz susam alacak para verip kuzu çevirme peşindesiniz mesleğiniz nedir bilmiyorum ama sizin mesleğinizde 1000liralık hizmet veya malı 5tl ye almaya çalışsak, bu tavrınızda ki gibi normal karşılamak yerine daha şiddetli bir biçimde kızarsınız 🙂 Ama siz kendiniz bizzat bunu yapıyorsunuz. Bir ürün veya hizmetin piyasası ve değeri ve bunun karşılığında ne alacağınız gayet bellidir. siz üç kuruş vereyim ama ferrari olsun peşindesiniz. Biz size 3 kuruş verip ferrari istesek daha şiddetli bir biçimde tepki gösterirsiniz.

  • revenge @revenge

   @platinium08 Hocam özür dilerim. Size sormadan beğenmediğimi ve kötü yönlerini yazmamalıydım. Zat-ı şahanelerinize danışmam gerekirdi. Maruzat-ımı affedin. 😀

   Tamam sizi net bir şekilde anladım. Fiyatı nisbetinde kötü bir cihaz.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler