Samsung Galaxy S4 Mini - Kitkat Güncellemesi

Merhaba arkadaşlar. Samsung Galaxy S4 mini kullanıcılarını sevindirecek bir inceleme ile karşınızdayım. Samsung, genelde mini modellerine güncelleme vermemesine rağmen bu kez sürpriz yaparak S4 mini (GT-I9190) modeline 4.4.2 güncellemesi yayınladı. Ama sakin olun güncelleme henüz Türkiye için geçerli değil. Güncelleme şuan için sadece Rusya'da yayınlandı. Ben de SamMobile'dan rom dosyasını indirerek Odin ile telefonuma yükledim ve size gözüme çarpan değişiklikleri anlatacağım..

Öncelikle telefonda çok büyük değişimler beklemeyin çünkü Samsung bu güncellemede de hantal arayüzü TouchWiz'i kullanmaya devam ediyor. Performans olarak Jelly Beanı aratmayan Kitkat güncellemesi sonucu ilk başlarda telefonun çok sık takılmalar yaşadığını itiraf etmeliyim. Özellikle Google Kamera uygulamasını kullanırken telefon ciddi şekilde takılıyor..

Size önerim kurulumdan önce telefonu recovery'den sıfırlayınız. Böylelikle telefon fabrika ayarlarına dönmüş olacak ve 4.4.2'yi yüklediğinizde daha sorunsuz bir kurulum sizi bekliyor olacak. Yeni sürümden bir kaç ekran görüntüsünü sizinle paylaşmak istedim.

Kurulum nasıl mı olacak? (Tüm sorumluluk size aittir)
Odin ile rom yükleme yazarsanız Google amca size yardımcı olacaktır.

Not: Güncellemenin 2 hafta içinde Türkiye için de yayınlanmasını bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler