Punch Club

Merhaba Dostlar,

Bugünkü inceleme konuğum hikaye odaklı bir retro oyun olan Punch Club yani Türkçemiz ile Yumruk Kulübü.
Peki nedir bu oyunun hikayesi diye sorarsanız sizi pek şaşırtmayacak bir hikayesi var ancak bu hikayenin oyunda nasıl işlenmiş olduğu. Ne spesifik hikayeli oyunlar gördük düzgün şekilde oyuna işlenmemiş. İsterseniz lafı fazla uzatmadan hikayeye geleyim.

Hemen oyunun başında dünyaca ünlü bir boksör olan babamızı silahlı bir saldırı sonrası kaybediyoruz ve bundan sonra klasik intikam temasına bürünüyor oyun. Bu olaydan yaklaşık 20 yıl sonra evimizde uyanıyor ve çalışmalara başlıyoruz. Çevremizden gelen görevler ve dövüşler ile hikaye bu şekilde sürdürülüyor. Yemek paranızı kazanırken çalışmalarınızı aksatmayıp güçlenebileceğiniz kadar güçlenmelisiniz. Oyunda bu işe git, antrenman yap ve dövüş döngüsü biraz tekrara vursa da pek dert edilmedim. Kendini oynatması önemli burada olan. Aslında size birazcık daha bahsetsem hikaye tam yerine oturacak ancak oyunun ortalarında öğrenmeniz gereken bilgileri burada verip tadınızı kaçırmak istemem.

Punch Club ile ilgili görsel sonucu

Retro City Rampage DX'i bileniniz vardır oyunda sürekli bir gönderme vardı. Bir an oyunun göndermeler üzerine kurulu olduğunu düşünmedim değil bu olay bu oyunda da var. Oyunda bir çok yere göndermeler yapılmakta ve bu durum oyuna oldukça tat veriyor.

- Ninja Kaplumbağalar
- İndiana Jones
- Mortal Kombat
- Brucee Lee, Hulk Hogan, Rey Mysterio
- Street Fighter
- Doctor Who
- Five Nights at Freddy's
- Batman
- Rocky Filmleri
- Terminatör Filmleri
- The Simpsons
- Fight Club
- Snatch
- Pulp Fiction

Punch Club ile ilgili görsel sonucu

  • Grafiklerine gelirsek retro bir oyun için oldukça yeterli durumda. Göz ağrıtmıyor, rahatsız etmiyor. (10)
  • Müzikler oldukça hareketli tam da bir dövüş temalı oyunda olması gibi. (9)
  • Hikaye üstte de belirttiğim gibi mükemmel değil ama ilerledikçe tadını alacağınızı düşünüyorum. Güzel işlenmiş. (9)
  • Oynanış oldukça rahat ve kolay. (10)

Sonuç olarak keyif alarak oynadığım bir oyundu. Steam'de 18 liralık bir ücreti var. Şuana kadar en ucuz hali %75 indirim ile 4.5 TL oldu. Kesinlikle hak ettiğini düşünüyorum. Ben indirim beklememek için G2A üzerinden yaklaşık 1 dolara almıştım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler