Package inspiration(paket-i ilham)

iki haftadır takibime aldığım tasarımla ilgilenen arkadaşların da ilgisini çekeceğeni düşündüğüm dünyanın çeşitli yerlerinden çeşitli ambalaj tasarımlarını gösteren bir site incelemesiyle karşınızdayım.kısaca anlatacak olursak:

iphone 5s kutusu

Nasıl çevrilir diye  düşünürken böyle Osmanlıca misali bi çeviri yapayım dedim.evet sitenin adı bu  “package inspiration”.(İngilizce öğrenmekte olan birisiyim lütfen İngilizcemi kınamayın. :D)

Sitenin içine girdiğimizde hakkında yazanlara bakalım şimdide :(İngilizcemi mazur görmeye devam edin)”Her gün, ambalaj tasarımcılarına ilham vermeye çalışan genç bir ekibiz. Ekibimiz günün en iyi ambalajını seçip sizinle paylaşır. Bu paket-i ilham sitesinin ilerde  ambalaj tasarımcılarının  en iyi ve en büyük  topluluğu olacağına inanıyoruz”. Burda sözü geçen ambalaj konusunu sadece cipsonun dış ambalajı diye anlamayalım burada söz konusu şey bir şişede olabilir,bir dvd’de.

 bir akira kurosawa filmi dvd'i paketi

 

 bir kitap tasarımı

Siteye girdiğinizde dört ana kısımda ambalaj(kutu,paket vs.de olabilir bu) tasarımlarına bakabileceğiniz kısım var.bunlar:

1.kategoriler(medya,elektronik,sportif vs. )

2.materyaller (aliminyum,tahta,plastic vs.)

3.özellikler (öğrenci projeleri,konsept ambalajlama)

4.bölgeler (asya,Avrupa,Amerika,Afrika vs.)

isterseniz tasarımlara popüler, rastgele ,en yeni yada ilgili bir tag ilede bakabilirsiniz.

bir kulaklık kutusu

Yani sitede istediğiniz kategoride istediğiniz materyalden imal edilmiş  şu vasıfla yapılmış ve şu ülkeye ait bir ambalaj tasarımını  bulmanız mümkün.

bir çay kutusu

 

siteye site olarak bakacak olursak gerçekten amacına hizmet etmek için yapılmış olduğu belli.Sade bir arayüzü var .Ayrıca sağından solundan reklam fışkırmıyor.birde tasarımla ilgli olarak göz doyuran fotoğrafları ve resimleri olması.(telefonuma yada bilgisayaramı kapak fotosu yapacak cinsten)

3d printer'larla yapılmış bir golf sopası ve oynama kutusu

En baştada söylediğimiz gibi hergün yeni bir ambalajla yeni bir tasarımla karşılaşabiliyorsunuz.ilginç tasarımlar her zaman ilgimi çekmiştir.sizde benim gibi ilginç tasarımlara ilgi duyuyorsanız ve burdan ilham almak istiyorsanız bi uğrayın derim.(ilköğretimde teknoloji tasarım dersinde kendi kendini temizleyen mezar yapmış adamım sonuçta nası bi ilham gelmişse zamanında 😀 )

bir şemsiye kutusu

bir reçel ambalajı

bir tahta papyon ambalaj tasarımı

 

hatalarımız affola işte ilgili link:

http://www.packageinspiration.com/

#akış #teknoseyir #tasarım #ambalaj #dizayn #paket #kutu #paketilham

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler