Sibanet (alt yapısız internet)

Merhaba arkadaşlar yaşadığım binada internet altyapısı yok bu nedenle ilçemde radyolink ile internet sağlayan sibanet firmasının neredeyse 2 yıllık müşterisiyim. Son zamanlara kadar arada dalgalanmalar olsada 16 mbps download 4 Mbps upload kullandım. Son 1 aydır gün içerisinde hız 3 mbps kadar düştü (upload hep sabit) neyse modemi değiştirdim hızı 24 mbps yaptım ama gün içinde yinede hız 3-4 mbps oldu. Firma ilgili sağolsun bölgedeki herkes online ders için bağlandığında yada akşam yoğunlukta sorun olduğunu söylüyor. Şu sıralar internet hızımı ne gelirse kullan diye ayarladılar haftaya çatıdaki alıcının yenisi gelince değişim.olunca daha az dalgalanma olacağı söylendi.

 

Ben ilk baglatığımda internette düzgün bir bilgi yoktu. İnsanlar cekinip korkuyor bari tecrübelerimi yazayım diye paylaşıyorum.

 

16 mbps download 4 Mbps mbps upload (fiyat 70 lira)

24 mbps download 8 mbps upload (fiyat 100 lira)

 

Hızımı serbes bıraktıkları test sonucu

 

Normalde 24 mbps hızım

 

16 mbps kullandığım hız

 

En sonda hızının kötü olduğu dönem

.

 

Yoğun saatlerde kötü olan hıza düşüyor son 1 aydır bakalım yeni radyolink çatıya takılınca ne olacak. Bu arada metronet alt yapısı kullanıyorlar. Aklına soru gelen olursa bildiğim kadarıyla cevap verebilirim.

 

YouTube videosu test https://youtu.be/JkB9bGett28

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler