ORİS TELEKOM KULLANICI DENEYİMLERİ

Yaşadığım daireye Türk Telekom'un fiber altyapı getirmesinden sonra İSS lerin tarifelerine bakmaya başladım. 100 Mbps Download - 4 Mbps Upload'lı taahhütsüz tarifeyi 104 TL  ye Oris Telekom satın aldım.

ABONELİK SÜRECİ

Türk Telekom altyapıyı bağlamıştı ama onların sisteminde görünmüyordu. Bir gün içinde bu sorunu halledip bana geri dönüş yaptılar. Müşteri temsilcisine işlemlerin hızlı bir şekilde işlemesini istediğimi belirttim. Onlar da bana kimlik fotoğraflarımı kurumsal whatsapp numaraları üzerinden göndermemi istediler. Bunun yanında doldurup onlara ulaştırmak üzere e-mail üzerinden bana sözleşmeyi gönderdiler. Sözleşmeyi kendilerine kargo ile gönderdim. İşlemlerin başlaması ile ev Türk Telekom ekipleri gelip modem kurulumunu yaptılar. ( Kurulum yapan ekip modem adını ve wifi şifresini değiştirmeyin yoksa ay sonunda İnternetiniz gider dediler. Nedenini sorduğumda açıklamada yapmadılar. Ağ adını da şifresini de değiştirdim ancak hiç bir sorun yaşamadım bir buçuk aydır. ) Bir gün sonra da İnternetim aktif hale geldi.

 

KULLANIM DENEYİMLERİ

İlk üç gün hem gündüz saatlerin de hem de akşam saatlerinde farklı hız testi sitelerinden testler gerçekleştirdim İnternet gayet stabil ve vaat edilen hızlarda idi. Sonra ki günlerde hızım birden akaşam saatlerinde 25 Mbps hız almaya başladım. Müşteri hizmetlerinden bir kayıt oluşturdum altyapı çalışması yaptıklarını sorunun 1 hafta içinde düzeleceğini söylediler. Bekledim ama düzelmedi sonra bir kaç kere daha konuştum müşteri hizmetleri ile 2-3 güne düzelecek dediler sonra biri aradı ve düzeleceği zaman belli değil dediler. Sinirlenip farklı İSS aramaya başlamıştım ki müşteri hizmetlerinden arayıp sorunun çözüldüğünü ilettiler. ( O sinirle şikayet var dan şikayette oluşturmuştum firma ile ilgili. ) Sorun için özür dileyip 1 aylık faturamı da ücretsiz yaptılar sadece Türk Telekoma ödenen 10 TL modem kirasını ödeyeceğim. Yaklaşık 4 haftadır yaptığım testlerde 130 Mbps altında Download görmedim. Geçtiğimiz hafta sonu hızımın 30 ile 60 Mbps arasında değiştiğini gözlemledim bir iki gün bekledim durum hala aynıydı. Bugün arayıp arıza kaydı bıraktım. Sonucunu paylaşacağım.

ARTILARI

  • Taahüt yok ve Bir yıl fiyat garantisi.
  • Müşteri hizmetleri var. ( Daha önce Türknet kullanmış biri olarak büyük artı bence )
  • 100 Mbps Download - 4 Mbps Upload'lı Tarifelerde en uygun olanıydı.
  • Abonelik süreci hızlı.
  • Yaşattıkları mağduriyeti affettirme çalışma çabaları iyi.

 

EKSİLER

  • Müşteri Hizmetlerindeki arkadaşların cevapları tutarsizdı.
  • Dönemsel dalgalanmalarının yaşanması.
  • Müşteri hizmetleri akşam saatlerinde çalışmıyor.

 

Not: Hız testleri fast.com -  speedtest.net - nperf.com sitelerinden yapılmıştır.

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler